Leden 2014

Keeping calm. Being happy.

28. ledna 2014 v 17:29 | Lola-J |  Píšu...
Číslo 2014 vypadá úplně obyčejně a snad i nezajímavě, přesto se rok obsahující tyto číslice začal vyvíjet docela pěkně. Body na mém seznamu věcí pro leden jsou proškrtnuté a snad bych si k nim mohla dovolit připsat i pár malinkatých bonusů..
Taky mám konečně po celém půlročním školním stresu čas na (doufám, že zasloužený) odpočinek.

Soukromý blog nakonec mám. :) Není jako tento, je to spíše něco mezi microblogem a tímto typem blogů.
A... Nebyl to vůbec špatný nápad! Vedu ho trochu jinak, není tam snad nikdo, kdo by mě znal, kdo by věděl, kdo jsem nebo tak. V průběhu dne tam filtruji svoje myšlenky, přání i nápady a vůbec mi nevadí, že je to většinou jednostranný druh komunikace. Je to jako velmi barvitý, ovšem uklidňující, tichý svět. Ticho je také jedna z věcí, kterou jsem za poslední měsíce docela postrádala.

Protože... asi to znáte. Občas je člověku fajn prostě i beze slov. Třeba když jste s někým, s kým si rozumíte, nebo s kým se cítíte prostě dobře, s kým se rádi zasmějete, s kým byste toho byli ochotni namluvit klidně i hodiny a hodiny... stejně má společné mlčení svůj určitý význam.


Jo, trávím tam dost svých volných chvil... ať už jsem šťastná nebo u mě převládá spíše melancholická nálada, můj nikým nerušený koutek tam je. Jsem tam a jsem jednoduše v klidu. Nikam nespěchám a třídím si myšlenky.
Jsem člověk, který se snaží dělat hodně věcí najednou - ne že by mi to nevycházelo - ale o to víc jsem taky ve stresu. Je dobré dělat maximum s dobrým úmyslem, ale měli bychom sami k sobě být trochu ohleduplnější. Neskrývat za to všechno vlastní pocity a měli bychom být upřímní sami k sobě. Dnes jsem se mrkla na to, co vlastně na mém "blogu" všechno je. Musím říct, že mi to pomohlo si uvědomit, že mám mnohem více stránek, na které jsem předtím nebrala ohled a o kterých jsem nevěděla. Zvláštní? Ne. Uvědomila jsem si, že se snažím z hlavy běžně vytěsňovat a přehlížet spoustu věcí. Tím však ničím nejen sebe, ale i okolí.
Myslím, že když v životě něco měníme, není třeba spěchat a řítit se do všeho po hlavě. Nikdo nám nezakazuje klidně začít znovu. Začala jsem sebou a budu pokračovat dál.

Aby svět nebyl plný slepých materialistů, ale taky skutečných lidí.


A taky zlepšuju svůj životní styl. :D Mám hned lepší motivaci, donutila jsem svoje tuky mizet a svaly růst. Mám víc času na čtení, rodinu, po dlouhé době kamarády, na záživnější jídlo... A teď utíkám ještě pryč, budu trénovat svou angličtinu v praxi (ostatně jako každou neděli, ale když je toho učení teď malinko méně, mám čas i teď v průběhu týdne). Možná vám to vysvětlím později. Koneckonců to potřebuji, abych na městském kole po své výhře v anglické konverzaci totálně nezkrachovala. :D (Snad!)

Byee, auf wiedersehen, до свидания, au revoir, mějte se krásně... a to je z mých mnohaletých studijních zkušeností vše. :(( :D
Plánuji ještě španělštinu (pak by snad už neměla představovat problém ani italština). Ale v současné době to vidím tak, že se pak asi vrhnu na skandinávské jazyky. :D

No nic, přežijte školu a ať jste se svým ukončeným pololetím krásně spokojení. :))))

Jak na objemný zimní účes i pod čepicí?

26. ledna 2014 v 9:09 | Lola-J |  Píšu...
Co takhle vyzkoušet nějaký krásně provzdušněný zimní účes, který váš vzhled oživí, zajistí příliv naprosto nové energie a všechny kolem okouzlí svou nenucenou elegancí?


Tento článek se opět bude hodit všem slečnám (nejen dlouhovláskám), které mají problém s těžkými vlasy, jež zabraňují jakémukoliv přirozenému objemu. Je na čase tomu trochu pomoct! I s rovnými, věčně zplihlými vlasy lze vytvořit neodolatelný mladistvý look překypující zdravím a leskem.

Teď v zimě bych to určitě viděla na rozpuštěné vlasy plné života, které ani po sundání čepice neztratí svůj tvar. Proto využiji jednoho ze svých nejoblíbenějších pomocníků za poslední dobu - stylingovou sadu Volume Multiglam od Rowenty.

Hned po umytí vlasů se speciálními nástavci vykouzlím přesně takový účes, jaký potřebuji. Mým cílem je mít ideálně rovné vlasy, kratší pramínky lemující obličej přirozeně zapracované do zbytku nadýchaného účesu, nadzvednout vlasy už od kořínků a v chladných teplotách neztratit tvar.

Zní to trochu jako úkol pro stylisty celebrit? Kdepak! Tajemství se ukrývá v ionizaci pro hebkost, keramických lopatkách přizpůsobených různým typům vlasů a v střídání teplot vzduchu. A to vše jen za pár minut - za což jsem nesmírně vděčná, protože nerada ztrácím u zrcadla zbytečně moc času.


1. Možnost - ideálně rovné!

Vše, co budeme potřebovat je:
Rowenta MULTIGLAM s 5 nástavci
2 malé sponky

Krok 1: Vlasy předsušíme nástavcem na koncentraci vzduchu.

Krok 2: Horní polovinu vlasů si sepneme skřipcem a spodní část jen jemně usušíme a šetrně rozčesáváme větším keramickým termo-kartáčem směrem od kořínků.

Krok 3: Použijeme žehlicí desky a vlasy ideálně poté narovnáme.

Krok 4: Horní polovinu rozčešeme a sušíme trochu rychleji, kořínky můžeme nechat ještě vlhké, protože na ně použijeme speciální nástavec Rootlifter, který zaručí dlouhotrvající objem i pod čepicí.
Bereme pramínek po pramínku a pár sekund na ně necháváme působit horký vzduch proudící mezi
keramickými lopatkami (viz video).

Krok 5: Opět žehlicími deskami vlasům pomůžeme k bezchybnému rovnému vzhledu.

Video:


Krok 6: Použijeme 5. nástavec - menší kartáč, se kterým provedeme konečné zapracování předních pramínků do účesu tak, aby působil upraveně.

Krok 7: Postup je až do této doby stejný jako na videu, rozdíl bude pouze v poslední úpravě za pomocí sponek. Vezmeme ještě pár předních pramínků kolem obličeje a sepneme do jemných obloučků nad ušima a tím objem ledabyle podtrhneme.

2. Možnost - romantické vlny!

Pokud však máte chuť a čas, můžete si po těchto úpravách vytvořit slušivé vlny - už suché vlasy natočte na klasické natáčky, zapleťte do copánků nebo smotejte do drdolu a po hodině/dvou je rozpusťte. Až na žehlení docílíte objemu od kořínků stejně. Výsledek bude vypadat takto:


Doufám, že se vám nápady líbily a už brzy někoho stejně tak šikovně - rychle a efektivně - s pomocí šikovné sady Multiglam pro hvězdný look okouzlíte! :-)

Elegantní objemný drdol pro jemné vlasy!

14. ledna 2014 v 18:19 | Lola-J
Největším problémem mých vlasů je, že jsou velmi jemné a dlouhé zároveň - a vytvořit nějaký krásně nadýchaný účes, který vydrží, je skutečně složitý úkol. Ale jak pro koho! Vše jde snadněji, když víte jak na to. :-)

Nový rok 2014 je plný nových příležitostí, už se blíží také různé plesy... a tak jsem se rozhodla vytvořit s kulmofénem Multiglam (CF3580) od Rowenty elegantní účes, jenž bude ideální pro jakoukoliv příležitost, na večírek, nebo jen tak někam do společnosti… Mým cílem je dosáhnout maximálního lesku jako z reklamy díky ionizaci a vyhnout se nezajímavým, "příliš uhlazeným" typům drdolů, kvůli kterým vlasy působí ještě zplihleji. S nástavci pro bohatý objem a zdravý vzhled to půjde snadno i za pár minut! :)


K vytvoření účesu budeme potřebovat:
- kulmofén Volume MULTIGLAM (Rowenta) + nástavce
- kulatou drátěnku/houbičku do vlasů
- 2 gumičky
- několik pinetek
Hlavní je nepodcenit správnou úpravu vlasů hned na začátku po jejich umytí a důkladně je připravit na další manipulace.


Krok 1: Vlasy vysušíme (1), pročísneme větším keramickým termo-kartáčem (2), použijeme žehlicí desky (3) a ve vrchní části hlavy jednotlivým pramínkům dodáme objem pomocí nástavce Rootlifter s keramickými lopatkami (4).
Krok 2: Vyčešeme vysoký culík (5) bez hrbolků díky šetrnému rozčesávání termo-kartáčem a vyžehleným pramínkům, následně objemné pramínky v přední části hlavy opatrně povytáhneme tenkým hřebínkem (6) a vlasy tak budou působit ještě nadýchaněji.
Krok 3: Drátěnkou protáhneme culík (7), rovnoměrně kolem drátěnky vlasy rozprostřeme (8) a takto vzniklý vodopád vlasů kolem hlavy převážeme další gumičkou (9).
Krok 4: Zbylé vlasy si rozdělíme na dvě části, ze kterých upleteme copánky (10), jež následně kolem drdolu obtočíme a gumičku tak zakryjeme.
Krok 5: Pinetkami nenápadně upevníme účes (11).

Díky ionizaci při prvních úpravách jsou nyní vlasy hebké, lesklé, zdravě vypadající a díky bezchybnému žehlení i bez hrbolků. Jemné vlasy totiž konečně budou držet tvar! Pokud nepodceníte počáteční péči o vlasy, můžete sebevědomě vytvořit libovolný účes a být si jistá tím, že hvězdná profesionalita účesu bude zaručena.

Jak se vám tento elegantní look vytvořený s pomocí kulmofénu Multiglam líbí?
A kam s bezchybným drdolem z lesklých vlasů vyrazíte vy? :)Řím - 1. část

11. ledna 2014 v 15:29 | Lola-J |  Fotografie, akce
Dneska krásně svítí sluníčko, zima je ale pořád. To mě donutilo zavzpomínat na slunnou Itálii, kde jsme byli v listopadu už i s naším nejmladším členem rodiny (F.). :) Tentokrát v Římě.
V tomto článku neshrnu jen nějaký určitý 1 den, udělala jsem takový předběžný výběr mých fotek, které ukazují, co zhruba patřilo do denní rutiny v Římě... Alespoň tak pro představu. :-) V další části článku se podíváme na více míst a leccos rozeberu více do detailu.

Začali jsme pochopitelně mou nejoblíbenější částí dne. Jídlem. :D
Venku bylo od rána do večera prostě nádherně... a tak jsem byla o to šťastnější. Jak málo stačí ke štěstí, že?
Po snídani jsme obvykle popadli tašky, lístky a utíkali jsme do centra, na metro a po památkách. :)
S brášky! :-))

Dny ubíhaly rychle, večer jsme do sebe něco hodili...

...a po dopadnutí na postel okamžitě usnuli. :D

Nezbytný pomocník pro čisťoulinký obličej !

Hahaha.

Více v další části, už brzy! :-)

Winter outfit: It was snowing...

3. ledna 2014 v 19:09 | Lola-J |  Píšu...
Nechce se mi věřit, že ten čas opět tak rychle utíká. Po víkendu do školy... a jak jsem se dívala, čeká mě spoustu písemek, pololetky, případná zkoušení... Brr! Zřejmě to máte stejně. Takže dnes jsem si dávala do pořádku všechny věci, vyzbrojovala svůj mozek do školy, připravila nové články na Krásnou, tak snad si počtete... :-) Teď přidávám slíbené fotky zimního outfitu - z doby, kdy ještě byl sníh. Respektive - z doby, kdy nečekaně napadl a stejně tak nečekaně pak i zmizel.
Užijte si poslední dny prázdnin! ♥


The magic of Christmas and New Year!

1. ledna 2014 v 19:10 | Lola-J |  Píšu...
Řeknu vám, je paráda být zase doma! Chtěla jsem držet svého nejmladšího brášku (F.), obejmout mámu a tak vůbec - být zase doma se všemi. Ale nechtělo se mi ani odjíždět od ségry (S.). Nejradši bych spojila všechny kontinenty světa a měla všechny blízko u sebe.
Ovšem to je na tom to kouzelné. Člověk si možná váží více věcí tehdy, když vidí, že není snadné je všechny hned mít. A když postupně za ten rok probourává ty zdi, které jej dělí od jeho cílů, je z nich pak mnohem nadšenější. Ty chvíle jsou vzácnější, zážitky intenzivnější a vzpomínky o to krásnější.


Vánoce jsem tedy strávila v Paříži s druhým bráškou (T.) u ségry a jejího přítele. Ti dva uvažují snad stejně, sdílejí podobný smysl pro humor, cíle, zájmy... A právě díky neustále dobré náladě jsme měli tak úžasnou atmosféru! Všichni jsme si neustále povídali, zamýšleli se i smáli (během těch dní zazněla ruština, francouzština, angličtina, čeština... bylo to takové multikulturní složení :D). Byly to moc pěkné, trochu netradiční, Vánoce! :)


V průbehu prvních dní jsme chodili obdivovat umění, prolezli různé zajímavé historické stavby. A tak jsem využila příležitosti a prohlédla si svýma očima například i Notre Dame (kde jsme byli 24. 12. dopoledne a zrovna tam probíhala vánoční mše), na nějž jsme nedávno ve škole narazili a uváděli si na něm různé rysy gotiky.
Navštívili jsme muzea, prošli jsme si centrum, prodírali se davy lidí, zavítali do suprových kaváren, na které se stály fronty až kdovíkam, sypali ze sebe šílené množství myšlenek, zážitků, které jsme jen tak shrnout do zpráv za ty dlouhé měsíce prostě nemohli. Když jsme si vzali na cestu nějaké francouzské bagetky, obdivovali jsme rozlehlé parky, krásné zdobené stavby...
Pak jsme se vraceli k ségře domů a koukali na večerní zářivé město, z dálky vykukovala osvětlená Eiffelovka a ze svého vrcholku vrhala světlo na okolí. Byly to kouzelné chvíle. :)

Ale detailněji popíšu některé části až později. :) Teď bych prostě ráda řekla, že jsem moc vděčná za to, jak se nakonec rok 2013 vyvinul.

Musím říct, že utekl nějak rychle. Za ten rok jsem potkala spoustu různých zajímavých lidí, posbírala nové zkušenosti, v lecčem se zlepšila a spoustu věcí přehodnotila. Rok 2013 mi mnohé dal, pro mě byl jeden z nejlepších. Byl to rok, kdy se mi opět o něco víc pootevřely dvířka do budoucnosti a já mohla udělat další krok dopředu. Jsou věci, které bych možná i vrátila a udělala něco jinak. Ale s postupem času vidím, že vše má svůj důvod. A i na konci se může vše, co se nám teď nezdá úplně skvělé, obrátit. Vím, že to tak je. :)


Celý ten rok jsem se bohužel neviděla se sestrou... ale hlavní je, že jsme teď všichni zdraví, šťastní! A že teď jsme s S. spolu byli s T. dokonce i na Vánoce! :) Druhou polovinu prosince mám obecně ráda a celý rok se na ni těším. Prostě vypnu a užívám si toho času, světýlek, atmosféry... a jídla! Hahahah.
Ne - naše Vánoce nebyly o strašlivých rybách plných kostí (které, co si budeme nalhávat, nikdo nemá tak úplně v oblibě :D ), o prohnutém stolu a tunách cukru. Jídlo bylo netradiční a úžasné, ale všeho s mírou. Nepatřím k zastáncům toho, aby se na pár dní v roce soutěžilo, komu praskne dřív břicho. :D Pak se akorát všichni stresují, že toho polovina zůstala na stole a cpou to do sebe dál.

Zkrátka i těch pár dní po Vánocích bylo nezapomenutelných! Rozhýbali jsme svoje žaludky a brečeli smíchy v Disneylandu, zkusili báječnou čokoládu v Belgii... a zase se rozloučili. :(


A když měl přijít (31.12.) ruský Děda Mráz, byla jsem už zpátky doma s rodiči a brášky a připíjeli jsme si na uplynulý rok, jeho neuvěřitelné náhody, zážitky a na ještě lepší pokračování! :-)

No, období kouzel a radostí už "skončilo", tak za pár dní zase do školy!
Pardon, nebyl účel vám zkazit náladu - řekla jsem, že máme přece ještě PÁR DNÍ! :D :)


Tak doufám, že jste do Nového roku 2014 vkročili správnou nohou a pro vás bude jedním z těch nejlepších! :-)