Tipy

VIDEO tutorial! Half braid (Speciální poloviční copánek)

8. září 2013 v 16:20 | Lola-J
Zdravím všechny, :) tak i tento týden se mi podařilo natočit nové video! Opět bude něčím nové, nebude spadat ani pod jednu z mých 2 čerstvých rubrik. Tentokrát jde o video tutorial. Došlo na to náhodou, když se moje kamarádka A. nudila a pohrála si s mými vlasy. :D Hahah. Musím říct, že to vypadá skvěle - neobyčejně a prostě parádně! :)


Já sama občas ve spěchu zvládnu obyčejný cop a nijak výjimečně to nikdy nevypadá. Takže toto je taková velmi jednoduchá možnost, jak cop trochu oživit a vybočit z očekávaného "normálu". Proto účes tvoří půlka zvláštního copu, který technikou může připomínat Snake copánek, ale vizuálně připomíná spíš macrame, které můžete znát jako náramky přátelství atp. :)

Video - ZDE


Doufám, že se vám návod zalíbí a tipu na jednoduchý pěkný účes někdy brzy využijete. Napište mi taky váš názor na video a jak byste třeba pojmenovali výše zmíněný cop. :) Budu se těšit zase u dalšího videa.
BRAVOweb: Jaký je klíč k úspěchu? - 2. díl!

10. ledna 2013 v 9:00 | Lola-J
Další z mých článků na webu časopisů BRAVO a BG:

Jak uspět a neselhat? Kdo nebo co nám v tom může bránit? Přečti si 2. díl o tom, jak se dostat na správnou cestu za úspěchem.


V minulém díle jsme se dívali na to, co tě může brzdit, nad čím se zbytečně pozastavuješ a čemu možná nevěnuješ tolik pozornosti. V tomto dnešním článku pokročíme a zamyslíme se nad věcmi, které dál ovlivňují náš život ...
Nahoru musí každý sám, dolů už ti všichni pomůžou
Skutečně pravdivá věta, nemyslíš?
Člověk musí spoléhat především sám na sebe. Ať už máš cíle ve studiu, zájmovém koníčku nebo jiné v osobním životě, co nejvíce se snaž vyhýbat tomu, aby tvůj úspěch závisel na někom jiném. Je dobré mít oporu a vůbec lidi kolem, se kterými můžeš sdílet své zážitky, pocity a přání, ale buď připraven/á vždy stát pevně na nohou i bez pomoci ostatních. Pokud dostaneš pomoc od druhých, je to skvělý bonusový bod pro tebe, za který můžeš svým přátelům vděčit a později jim to oplatit. Ale základy jsou čistě na tobě.
V životě si projdeš ještě mnoha situacemi, které budeš muset zvládnout vyřešit tak, aby tě nezlomily, ale naopak posílily.
Jeden takový pěkný citát pro inspiraci:
"
Překážky jsou ony obávané věci, které spatříme, když odvrátíme pohled od cíle."
Možná to vyzní malinko tvrdě, ale skoro vždy je nutné jít přes všechno a přese všechny - s citem, ale v každém případě rozhodně. Důležité je být fér vůči ostatním, ale nenechat se zbytečně brzdit, když máš možnost jít vpřed. Aby jsi měl/a ze sebe dobrý pocit, který ti pokaždé připomene, že všechna ta splněná přání byla zasloužená.
Pozitivní myšlení
Říká se, že optimista je jen špatně informovaný pesimista. A říká se, že úspěšnější jsou optimisti.
Je to pravda?
Záleží na úhlu pohledu: ano, je důležité být dobře informovaný, na druhou stranu se pak člověk snaží co nejvíce odhadnout na základě všech informací a zkušeností nejrůznější situace. Děláme to často, ale aniž bychom si to uvědomovali, má to vliv na to, jak se nám určité věci povedou. Je proto nutné každý den hledat na událostech cokoliv pozitivního, abychom neztráceli výdrž a trpělivost.
Druhý citát pro inspiraci:
"
Buď cestu najdu, nebo si udělám vlastní."
Nic není nemožné a je třeba v to věřit. Neuškodí občas malinko povolit uzdu své fantazii a přáním a intenzivněji tak pracovat na všem, co chceme získat. Ať už patříš k těm vážnějším typům lidí nebo ne, bude jedině v tvůj prospěch když se budeš snažit být v některých oblastech věcnější a mít otevřenou mysl novým nápadům. Jedině tak budeš mít brány k úspěchům otevřené. :-)
Doufám, že pro tebe byl tento článek trochu inspirativní a povzbuzující. Věřím, že hravě zvládneš svá přání a nezůstaneš nikdy stát na místě. Život se má prožít, ne přežít - tak se snaž, bude to stát za to!

BRAVOweb: Jaký je klíč k úspěchu? - 1. díl!

8. ledna 2013 v 9:00 | Lola-J
V čem spočívá úspěch mnoha lidí? Proč jsou neustále šťastní a zdá se, že na co sáhnou, to se promění ve zlato?


Pro začátek je však nutné si uvědomit, že ne všechno, co se nám zdá jasné, samozřejmé a skvělé, takové skutečně je. Častokrát se lidé nechávají zmást a nevidí "pod pokličku". Každý člověk má své zvláštní starosti a problémy. Mnohé v životě musí obětovat a s mnohým musí bojovat, aby dosáhl toho, co skutečně chce. Ten výsledek, který vidíme, je jen malinký zlomek všeho, co stojí za hromadou práce, stresu, možných vyčerpání ... vzestupů a pádů.
Aby se každý z nás mohl radovat ze života a jít si svou šťastnou cestou, musíme se podívat na to, nad čím se zbytečně pozastavujeme, nebo na co naopak nebereme ohled vůbec.

Přítomnost x minulost x budoucnost
Lidé mají tendenci se často pozastavovat nad minulostí. Není špatné si uvědomit své chyby, ale většinou jen ztrácíme čas přemýšlením o něčem, čemu už scénář zpátky nezměníme. Příležitostí dostaneme ještě celou řadu v budoucnosti. Tak proč sedíme a přemýšlíme o tom, co už bylo?
Zůstat stát nevěstí nic dobrého; znamená to propadat se dozadu. Jestli něco chceš, musíš si za tím jít. Pokud máš chuť na 20 kopečků zmrzliny, musíš vstát a dojít si pro ně. Dělej pro to nyní maximum. Uvidíš, že tvé snažení samo vytěsní veškeré zbytečnosti z hlavy. Uvidíš, že mezi těmi zbytečnostmi skončí i tvé myšlenky na minulost ...
Další takový minus je, že někteří zasnění lidé se příliš rádi a příliš často oddávají svým snům. Ano, je jedině dobře, když máme své sny. Je to zavádějící, ale sny nemáme snít. Sny dávají našim cílům možné podoby, které musíme zrealizovat. Naučme se tedy rozlišovat snění o budoucnosti a skutečné plány, které ji mají vytvořit.

Vytrvalost
Ne nadarmo se říká, že kdo chce stavět vysoké věže, ten se musí dlouho věnovat základům. Jestli víš, že nejsi zrovna stálý typ člověka, nevěš hlavu. Stejně jako v běhu, můžeš trénovat ve svém osobním životě celkově. Začni malými cíly. Pořád si dávej něco za úkol a mysli na to, že sebe nezklameš. Uděláš proto všechno, co je třeba a poctivě. Nikdo tě nekontroluje - záleží už jen a jen na tobě.
Nemusí se ti hned začít dařit jako lusknutím prstu. Je možné, že se několikrát ošidíš a skutečně na něčem přestaneš pracovat tvrdě nebo to nevykonáš důsledně Báječně k tomu sedí citát: "Neselhal jsem 1000 krát. Našel jsem 1000 způsobů, které nefungují." Nenech se odradit neúspěchem. Pokud chceš umět chodit, musíš prostě párkrát spadnout a zjistit, jak na to.

Nezůstávej na místě a nehledě na nic si jdi za svým cílem. Je jedno, jaký je. Je tvůj a tvým úkolem je, aby byl reálný. Když si to uvědomíš, hned ti vše půjde snáze. :-)

Budu se na tebe těšit u příštího dílu!

BRAVOweb: Jak na ranní vstávání?

5. ledna 2013 v 17:10 | Lola-J
Můj starší článek z Bravowebu:

Známe to všichni. Je tu zima a ráno je zase tma - tím je vstávání těžší a těžší.
Ránem začíná celý den, proto bychom neměli vstávání podceňovat. Dnes se společně zamyslíme nad tím, co ti pomůže k dobré kondici hned ráno. Jak nezaspíš a po otráveném výrazu nebude ani stopy :-)

Těš se - je na co!
Udělej si před spaním kakao, čaj, hoď do sebe housku, zkrátka udělej něco, co je pro tebe samozřejmostí a večer už zůstaň vklidu - v tom "pohodovém režimu". Od dalších dnů nikdy nečekej žádné velké zázraky. Ale taky si nikdy neopakuj, že je to všechno jen stará šedá zaběhlá rutina. Každý den je něčím jiný. Každý den se stane něco jiného. Najdi už večer na následujícím dni něco, na co se můžeš těšit: na cestu autobusem s kamarádkou, klidně i na oběd, supl, hodinu výtvarky, odpolední kino... v podvědomí budeš připravená okamžitě zapnout a žít naplno v jakoukoliv hodinu. Pokus se hned ráno po zazvonění budíku vzpomenout, na co jsi se večer těšila a to ti pomůže se rychleji probudit.

Způsob buzení
Už dávno odzvonilo časům, kdy tě maminka pohladila po hlavě a dohlížela na to, jestli do pěti minut vstaneš. Na scéně jsou digitální hodiny, mobily... nesnaž se zbytečně nastavit si ten nejotřesnější tón, který by tě zaručeně zvedl z postele. Z postele tě možná zvedne, ale pochybuji, že budeš zrovna sršet optimismem a nepraštíš sebou hned zase na postel. Příliš jemné melodie by mohly zase jen posílit chuť ke spánku. Zkus něco, co tě obvykle povzbudí a z čeho máš dobrý pocit. Něco, s čím si dokážeš představit, že budeš ráno vstávat. Melodie si můžeš spojit s nějakými plány nebo vzpomínkami, snadněji se tak přepneš ze snové nálady do reálného života.

"Nesnídám." - ŠPATNĚ!
Snídani bychom neměli vynechávat ani náhodou, i když nad tím stále spousta lidí mává rukou. Příčiny, proč mnoho lidí nesnídá: ráno nestíhají, drží podivné diety, jsou přesvědčeni, že to není třeba... Určitě nezhubneš, když nebudeš snídat, naopak odpoledne přibereš jednou tolik. Snídaně má za úkol tvůj organismus nastartovat, dodat potřebnou energii a udržet tě dopoledne v kondici. Pochopitelně jen vyvážená snídaně obsahující vitamíny, cukr obsažený v ovoci... - předpokládám, že moc lidí ráno nekonzumuje propečenou kachničku s bramborami a chleba se sádlem.

Připravenost a časové rezervy
Vše, co potřebuješ na zítra, neodkládej na poslední chvíli. Možná už máš chuť padnout do postele, ale nikdy nevíš, jaká situace nastane zítra. Nerozbiješ sklenici džusu? Nezazvoní ti budík? Nebudeš moct najít klíče?
Radši se ujisti, že ať se zítra stane cokoliv, budeš maximálně připravená a jakýkoliv problém během chvilky vyřešíš a vše stihneš bez úhony. Spoléhej především na sebe. Na nic tak nezapomeneš a ještě včas dorazíš na místo. Navíc ze sebe budeš mít dobrý pocit, který ti jistě dlouho vydrží. :-)
Mysli optimisticky - i maličkosti ti začnou přinášet radost a každé ráno bude příjemnějším. Doufám, že dny budou začínat správně vyváženě a hlavně šťastně. Nezapomeň, že od rána se odvine celý den - a moc vše změnit k lepšímu máš jen a jen ty.

Knižní tipy na ŘÍJEN: napište si o recenzi!

22. října 2012 v 18:19 | Lola-J
Pěkný den!

Jak jste se dnes měli? Doufám, že jste do nového týdne vkročili tou správnou nohou a nezaspali o pětadvacet minut jako já. ))Ne, den se vydařil, významnou roli pravé nebo levé noze nepřikládejte. :-)

Mám pro vás novinky. Před pár dny jsem dostala spoustu nových knížek. Na 4 si přečtete recenzi stoprocentně, z těch dalších si vyberte, na které chcete vidět recenzi. Hodím vám sem seznam všech knížek, které mám teď u sebe a které si všechny ráda přečtu. Podívejte se na názvy a popisky k nim, která kniha/knihy vás nejvíc zaujala?

Seznam mých nových knih:
 • DĚSIVÉ SPLYNUTÍ: Vidím to, co vrah - Jill Hathaway Teenagerka, která trpí poruchou spánk: ocitá se v těle jiných lidí a vidí jejich očima.
  Mé očekávání: malé propojení nadpřirozených schopností s krimi?

 • UPÍŘÍ DENÍKY: Souboj - L.J.Smith Upíří deníky jistě všichni znáte. Jak ale dopadne Elenina záchrana nesmrtelného ctitele, díky čemuž ohrozí svou smrtelnost? Zvítězí láska nebo žízeň po krvi?
  Mé očekávání: tyto díly jsou vždy plné zvratů a zajímavých rozhodnutí, uvidíme, jak se to odvine dál...

 • MLÁDÍ FURT V HAJZLU: Deník Nickova syna Scotta Twispa - C.D.PAYNE Pokračování o rodině Twipsů a Saundersů. Stěhování do luxusního domu v Hollywoodu nemusí být taková sranda, což zjistí i teenager Scott, který momentálně řeší podobné problémy v našem věku. ...chce dobýt svět šoubyzu a rozhodnout o svém milostném životě.
  Mé očekávání: Kniha je napsaná s tím typickým teenagerským nádechem z beletrie pro děti a mládež. Vypadá to na spoustu zábavy a mnoho vtipných situací. )

 • Pokrevní pouta - Richelle Mead Příběh s hlavními postavami Lissou Dragomirovou a Jill. Vampýrky se po neshodách na trůnu ve svém světě odeberou do lidského světa. Zjistí, že nejsou jediné, kdo k životu potřebuje krev...
  Mé očekávání: Trocha sci-fi někdy neuškodí. Jsem zvědavá, co nového spisovatelé vymysleli s touto tematikou tentokrát. Pokaždé nové schopnosti, nové problémy, nové krizové situace. Great adventure ?

 • Deník jedné mrchy (Vedle Maggs vypadá i Bridget Jonesová jako upjatá stará panna) - Suzanne Hawleyová Učitelka dramatic. výchovy na dívčí střední škole trpí od opuštění přítele depresemi. Píše si tedy vlastní deník, který je plný pestrých charakterů. Do varu ji přivádí mimo jiné i nový mladý irský školník. Maggs zažívá jednu trapnou příhodu za druhou. Neprohraje nakonec ona?
  Mé očekávání: Vypadá to na správně opepřenou knížku pro ženy s nadhledem. Pořádně nabroušený jazýček hlavní hrdinky Maggs jistě nejednou vyloudí úsměv na tváři. Vhodná knížka pro chvíle, kdy se chceme smát a nemáme s kým? Uvidíme. :-)

 • MAYSKÉ PROROCTVÍ - Christy Raedeke Šestnáctiletá Caithy začně přicházet na kloub významům znaků v obložení svého pokoje. Dávné mayské proroctví jí přisuzuje důležitou roli v osudu lidstva. Vezme na sebe nelehký úkol?
  Mé očekávání: Trocha dobrodružství na nedobrodružné - anezáživné cesty, například cestou autobusem do školy. Uvidíme, co se nakonec z téhle tajemné parády vyklube. :-)

 • Věk magie: Bájná pečeť - Bernd Perplies Reportér z 19. století je vtažen do světa magie proti své vůli. Bájná Atlantida, čarodějka, časový chaos...
  Mé očekávání: Pokroucené historické sci-fi, které jistě bude plné čtyř set stránkového napětí. :-)Která kniha vás zajímá?
Na kterou byste rádi četli recenzi? Uvažujete nad koupí některé z těchto knih? :-)
Jaké jsou vaše knižní tipy na říjen?

Přeji vám krásné zítřejší úterní vstávání a budu se na vás opět těšit!

Krásné září s novou tváří: Horké slevy z kosmetického světa!

29. srpna 2012 v 10:00 | Lola-J
Krásné středeční ráno, slečny! :-)

Mám pro vás tak příjemné zprávy, že si hned potřesete rukou! Jestlipak některá z vás už ví o tom, že nejoblíbenější produkty jsou už za pár dní, od září, dostupné pro kohokoliv?

Poradím vám, co by vám při nejbližších kosmetických nákupech rozhdně nemělo uniknout!


Mnoho žen je často smutných, že si nemohou přímo koupit doporučenou sadu výrobků, které by postupně ošetřovaly problémy pokožky. Jsou však důležité, protože každý výrobek je jedinečný a specializovaný na určitý problém, což ještě více zvyšuje kvalitu a účinnost pro léčení určitého problému.
Některé ve světě známé značky na své zákazníky myslí a snaží se je a jejich přání co nejlépe pochopit. Díky průzkumům máme nyní možnosti nevídaných rozměrů.
Jistě nezaváháte a podíváte se na neodolatelné zářijové slevy v celém článku!

Jak získat zářivý úsměv? Podívej se na metody a mou volbu!

22. června 2012 v 8:00 | Lola-J (L.J) :))

Toužíš po 4-6 krát bělejším odstínu zubů? Podívej se, jak jednoduše získáš zuby jako z reklamy - bez rizika.
Ze všeho nejdřív si však musíme uvědomit, proč náš odstín zubů nebývá ideálně bílý. Faktorů je mnoho.

(Moje novější fotka z 20. června))

Nejvýhodnější je ta nabídka, kde skutečně vidíte pravé ceny!

29. května 2012 v 21:20 | Lola-J (L.J) :))
Zdravím!

Už jen chvíli, už jen chvíli... škola skončí, vysvědčení jako každý rok nedbale vhodíme mezi slohy a část složky od vysvědčení omylem sbalíme do kufru cestou na letiště...

Také vás postihl sezónní shon za výhodnými nabídkami výrobků, které vaši kůži nezdevastují, dámy?
Jde to na dračku, tak proč nebýt mezi prvními informovanými?

Inspirace z Londýna: Elite Models pro královny večírků!

21. dubna 2012 v 13:39 | Lola-J (L.J) :))

Je Londýn i tvoje oblíbené město? Zřejmě nejen tvé. O Londýně básní kdekdo, spojujeme si jej totiž se stylem, řadou famózních událostí, přehlídek a módních ikon.

Pojď si pro pocit luxusu!

23. března 2012 v 19:40 | Lola-J (L.J) :))
I tento měsíc ti představím jednu z vůní známé agentury Elite models, která zastupuje už tolik známých modelek.

Zákopy

13. srpna 2011 v 9:40 | Lola-J (L.J) :))
Zdravím!)

Včera ráno jsem hned popadla předposlední knížku, kterou z této edice v knihovně máme -
Zákopy.
 
 

Reklama