Keeping calm. Being happy.

28. ledna 2014 v 17:29 | Lola-J |  Píšu...
Číslo 2014 vypadá úplně obyčejně a snad i nezajímavě, přesto se rok obsahující tyto číslice začal vyvíjet docela pěkně. Body na mém seznamu věcí pro leden jsou proškrtnuté a snad bych si k nim mohla dovolit připsat i pár malinkatých bonusů..
Taky mám konečně po celém půlročním školním stresu čas na (doufám, že zasloužený) odpočinek.

Soukromý blog nakonec mám. :) Není jako tento, je to spíše něco mezi microblogem a tímto typem blogů.
A... Nebyl to vůbec špatný nápad! Vedu ho trochu jinak, není tam snad nikdo, kdo by mě znal, kdo by věděl, kdo jsem nebo tak. V průběhu dne tam filtruji svoje myšlenky, přání i nápady a vůbec mi nevadí, že je to většinou jednostranný druh komunikace. Je to jako velmi barvitý, ovšem uklidňující, tichý svět. Ticho je také jedna z věcí, kterou jsem za poslední měsíce docela postrádala.

Protože... asi to znáte. Občas je člověku fajn prostě i beze slov. Třeba když jste s někým, s kým si rozumíte, nebo s kým se cítíte prostě dobře, s kým se rádi zasmějete, s kým byste toho byli ochotni namluvit klidně i hodiny a hodiny... stejně má společné mlčení svůj určitý význam.


Jo, trávím tam dost svých volných chvil... ať už jsem šťastná nebo u mě převládá spíše melancholická nálada, můj nikým nerušený koutek tam je. Jsem tam a jsem jednoduše v klidu. Nikam nespěchám a třídím si myšlenky.
Jsem člověk, který se snaží dělat hodně věcí najednou - ne že by mi to nevycházelo - ale o to víc jsem taky ve stresu. Je dobré dělat maximum s dobrým úmyslem, ale měli bychom sami k sobě být trochu ohleduplnější. Neskrývat za to všechno vlastní pocity a měli bychom být upřímní sami k sobě. Dnes jsem se mrkla na to, co vlastně na mém "blogu" všechno je. Musím říct, že mi to pomohlo si uvědomit, že mám mnohem více stránek, na které jsem předtím nebrala ohled a o kterých jsem nevěděla. Zvláštní? Ne. Uvědomila jsem si, že se snažím z hlavy běžně vytěsňovat a přehlížet spoustu věcí. Tím však ničím nejen sebe, ale i okolí.
Myslím, že když v životě něco měníme, není třeba spěchat a řítit se do všeho po hlavě. Nikdo nám nezakazuje klidně začít znovu. Začala jsem sebou a budu pokračovat dál.

Aby svět nebyl plný slepých materialistů, ale taky skutečných lidí.


A taky zlepšuju svůj životní styl. :D Mám hned lepší motivaci, donutila jsem svoje tuky mizet a svaly růst. Mám víc času na čtení, rodinu, po dlouhé době kamarády, na záživnější jídlo... A teď utíkám ještě pryč, budu trénovat svou angličtinu v praxi (ostatně jako každou neděli, ale když je toho učení teď malinko méně, mám čas i teď v průběhu týdne). Možná vám to vysvětlím později. Koneckonců to potřebuji, abych na městském kole po své výhře v anglické konverzaci totálně nezkrachovala. :D (Snad!)

Byee, auf wiedersehen, до свидания, au revoir, mějte se krásně... a to je z mých mnohaletých studijních zkušeností vše. :(( :D
Plánuji ještě španělštinu (pak by snad už neměla představovat problém ani italština). Ale v současné době to vidím tak, že se pak asi vrhnu na skandinávské jazyky. :D

No nic, přežijte školu a ať jste se svým ukončeným pololetím krásně spokojení. :))))Lola-J
 


Anketa

Byl/a jsem tu

Ano-klik)

Komentáře

1 Petrav Petrav | E-mail | Web | 28. ledna 2014 v 18:10 | Reagovat

Doufám, že tvůj nový blog bude stejně oblíbený jako tento! Už se moc těším, až si nějaký článek na něm přečtu...:-).
Spíše je lepší nejdříve najít rozumné řešení k jednomu problému a pak řešit druhý - a ne všechno naráz :D. Člověk to prostě neunese a je to psychicky těžké - mluvím (píši?) z vlastní zkušenosti :-D.

Prosim tě, ty jsi dost hubená - a svaly nepotřebuješ :D. Nám - ostatním bloggerům - se líbíš taková, jaká jsi teď, a chceme tě takovou mít napořád :-).

2 Kiki Kiki | 28. ledna 2014 v 21:15 | Reagovat

Pěkně napsáno! :-)

3 Kristýna Danielová Kristýna Danielová | E-mail | Web | 30. ledna 2014 v 9:10 | Reagovat

Doufám, že tento blog nezrušíš, jako většina holek, které nakonec přecházejí na blogspot.com. Máš skvělé články a moc ráda bych je četla častěji.
Jestli mohu doporučit, španělština je fajn, učím se jí 3 rokem a mohu říct, že jsem velmi spokojená, akorát má těžší gramatiku, ale každý jazyk má něco... :-)

4 Lola-J Lola-J | Web | 30. ledna 2014 v 18:53 | Reagovat

[1]: No, uvidíme... V každém případě tento je primární! :-) Chápu, budu se snažit řešit vše jedno podruhém. :D Hahaha. Děkuji moc, no jen aby pak všichni (jako já do této chvíle) nezlenivěli! :D

[2]: Díky! :)

[3]: Neee, to nemám v plánu! :) Každopádně moc díky za komentář, jsem hrozně ráda!
Jo, to si umím skvěle představit, mám teď francouzštinu a není to zrovna jeden z nejlehčích jazyků, co jsem se kdy učila. Ale věřím, že ta španělština musí stát za to! :-) Tak se budu inspirovat a doufám, že už brzy se ji začnu taky učit! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.