An awesome week with Americans!

24. července 2013 v 9:29 | Lola-J
Dnes se konečně dostávám zase ke svému blogu! Za posledních pár dní se toho událo skutečně moc, takže teď se můžu s vámi podělit o nové zážitky dojmy, přání a taky fotky... :-)


S M. jsme se před nějakou dobou rozhodly, že jednu z částí prázdnin věnujeme takovému pěknému projektu, který funguje už několik let (v článku EC) . Týden v kuse si povídat s Američany a zároveň s nimi přicházet na nové věci mi dalo víc, než jsem od toho čekala. Musím hned říct, že tento týden mi pomohl v jedné dost zásadní věci. Otevřít oči a vnímat svět trochu z lepší perspektivy. Ještě lépe, bez pocitu ublíženosti, bez stresu, bez zloby či smutku. A i když se nám ne vždy zdá být život spravedlivý, můžeme si být jisti, že vše se děje z nějakého důvodu. Bůh ví, kolik lidí si klade v životě stále ty stejné otázky pořád dokola a nemůže na ně najít odpověď.
Musel být osud, že jsem se s M. dostala na toto místo, mezi tyto úžasné lidi - a posléze zjistila, že celou dobu jsem měla před nosem ještě vlastně něco podobného.

Moc jsem si to užila. Celý týden jsem byla nejvíce se svou angličtinářskou skupinkou 6. (Byly od 1 do 6, 1. - začátečník atp.) Nejenže jsem se procvičila v angličtině, která je mým třetím nejoblíběnějším jazykem, ale hlavně měla možnost poznat další nové skvělé lidi, kteří jsou neustále otevření. A to byla naprosto úžasná věc! Upřímnost je prostě věc, které si nesmírně cením. Je úžasné vidět, kolik krásných vlastností v člověku existuje. A najednou si uvědomíte, že lidé vlastně nemají moc co dát. To nejlepší mohou ze sebe vydat hned na začátku, nepotřebují k tomu záplavu dnešních věcí, které si společnost vydobila a postavila je na první příčky (kariéra, peníze, přetvářky lidí s postranními úmysly atp. ...) - sebe samé. Otevřenost, pevná vůle, přesvědčení, láska a víra.

Pokud jsem za těch 10 měsíců školní šedé rutiny postrádala inspiraci, radost a jasné myšlenky, mohla jsem to všechno znovu objevit, týden byl přímo plně nabitý této úžasné pozitivní energie. A je třeba ji obnovovat. Díky Bohu, že dnes existuje tolik možností! Jak udržovat kontakty s kýmkoli na světě, dostat se kamkoliv na světě, mít možnost ve většině států se svobodně rozhodnout a být s lidmi, se kterými hledáte to stejné. Řešíte podobné věci a potřebujete najít smysl věcí.
Moc chci poděkovat všem zúčastněným, všem, kteří se nebojí sdílet s ostatními své příběhy a naslouchat ostatním. Doufám, že se s těmito lidmi uvidím zase co nejdříve, patří jim obrovský DÍK, že nechali promluvit skrze sebe tu sílu a otevřeli se!

V dalším článku vám popíši, co se vlastně dělo v průběhu celého týdne. :-)

A co vy, co se událo v uplynulých částí prázdnin, co ve vás zanechalo pěkné vpomínky a pocity?----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Finally - back home, with blog, with you! This week was really amazing, now it is time to describe this week very quickly. (I'm going to write more posts about this.) :-)

A few months ago we (me and M.) decided to go to EC. This project works well many years and it's wonderful! We could talk with Americans about things in life, faith and just practice English. It changed more things than I first thought.
This week helped me with one little, but important, thing. It opened my eyes. I can see the world from a different, better perspective. Even better, without feeling anger, without stress or sadness. And sometimes when we are so upset about bad moments in our life, we think everything is unfair, but we can be pretty sure that everything happens for a reason.

God knows how many people in life are asking still the same questions over and over and can not find an answer to them. It must have to be fate that I came with M. to this place, among these amazing people - and then found out that the whole time was (and still is) everything what I need near me.
I really enjoyed it. The whole week I was with my english group (6). I didn't practice English only, which is my third favorite language, but also had the opportunity to meet other great new people who are constantly open. And it was quite amazing! God shows us his power to bring us to the same place and help understand that it isn't just a happy coincidence. Honestly it is an amazing thing. It is wonderful to see how many beautiful properties are in man. And suddenly you realize that people really don't have much to give. The best they can give of themselves at the beginning is (they really don't need the things which the society has given today to the first place: career, money, pretending you're someone who you actually are not, ulterior motives... etc.) - themselves as they naturally are. Openness, with strong will, love and faith.

If I (for those 10 months of gray school routines) lose inspiration, joy and clear thoughts, I could have it all to rediscover because that week has been directly charged fully this amazing positive energy. And it needs to be renewed - always. And I'm so glad that it is possible. There are so many options! How to stay in touch with everyone in the world, to be anywhere in the world, decide freely and be with people who are looking for the same things. You need to make sense of these questions together.

Really want say thank you to everyone, everyone who is not afraid to share their stories with others and listen to others. Hope I'll see these people again as soon as possible, huge THANKS to being open and let speak the Holy Spirit through yourself!

Remark - sorry for mistakes, they're maybe in whole article. :D So leave a comment and correct me, please.
You are awesome!


Lola-J
 


Komentáře

1 Sasha Sasha | Web | 24. července 2013 v 9:36 | Reagovat

na fotkác hvám to všetkým pristane :)
ten týždeň závidím :) hned by som sa na niečo také dala :)

2 Ell Ell | Web | 24. července 2013 v 10:44 | Reagovat

taky jsem strávila nějakou dobu s američany :D akorát to byla naše rodina, která tam žije :D

3 Miška Miška | 25. července 2013 v 8:59 | Reagovat

Tohle ve mě zanechalo moc pěkné pocity :-) je to hozky napsaný. Brala bych takový týden to muselo být krásný. :-)

4 Terez Terez | 25. července 2013 v 15:38 | Reagovat

Byl to úžasnej týden :) s úplně skvelýma amíkama :)

5 Lola-J Lola-J | Web | 25. července 2013 v 21:01 | Reagovat

[1]: Díky moc! :-)

[2]: Páni. :D No proč ne, že? :)

[3]: Jsem moc ráda. Bylo, bylo! :-)

[4]: Nejlepší! :-) Jsem za to moc ráda, doufám, že se v co nejkompletnější sestavě uvidíme i příští rok! :)

6 Maruška Pilátová :)) ♥ Maruška Pilátová :)) ♥ | E-mail | Web | 4. srpna 2013 v 22:04 | Reagovat

Krásné.... taky bych tam za vámi hnedka jela !!! :)) ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.