Červen 2013

O 1. natáčení s blogerkami

22. června 2013 v 23:19 | Lola-J |  Reportáže a rozhovory
Z tohoto článku jste se mohli dozvědět, že s blogerkami máme prsty v "utajovaném" projektu. Jak jste asi poznali, šlo o nějaké natáčení. Výsledky se už nezadržitelně blíží, a já věřím, že tu práci kolem něj společně všichni oceníme...


Za fotky děkuji Wendy a Dragell. :)

Na vše brzy poodkazuji na facebookových stránkách i na blogu, protože sama budu zvědavá na výsledek. Teď bych vám mohla prozradit pár fakt:

- Průběh/program (nazvěte si to, jak jen chcete) se připravoval velmi, ale velmi krátkou dobu.
- Nebyly jsme moc připravené na všechno, co jsme tam nakonec napáchaly. :D
- Vyvinulo se to slibně a ještě lépe, než jsme předpokládali.
- Nejedná se o jednorázový projekt! :)
- Inspirujeme se vámi samotnými...
- Chceme vám být ještě blíž.

A myslím, že už jsem to dostatečně nakousla :)... vlastně ze všech stran je tato věc okousaná až až.:D))


O čem bylo samotné natáčení?
Vybralo se, které studio budeme využívat a pak jsme dostaly instrukce. Nebylo jich moc, vlastně nic zvláštního. Standa Berkovec nám ještě doporučil zdánlivě nemožné: nevšímat si kamer, světel, drátů, mikrofonu... Hahahaha. Ha. Ehm... Pochopitelně, že to úplně nejde. Ale aspoň jsme to zkusily.

Řeknu vám hned, a to upřímně, že začátky byly... zajímavé. Vymyslely jsme pak ale, jak to celé začne a odstartovala jsem první oficiální záběr několika větami. Všechny jsme v tu chvíli viděly před očima naše čtenáře... Vše se dalo do pohybu a konečně jsme se chytly stejné vlny. Nové a nové záběry provázel smích, nadměrné dávky nápadů, nadšených úsměvů, také rýh na čele, ale hlavně nových zkušeností. Už teď se těším na další natáčení, na všechny další blogerky, na setkání...:)) Byl to báječný čtvrtek.♥

Dělali jsme si všichni přestávky, popíjeli vodu a debatovali o dalším průběhu. Hodiny ubíhaly rychle - takže na to, že šlo o první natáčení, jsme si s blogerkami vedly poměrně dobře - zvládli jsme toho s celým týmem natočit napoprvé docela dost. :)

Prý už můžeme počítat dny do uveřejnění vzniklého projektu... Pro všechny to bude velké překvapení: pro nás, kteří jsme se na tom podíleli, i pro vás, pro které jsme se v ten den tolik snažili.
Za sebe musím říct, že pár dnů před natáčením byly velmi stresující. Ale je to něco, z čeho jsem měla radost. Nadšení. Protože ráda se takovému typu úkolů věnuji, k tomu mám blízký vztah... Zní to skoro, jako bych se už s podobným projektem setkala, ale opak je pravdou. Organizace a všechno snažení kolem projektu mi přišlo blízké, ale tato internetová kapitola je pro mě samozřejmě zcela nová. Věřím, že veškeré úsilí bude stát za to. Energie, nápady, čas... a tak dále.

Bylo to první natáčení s tímto originálním, nápaditým "scénářem" a budu ráda, když uvidím, co se do budoucna může změnit a posunout. Obdivuhodné už je to, že z něčeho, do čeho se šlo prakticky po hlavě, vyjde něco... opravdového, jedinečného. Rovnou před vámi... :)
Těšíte se? :)


Alergie na slunce - krém pro alergiky

15. června 2013 v 21:09 | Lola-J |  Kosmetika
Před měsícem jsme se s blogerkami bavily o tom, co by měli používat v létě alergici. Chtěla bych se s vámi podělit o novou možnost řešení. Pokud patříte mezi alergiky, bylo by dobré této novince věnovat pozornost.


Pro alergiky může léto představovat několikaměsíční horor. Naštěstí je dnes celá řada možností, jak se bránit a s tímto problémem bojovat.
Alergici tak například mohou během léta zkoušet postupné zvyšování (malých) dávek slunečního záření.Neustále je však třeba se chránit. Z vlastní zkušenosti bych doporučovala brát - a to nejen alergikům - kapsle ještě měsíc před začátkem vystavování se slunci. Kapsle Photoderm Oral obsahují beta karoten, také omega-3 mastné kyseliny, které společně chrání pokožku před stárnutím, vytváří rovnoměrnější opálení pokožky a celkově posilují pokožku a připravují ji na letní období.

Photoderm LEB

Speciálně pro alergiky byl vyvinut krém Photoderm LEB, který nabízí nejen dostatečnou ochranu UVB (SPF 30), ale i před UVA, a to ve vyváženém poměru. Bojuje proti volným radikálům a alergikům poskytuje tak nejvyšší ochranu.
Jde o voděodolný krém, aplikovat by se měl na pokožku ještě předtím, než vyjdete na slunce. Nezanechává mastné stopy, vstřebává se a působí v dostatečné hloubce pokožky, kde také buňky chrání. Dostupný v lékárnách.
Aplikaci pochopitelně opakujte podle potřeby - po každém setření, pokud máte pocit, že je třeba i po pobytu ve vodě, využívejte jej také preventivně...

Krém doporučuji i všem, kteří mají citlivější pokožku. LEB poskytuje excelentní toleranci každému typu pokožky.
Pokud chcete v klidu přečkat toto období, věřím, že to takto bez problému zvládnete. :-)

Máte alergii na slunce nebo znáte někoho, kdo ji má? Jakými způsoby s tím bojujete?

Natáčení s blogerkami

15. června 2013 v 14:49 | Lola-J |  Akce
Něco se chystá. Řekněme, že je to takový... "Secret project of Bloggers"! :)


Co z toho vyjde, vám zatím neprozradím, ale můžu říct, že se budete moct těšit na hromadu zábavy a živěji strávené minuty na internetu. :D Jo, včetně mě. Budu brečet smíchy, fakt.

Dobře, tak vám aspoň nastíním, co se tak zhruba dělo... Ale nikomu ani muk! :D :P


Šest (z 30?) českých blogerek píšící pro jeden známý web se sjelo do Prahy, hlavního místa dění.
Všechny jsme se znaly přes internet. Osobně jsem už znala z nějakých pražských akcí PJ, Wendy a hm... to je z této šestice vše. A kdybych věděla, že jsme se minulý rok minuly i s Dragell, tak ještě ji.
Obě jsme jely z Brna, takže jsme si zarezervovaly lístky a cestou se seznámily. (Obě jsme se spoléhaly na to, že stoprocentně poznáme tu druhou. Lucka říkala, že vsadila na délku mých vlasů, to já zase na její barvu. :D)


Cestou jsme se nasmály, zatímco jsme probíraly blogerský svět, pobavily se o tom projektu, co nás bude čekat už za pár hodin ve studiu, a tak vůbec... Pokaždé mám pocit, že zase mám možnost s lidmi probrat svou druhou část života, které rozumí většinou samotní blogeři. Ale pochopitelně nejen ti. :))

Dojely jsme do Prahy, kde jsme měly sraz s blogerkou Mary-Ane a utíkaly jsme na setkání s ostatními a naší editorkou Míšou. Pak se šlo do ateliéru. Tam jsme se seznámily se všemi, kteří se podílí na natáčení a videu. Atmosféra byla uvolněná a příjemná už od samého začátku. Tam jsme také poznaly Standu Berkovce, který se s námi podělil o své zkušenosti, rady a tipy.


Pokud vás toto téma bude zajímat, přidám ještě další článek s dalšími informacemi o samotném natáčení... Tak nějak, aby od toho bylo co čekat a zároveň, aby tento projekt stále zůstal překvapením. :) Což bude i pro nás samotné! :D

Rozhovor: otázky na téma blogování

1. června 2013 v 12:19 | Lola-J
Tady je po nějaké době jeden z dalších rozhovorů... (Které jsem přidala a které ještě ne...?) Otázky pokládala jana-janishka. :)

1.V kolika letech si začala blogovat?Je tohle tvůj první blog?
Svůj první blog jsem založila asi ve 12 letech. Svůj současný blog jsem založila nějaký ten rok zpět... :)

2.Chtěla si mít slavný blog,když si sblogováním začala?
Nad tím jsem vůbec nepřemýšlela, když jsem prvně zakládala blog. Chtěla jsem psát z radosti, ze záliby... a pochopitelně mi záleželo na tom, abych se o to všechno mohla podělit s někým dalším. :) A dnes to tak opravdu je - a já jsem za to moc, moc ráda!


3.Byl tvůj blog tak hodně známý jako je teď už od začátku?
Určitě ne. :) Nejsem někdo, komu vše spadne do klína hned od začátku. Za vším stojí dlouhé, klikaté cesty...

4.Chtěla by si na blogu něco změnit?
Chtěla bych mu věnovat více času! Před rokem se to ještě dalo. V tuto chvíli mám spoustu nápadů a čas žádný. Stíhám jen o víkendech, o prázdninách a velmi výjimečně ve všední dny. Stačila by mi tak čistá hodinka denně, ale i tak je toho pořád moc. Organizuji si osobní život, studium a řeším problémy jako každý teenager, všichni to známe, ale do toho dělám blog, přispívám na weby články, pak tu jsou různé akce - z nich reportáže... je toho hodně.Ale věřím, že o prázdninách se nějaký ten týden najde a konečně na blog budu přidávat vše, co mám v plánu. :)

5.Děláš si designy sama?
Z části ano, i ne. :D Většinou mi pomáhá známý, s doladěním malých grafických detailů... Ale nejsem nijak náročná. Stačí něco do úvodu, jednoduchá a výrazná navigace - a je to. :)

6.Jsi spokojená s návštěvností a komentářema?
Návštěvnost se občas nějak zhoupne... Se čtenářkami se bavíme i mimo blog, ne všichni komentují články přímo na něm, za což bych ale byla taky učitě ráda. :) Je super, když si můžu přečíst názory, rozkliknout případně váš blog, zaznamenat nějakou další aktivitu... :) Věřím, že za každého dalšího čtenáře zvlášť budu ráda. :)
7.Bereš blog jako povinost nebo zábavu? Vyděláváš si jím?
Blog je zábava - a má být zábava... a je to o ničem, když to někdo dělá jen se sebemenším odporem. Blogu věnuji část sebe samotné, promítám tu stíny svých myšlenek, životního postoje, otázek...
Rady, otázky životního stylu a téma vztahy obsahují mé články na různých webech. :) Blog je už můj osobní prostor, kde vítám každého. A ano, i díky němu mám možnost něco získat... Nedá se ale mluvit o pravidelných a hlavně ne stabilních věcech.

8.Jak ses dostala k tomu,že píšeš pro krásná.cz?Baví tě to?
Krásná dělala první oficiální nábor blogerek po spuštění webu. Pochopitelně se navalila vlna stovek blogerů a blogerek z Česka i Slovenska, z Blogu i Blogspotu... a kolem jara začala redakce tým rozšiřovat. V červnu jsem dostala mail - a zjistila, že jsem v té hrstce, tuším nějak 15 lidí. Určitě mě to baví, psaní pro mě bylo vždy takovou oddechovou činností. Mohla jsem vyjádřit vše, co jsem zrovna měla na jazyku. Za tuto příležitost jsem ráda, vděčná webu za nový pohled na blog... Pro mě osobně je to dobrá zkušenost. Když víte, co chcete - jaký typ zkušeností chcete získat... Chyťte se jí. Je jen na vás, jestli o tuto příležitost vážně budete stát.


9.Co si myslíš o Lady Vanilce,Dragel,Lapri a Hogretě?
Kromě LV jsem nepoznala ani jednu z dalších jmenovaných. :) Míša je fajn holka jako každá jiná, pamatuji si prosmátý večer na Slavících, ochotu vtipkovat i za stresových situací a pohodovou atmosféru. Dragell, ta působí docela pohodově... :) Lapri a Hogretu jsem nesledovala a nesleduji.
U některých jiných, nejmenovaných, autorek blogů jsem občas sem tam narazila na komentáře, kde to vypadalo, jako by spolkly snad všechnu moudrost světa a zbytečně přeháněly v kárání jiných začínajících blogerek... Což je mi docela líto. Protože tyhle holky (začínající blogerky) by potřebovaly nějakou užitečnou radu s nápadem, když už. Mrzí mě, když vidím, jak jim někdo diktuje, jak se mají dokopat k nějaké pomyslné "profesionalitě". Když se jim líbí psát tak, jak píšou, nebo se pokoušejí o nové kroky ve světě internetu, je zbytečné jim tak lámat sebevědomí.
Je třeba i je respektovat. Tolik k blogerské scéně a blogerkám, které mě už přes net docela překvapily...

10.Navštěvuješ pravidelně nějaké cizí blogy? Jestli jo,jaké?
Ne, v poslední době si blogy nějak pravidelně neprocházím. Sotva stačím ten svůj. :D :)) Nicméně v komentářích často rozkliknu odkazy na blogy čtenářů. Přidám komentář a prolítnu si jejich obsah. Mám někde v poznámkách poodkazováno na čtenáře, se kterými si často píšu. Mrknu se na blogy, obdivuji nové designy... Je super kouknout se na změny, nové příspěvky prohodit zase pár slov. :)