Day by day...

25. července 2013 v 21:00 | Lola-J |  Píšu...
Navazuji na svůj předešlý článek zde: An awesome week with Americans! :-) a přidávám mnohem více fotek s komentáři. Chtěla bych poukázat na atmosféru, přiblížit vám, co se dělo a s těmi, které jsem měla možnost v tom úžasném týdnu poznat, zavzpomínat...

Každý den jsme měli plně nabitý program. První dva dny jsem si myslela, že už snad uběhl celý týden! Ráno jsme po vydatné snídani měli 4 hodiny ve svých angličtinářských skupinkách. Tam pro nás vedoucí skupinky vymysleli nějaké téma, hry a tak jsme se neustále cvičili v angličtině. Jsem moc ráda, že to nebyl takový ten klasický úkaz školních hodin, ale učili jsme se i formou her. Dopoledne utíkalo rychle, poté následoval oběd. Asi hodinku jsme pak všichni jídlo trávili a šli hrát hry. Skupinky mezi sebou soutěžily. Bylo super se vždy domlouvat na strategiích, smát se, když jsme běhali s balonky s vodou nebo sráželi flašky tenisovými míčky v silonkách. :D O zábavu nikdy nebyla nouze!

Jeden z těch dní jsme pak po snídani šli na výlet. Byla jsem nadšená, protože i když bylo vedro, cesta přírodou byla svým způsobem osvěžující. Svezli jsme se vlakem do nedaleké vesničky a šli. V průběhu cesty jsme samozřejmě hráli ještě další hry. Jednou z nich byla hra, kterou hrály všechny týmy - "klíšťata", ale vhodnější by bylo podotknout, že jde jen o 6 kolíků na prádlo, které jsme potají věšeli jeden na druhého. Hahah.
Prošli jsme i lesem, viděli menší vodopády a očima hltali tu krásu kolem!

Večer jsme se obvykle po večeři všichni sešli ve velké jídelně a zpívali jsme. K písničkám jsme přidali i pohyby a výsledek byl prostě parádní! Poslouchali jsme i výklady různých pasáží z Markovy knihy, abychom je správně pochopili. Hned poté jsme měli ještě zhruba hodinku nepovinné diskuzní skupinky se svými týmy. Z naší skupiny jsme tam byli vždycky všichni. Bylo zajímavé si poslechnout názory ostatních a položit i své otázky, na které vždy byli všichni ochotni najít odpověď. Jeden takový večer byl pro naši skupinku velmi výjimečný.

Jeden z členů přišel a svěřil se nám se svým problémem. Když všechny karty vyložil na stůl, každý přemýšlel. A hned v tu chvíli jedna z vedoucích týmu otevřela část svého příběhu z minulosti taky. A víte co bylo zvláštní? Když to popisovala, šlo vlastně o úplně stejný příběh. Přesně popsala nevyřčené pocity toho člena skupiny a řekla, jak to celé dopadlo. Neskutečně mu tím pomohla. Dodala mu odvahu a dokázala poradit. Náhle jsme si všichni uvědomili, že vše do sebe zapadá. Sedíme tu, abychom každý našli něco, co jsme postrádali. Abychom mohli najít dílek "puzzle" do naší životní skládanky.
Zkusme říct, že jde o další shodu náhod! Nejde. A vše má svůj důvod. Opět, stále, pořád. ....:)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Every day was wonderful. The first two days I thought that a whole week has passed! :-) Usually, after a big breakfast, we had four hours in our english groups. We played some games and we were speaking with our leaders whole time. I'm so glad it was not like classical school lesson, we were learning through games. Then we had a lunch and after that all groups played games together. For example we were throwing balloons with water, running, talking about some strategies etc. It was so funny!

One of those days after breakfast we went on a hike. I was so excited, because... although it was hot, nature was kind of refreshing. During the trip we were playing other games too. We walked through the forest and could see waterfalls and that beauty around, it was awesome!

After the dinner we were singing and doing motions, that was cool!
Then we were listening to leaders of EC. We heard important messages from the book of Mark and after that we had about an hour (or more) for discussion groups with our teams. It was interesting to hear opinions of other people and also make your own questions. Everyone was always thinking about every question and was trying to find the answer. But one of those evenings was very special for our group.

One student came to this discussion group lately and told us about his problem. It was long story. And then... suddenly one of our leaders started to talk about very similar problem. No, everything was... the same! The same situation, the same feelings. And that boy understood. Everything made sense now.

She helped him so much. She gave him courage and tried to explain what happend and what he can do now. He was so happy. He prayed after that in czech, but I think Americans understood his new attitude, new energy and power of faith - without translation. Suddenly we all realized that everything fits together. We're sitting here, we all found something what we missed. It's like to find the piece of "puzzle" in our picture of life.

Let's say that it is just a coincidence! It's not. And everything has reason. Again, now, still. Always!... :)
 


Anketa

Byl/a jsem tu

Ano-klik)

Komentáře

1 Miška Miška | 27. července 2013 v 8:30 | Reagovat

No koukám na fotky a hned bych tam jela za váma :) těšším se až si zase přečtu pokračování

2 Můj Japonský dům Můj Japonský dům | Web | 28. července 2013 v 12:11 | Reagovat

Musela sis to náramně užít :)
Fota jsou skvělá.

3 Maruška Pilátová :)) ♥ Maruška Pilátová :)) ♥ | E-mail | Web | 4. srpna 2013 v 22:02 | Reagovat

Krásné fotky... opravdu jste si to tam museli užít!!! :)) ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.