Kosmetika: Bioderma, Sébium Global a AI korektor (2 v 1)

1. května 2013 v 21:59 | Lola-J |  Kosmetika
Můj dnešní článek bude taky tak trochu "2 v 1". :-) Jestli si pamatujete, nedávno Bioderma přišla s dvěma novými produkty z řady Sébium. Sébium Global - na celkové problémy s akné. A Sébium AI korektor - krytí a pomoc v odstraňování akné.

Vyzkoušela jsem oba, teď se s vámi podělím o zkušenosti:

Sébium Global


Tato novinka je vyvinuta pro řešení a zbavení se všech příčin vzniku akné. Obsahuje spojení patentu Fluidactiv® a Bakuchiol. Upravuje tvorbu kožního mazu tak, aby pokožka zůstala zdravá, ale nezanesená. Působí protizánětlivě a antibakteriálně díky obsahu glukonátu zinku a enoxolonu. Pokožku nakonec rozjasní, vyhladí a zbaví nepříjemného pocitu z akné na pleti.

Krém má velmi příjemnou texturu. Byla cítit také velmi jemná parfemace, všimla jsem si, že voní jinak než předchozí produkty z této řady - zdá se mi víc svěží. Krému nebylo potřeba moc (na to už jsem si u Biodermy zvykla). :-) Krásně se roztíral, dostal se všude. Ještě chvíli jsem cítila jemnou vůni, ale po chvíli se krém dokonale vstřebal a začal působit. Po pár dnech pravidelného používání se výsledky začínají projevovat. Přišlo mi, že ty nejproblémovější oblasti už nebyly tolik vidět a začaly se hojit. Ovšem pokud porovnám, z mého hlediska dva nejsilnější, krémy proti akné: Sébium AKN a nový Sébium Global, jednoznačně rychleji u mě působí na nejproblémovější místa na obličeji Sébium AKN. Zjistila jsem, že si čtenářky u něj právě stěžují na to, že docela dost štípe - zkrátka mají pocit, že jim tento krém nesedne. V tomto se oba krémy liší. Sébium Global je v mnohých ohledech ještě šetrnější k pokožce a také dlouhodobě působí na pleť, po odstranění akné ji vyhlazuje a zbavuje hrbolků. Sébium AKN zase velmi rychle vysuší nejpostiženější místa, ranky se zatáhnou a pleť už není tolik mastná. Ale ne všem může sednout.

(Popravdě, já v krizových případech používám Sébium AKN, - za štípání jako blázen - červená místečka začnou rychle s jistotou mizet a na srovnání pleti a dlouhodobou péči Sébium Global, který se dál o pokožku stará až do úplného zmizení problému, pleť zanechá matnou a relativně čistou a poté ji ještě preventivně chrání - všemi silami, jaké jsou jen u teenagera možné.)

Sébium AI Korektor 2 v 1

V řadě pro mastnou a smíšenou pleť se objevila novinka. Možná vám něco řekne Sébium MAT. Sice kryl nedokonalosti mladistvé pleti, ale s nanášením jsem už moc spokojená nebyla.
A jak rafinovaně překrýt a vyléčit každou nedokonalost pleti ve dvou jednoduchých krocích? :-)

V jedné tubě se nachází zelený odstín na zmírnění začervenání s obsahem glukonátu zinku a výtažku z mořské řasy Laminaria Ochroleuca a přirozený pleťový odstín na překrytí a zmatnění - obsahuje Křemičitanový pudr, Oxid železitý a Dioxid titan, což zabraňuje tvorbě zánětlivých vyrážek a uhrů. Pleť je i dlouhodobě hydratovaná.

Součástí 30 mililitrové tuby je i zrcátko. Nabízí se tedy i skvělé řešení kompaktnosti - kosmetická pomůcka je tedy vhodná do každé kabelky. :-)

Nejdříve jsem tedy na začervenalá místa lehce nanesla matující zelenou směs. Je to velmi jemná zelená barva, takže na normální pleti jde vidět jenom trošičku. A pod make-upem, čili krycím korektorem, už není vidět vůbec. Což se mi velice líbí. Nejedná se jen o obyčejnou potřebu zakrýt nejviditelnější nedokonalosti pleti.
Tuba je skutečně promyšlená - s ohledy na mladou pokožku teenagera. V průběhu dne pracuje na odstraňování problému, kryje začervenání a s precizností překryje všechny vady.

Samotný make-up mě velmi potěšil. Na tubě je opět napsáno světlý, což zhruba odpovídá skutečnosti - není ani tolik tmavý, ani naštěstí porcelánově bílý. Myslím, že zrovna na toto období je odstín víc než vyhovující.

Roztíral se bez problému a rychle. Nezačal dělat žádné žmolky, ani se nijak neroloval. Pleť poměrně dlouho zůstala matná a krytá. Efekt byl z mého pohledu velmi uspokojivý. :-) Mám ho na sobě každý den a zatím jsem s ním asi nejspokojenější ze všech krycích vychytávek nejvíc.

Tak s chutí do péče o pleť - teď to bude jedna radost! :)


 


Anketa

Byl/a jsem tu

Ano-klik)