Zdraví

Pořádná fitness snídaně?... Mix It!

5. května 2013 v 12:49 | Lola-J
Už tě nebaví záplavy běžných cereálií v obchodech? Je na čase vyzkoušet něco zcela nového. Něco, co ti do života vnese příjemnou změnu, která tě doopravdy bavit bude!


Proč naše generace právě tolik bojuje s obezitou? Problém je v tom, že často lidé ani nesnídají, vše "dohánějí" v pozdních hodinách, kdy už je tělo zcela dávno po startu. Každý den je ale třeba začít správně, zdravou snídaní.

Přemýšlela jsem nad tím, co přesně bych měla jíst ke snídani, aby mě její obsah nakopl, abych z ní měla radost a nepřipadala mi jako nějaká nutná součást zaběhnuté rutiny. Bylo by dobré mít ze své snídaně pocit, že je v ní pokaždé co objevovat. Pokaždé na co se těšit. Bohužel ne všichni takto svou snídani vnímají.
Někteří se řídí pravidlem, že dopoledne do sebe mohou nacpat snad cokoliv. A podle toho také vypadají jejich snídaně: hromada bílého pečiva, sladkosti, v lepším případě sem tam i kousek ovoce nebo zeleniny či nějaký jogurt.

Možná jsi už slyšela o stále oblíbenějším webu Mix.it, kde si můžeš vybrat z obrovského množství müsli, kaší, ořechů a dalších dobrot. Namixovat si můžeš ovoce, vločky, podívat se taky po hotových směsích, z nichž některé byly vytvořeny i ve spolupráci s odborníky - a také samozřejmě samotnými spotřebiteli, přesně podle jejich chuti.

Na své si přijdou rozhodně i všichni mlsní ďáblíci. :-)Je na čase trochu změnit zvyky a podívat se po něčem nápaditějším a originálnějším. A tak jsem se na Mix.it dohledala. Nakonec jsem si vybrala hotové Mixit s názvem "Cvičme v rytme!", které bylo zhotovené ve spolupráci s webem zaměřeným na cvičební programy a fitness. Přišel mi v krásném veselém mixiťáckém tubusu. Byla jsem zvědavá, jestli takové bude i samotné müsli.


A pak jsem pochopila, proč si ho všichni kolem tak vychvalují - jednotlivci i celé rodiny! Jsem jedna z těch, kteří si v jídle hodně vybírají. A pokud vás také zajímá, co to vlastně běžně jíte, měli bychom si připomenout, že velké společnosti do nás házejí co nejméně nákladné a hlavně trvanlivé zboží. Aby takové bylo, je nacpané všemi možnými látkami, konzervanty, které ho v takovém stavu pak udržují. Za kvalitou se člověk musí vydat po jiné cestě a trochu zapátrat.

Po otevření tubusu na mě vykouklo očekávané müsli v igelitovém pytlíku. Následně je možné ho přesypat do samotného tubusu (jež byl pro skladování potravin také schválen).
Konečně jsem si směs nasypala do misky a zprvu ochutnala jen tak, bez mléka nebo jogurtu. Obsah müsli tvořily ovesné a ječné vločky, další křupavé lupínky, slunečnicová, sezamová, dýňová a jiná semínka. Dále lískové, kešu a para oříšky, plátky mandlí, sladkého ananasu, manga, borůvek a bohatého množství brusinek. A musím říct, že smekám, jelikož často se mi sušené ovoce dokáže pěkně zprotivit. V mém mixu byly kousky ananasu jemné, šťavnaté, mango se mi poprvé nezdálo hořké, ale sladké.


Byly to upřímně nejlepší kousky ovoce, na jaké jsem kdy v müsli narazila - nikdy jsem totiž nemohla vystát ty strašlivé "kompotové" chutě sušeného ovovce. A velmi mě překvapilo, že zde chutnalo úplně jinak, než jaké jsem ho znala. Dohromady to vše tvořilo neodolatelnou explozi letních osvěžujících chutí s příjemným ořechovým nádechem.
Pak jsem směs zkusila s bílým, nízkotučným jogurtem.Tato moje porce mě dokázala bezvadně nasytit, během chviličky probudit a připravit na nový den.

Snídaně může být i skvělá zábava! I obvyklé ranní dávky méně zdravých jídel jdou přece bez problému nahradit zdravější a plnohodnotnější snídaní. Zvlášť, když si sama můžeš navrhnout, co budeš snídat! Takže teď utíkej s chutí rozpohybovat své tělo a začít cokoliv!
Kdo by nechtěl být fit? :-)

ZDE

Omrkni to ZDE - právě teď! :-)

Zaujala tě snídaně z Mix.it? Zkoušela jsi už něco?

BYDLENÍ pro zdraví: Dostupné sauny, kterým nikdo neodolá!

13. srpna 2012 v 11:30 | Lola-J
Jestli jste někdy jen zdálky uvažovali, nebo už delší dobu uvažujete, nad tím, jaké to je mít saunu, jak často byste do ní chodili a jaké blahodárné účinky byste od ní mohli čekat, konečně máte možnost se na to spolu se mnou podívat!
Zaměříme se na dva typy saun, vysvětlíme si jejich principy a uvidíte, jak snadno si můžete užívat přímo v pohodlí domova. :-)
(photo: naseinfo.cz)
Proč snít o častém pobytu v drahém wellness? Dnes můžete využít specializovaných služeb, pořídit si vlastní saunu dle výběru a bezpečně si ji nechat vestavět v domě - majitelé zahrad si mohou zároveň užít radostné pohledy do zahrady.

Dlouhé a zdravé vlasy - moje péče!

31. července 2012 v 15:19 | Lola-J
Dnes se zaměříme na trošku citlivé téma, tím jsou vlasy: především v létě je pokožka hlavy vystavována slunečnímu záření, pokožka hlavy může svědit, vlasy se lámou, vypadávají a stále méně přípravků na problémy stačí. K tomu přispívá i jednoznačný fakt: zhruba jednou za 5 let se vlasy "obměňují", takže v některém období jich může vypadávat více. A k letním teplotám je to protivná kombinace. Ale dnes se dozvíme, jak můžeme bojovat spolehlivě, šetrně a rychle.
Na tento problém se dnes podíváme společně a řeknu vám o mé volbě řešení a zkušenostech, ať už těch špatných nebo těch dobrých. A jaký je můj postup při ošetřování vlasů?

Video: Dominika Myslivcová radí v hubnutí! + čl.("Přestaň o tom jen mluvit! Zhubni!")

10. března 2012 v 9:59 | Lola-J (L.J) :))
Nejdou ti přebytečná kila dolů? Pryč s nimi. Pokud budeš pouze mluvit o tom, že pro to něco uděláš, nestane se nic!
Nikdo neříká, že není hezké být baculka, ale kdo by nechtěl mít své tělo pod kontrolou? Abys o tom pořád jen nemluvila, ale skutečně i něco dělala, pojď si to dnes dát pěkně do pořádku. Co vlastně potřebuješ?

Uchraň svou pleť před mrazy!

18. února 2012 v 22:19 | Lola-J (L.J) :))
Mrazy teď přitvrdily a tvá pokožka (obličej, ruce, rty…) teď může trpět (nebo už trpí). Můžeš něco dělat ještě teď? Samozřejmě!

Úspěšný start do nového dne pomocí kvalitního spánku!

9. ledna 2012 v 19:44 | Lola-J (L.J) :))

Na čem závisí úspěch ve dne? Na tom, jak jsme se vyspali. Úspěšnost dne je totiž přímo úměrná kvalitě spánku.

Protože stačí kapka radosti...

14. listopadu 2011 v 20:39 | Lola-J (L.J) :))
Zdravím,

Zbav se mastných a lámavých vlasů

28. října 2011 v 18:09 | Lola-J (L.J) :))
Třepí se ti konečky, mastí se ti často vlasy a víš, že něco není v pořádku? Podívej se na následující příčiny těchto problémů.

Vše začíná snídaní)

5. července 2011 v 9:19 | Lola-J (L.J) :))
Zdravím!
...a dobré ráno)
Toto bude článek o tom, jak začínáme den, co nás jím provází a proč. :)

Článek na Krásné: MVN!

30. června 2011 v 12:39 | Lola-J (L.J) :))
Zdravím!))
Dnes se objevil opět nový článek...
Obličej
(Na fotce moje kamarádka a "spřízněná duše" :D :))
Tento článek:
ZDE Make-up vše nezachrání!
je o tom, že ne všechno se dá vyřešit make-upem. Mnohé z nás s tím mají určitě zkušenosti. Tak je lepší vědět, co by pro to šlo ještě udělat... :)
*

Vylepšení fyzičky i mysli)

27. června 2011 v 21:09 | Lola-J (L.J) :))
Zdravím! :)
Píšu už podruhé za tento den. Tento článek je na téma "Jdme do formy". Cílem tohoto článku je shrnout všechna PRO běhu.
Jak často se pohybuješ? Dopřáváš svému tělu dost pohybu?

Občas je to otrava, ale koukni se na to takhle:
Když neběháš, nebo neděláš jiné sporty, po kterých máš ten skvělý pocit, že jsi pro sebe něco udělal/a, tvoje tělo ztrácí formu... Netrčme doma a dopřejme našemu tělu to, co si zaslouží.
Sport nejen že podporuje naši fyzičku a udržujeme se v dobré formě, ale je tu i pocit, který z toho máme. Ten poci, že jsme pro sebe něco udělali je skvělý. Při běhu se uvolňují hormony štěstí.)

Kdo ví, kolik bude příští školní rok sportovních aktivit?

Dostaň se do správné kondice a nebudeš nervózně přešlapovat. Je mezi námi mnoho takových, kteří nejsou žádní cvaldi, ale nemají dostatečně vytrénované ruce/nohy. A to je to, co je potřeba nejvíce procvičovat.
Každý den pár kliků - postupně přidávej a budeš mít lepší a lepší výkony.
Sedy-lehy jsou naprosto skvělé obzvlášť pro břišní svaly. V tomto věku na sobě můžeme pozorovat spoustu změn, mezi které holt patří i přibírání na váze.
Při běhu se nabízí skvělá šance, jak mít štíhlé a ukázkové nohy. Určitě vytáhni ze skříně nějaké elastické šortky - pohodlné - a vyraž ven. Zaběhej si asi na hodinku - alespoň jednou týdně.

Já běhám s kamarádkou každý pátek a musím říct, že je to opravdu moc fajn pocit, když vím, že jsem pro sebe něco udělala. A to, že není čas se dá přejít, čas bude, jen si ho musíme udělat, pokud opravdu chceme.)

A naprosto úžasným přítelem je kolo. Takový výlet s kamarádkami by byl naprosto skvělý.

Tak jdeme do formy! :)
Lola-J
 
 

Reklama