Květen 2013

Řasenka N.Y.C. Big Bold recenze / Mascara NYC

25. května 2013 v 19:49 | Lola-J |  Kosmetika
Už je to nějaký týden, co jsem upozornila na dekorativku NYC a napsala na blog recenzi na jeden z produktů. Dnes bych se chtěla podělit o zkušenosti i s řasenkou, kterou jsem nedávno začala používat. Jedná se o řasenku BIG BOLD od New York Color.


Ještě než se do toho naplno pustím, tak bych ráda podotkla, že jsem přírodní blondýnka... a k recenzi jsem ještě nedostala hnědou řasenku (což by jistě vypadalo přirozeněji). Každopádně nemůžu říct, že by mi to nějak vadilo. Většinou se mi do ruky dostaly parádní kousky, které řasy maximálně zvýraznily. Výsledek šel aspoň jasně vidět.


Mega kartáček
Jestli máte to štěstí a můžete svými řasami skoro jezdit po skle slunečních brýlí, potěším vás. Jestli na nich nemáte nic zvláštního, stejně jako já, může pro vás samotný kartáček představovat trochu problém.
NYC se asi hnal za představou, že už nebude třeba máchat kartáček 1000krát v tubě, než konečně řasy naberou trošku objem. Což je vlastně pravda, ale o to těžší je se "strefovat" do kratších řas, jít ke kořínkům a nabarvit je všechny rovnoměrně.

Objem, délka, výdrž?...
Stačilo mi jednou vytáhnout štěteček z tuby a mohla jsem zvýraznit rovnou obě oči. Působily hustěji a - k mé úlevě - se řasy trochu opticky prodloužily. Jak už jsem ale říkala, je trochu problematické se s kartáčkem dostat do rohů a na okraje, protože se řasenka okamžitě obtiskne a budou třeba další úpravy. V tomhle mi kartáček přijde trošku jako slon v porcelánu.

Barva rychle zaschnula a už se neobtiskávala. U řasenky se s chutí propaguje, že netvoří žmolky. Nevím, slyšela jsem stížnosti, ale mně ani nepřišlo, že by to nebyla pravda. Zažila jsem i horší řasenky, které řasy přímo osázely nevzhlednými černými žmolky. Ale zde jsem byla víceméně spokojená. Co se týče slepování, mohlo by to být lepší, ale myslím si, že to není žádná katastrofa a řasy se poměrně dobře rozčesávají.

Řasy vapadaly beze změny stejně po celý den - suché, pevné, výrazné.
Kuk.

Objem i intenzita mi přišly zhruba srovnatelné s Rimmel London - Volume Accelerator, s tím rozdílem, že řasenka od N.Y.C. dělala méně žmolků. Proto bych kartáček doporučila všem, kteří si chtějí rychle naoko zvýraznit řasy. Ale pro detailnější úpravy moc užitečný nebude.

Jaká je vaše oblíbená řasenka?


Dermacol Duo tvářenka recenze / DUO Blusher

24. května 2013 v 23:19 | Lola-J |  Kosmetika
I když to teď na konci května moc nevypadá, léto se skutečně blíží. Jestli i vy sháníte něco, co by vám dodalo takový ten "sluneční nádech", mám pro vás dnes jeden zajímavý tip. :) Konkrétně na Duo tvářenku od Dermacolu v krásných bronzovo-růžových odstínech (mám č.2).


Jak je asi vidět, používám tuto tvářenku dlouho. Dostala jsem ji už před nějakou dobou - co je ale taky pravda, má u mě právem zasloužené místo. :) Na mě ji můžete vidět na všech fotkách (kde mám tvářenku) minimálně za poslední 3 měsíce.


Tvářenka se skládá ze dvou, k sobě ladících, odstínů, se kterými je možné dosáhnout jak přirozeného, tak i velmi výrazného líčení.

Proč se hodí na léto? Hodně mě mrzí, když se opravdu pěkný odstín po nějaké té hodince z tváře vytratí, nedrží a velká část mizí ve vzduchu. U této tvářenky mě obzvlášť potěšilo, že má jednak dostatečně výrazný pigment a není ho potřeba hodně. Pleť nabírá na bronzovém až jemně růžovém jasu.
Kromě toho, že je nesmírně nenáročná aplikace, mě těší, že tvářenka vážně vydrží celý den.

Všimla jsem si však jedné takové malé "nepříjemnosti". Pokud, stejně jako já, u každého smíchu roníte nějakou tu slzu, připravte se, že to bude hned vidět. Vím, u většiny tvářenek to tak bývá, ale jelikož je sám o sobě tento pigment v sytějších barvách, po potůčcích slz má možnost bílá kůže báječně "prosvítit" obličej. Když jsem doma zkusila nerovnost znovu překrýt, už to tak snadné nebylo a musela jsem udělat podklad znovu.


Jinak ale hodnotím velmi pozitivně. Kromě té situace s pláčem nemá absolutně žádnou chybu. :-) Nepráší mimo, je velmi jemný a okamžitě zůstává na pokožce, kde také vytrvá většinu dne. Moc si ve výsledku pochvaluji i jeho spotřebu, protože narozdíl od mnohých jiných tvářenek vydrží skutečně dlouhé měsíce. Cena za tuto dekorativní kosmetiku je přijatelná, odstín vysloveně "sun-kissed", takže... já mám na léto jasno. :-)

A co vy?


4. část: Setkání blogerek - Golfová akademie s BIODERMOU

22. května 2013 v 21:15 | Lola-J |  Lola-J ve světě
Jestli už máte přebiodermováno - já popravdě trochu taky, takže poslední kompletní článek s fotkami i z golfu je zde! :)
Večeře byla super. A tak jsme se po všem tom focení a spoustě jídla zase u stolu zapovídaly. Začalo se už stmívat a mnohým energie začala přibývat. :D Takže jsme se rozhodly, že se vrhneme na takový oddechový večerní bowling.
V podpatcích to bylo prostě jiný kafe! :D
Rozdělily jsme se na dvě "družstva" - blondýnek a brunetek. Skóre se otočilo a po nějaké té prosmáté hodince jsme si šly sednout kolem stolečků na pohovky a opět se dostaly k blogování. Mluvilo se o blogerské scéně, spoluprácích a možných podvodech, zkušenostech a o samotných čtenářích, anonymech a celebritách. Zamyslely jsme se nad nástrahami blogerského světa a tak jsme v živé debatě proseděly několik hodin. Pak se s námi manažerka Janička rozloučila a domluvily jsme se zase na ráno. Po pár minutách se i blogerky začaly zvedat a odcházet na pokoje. Tím to ale nekončilo. Cestou na pokoje jsme se rychle domluvily, že se ještě u někoho stavíme. Už bylo po jedenácté a Beátka nadšeně prohlásila: "Tak v tuto dobu všechno začíná!"
S Barčou jsme sundaly podpatky a za chvíli přišly za holkami. Nebyly jsme tam všechny, ale i tak se v malém prostoru zdálo být plno. Ovšem - tato pozdní část večera dopadla taky parádně. :D Nasmály jsme se u zkušeností a příhod ze života, radily, opět se dostaly k blogerské scéně, zamyslely se nad různými otázkami, pořešily vztahy... Takový relax byl určitě pro všechny dlouho třeba. Přidala bych fotky i z nočního blogerského pokojového sesednutí, ale obávám se, že toho moc k vidění není, zvlášť by se vám zamotala hlava z jejich prvotřídní kvality. :D
A po vydatném spánku přišlo nedělní ráno. Snídaně. Golf... :)
Golf se také vydařil. Instruktor nám ukázal, jak na to, vysvětlil nám pár základních pojmů. Rozdělily jsme se na dvě skupinky, které se pěkně prostřídaly. Nejprve jsme se míčky strefovaly do sítě a poté si vyzkoušely trefy do jamek v širším prostoru. Jako třešnička na dortu přišel Harlem Shake. Ještě před golfem nás napadlo, že bychom jej mohly natočit. A tak se skutečně stalo. :D
Kultivovaní golfoví hráči pokojně procházeli kolem... dokud neuviděli nás - bandu šílených, životem nadšených, blogerek s oranžovými tričky. Poskakující a smějící se dívky, které se už těšily na reakce na internetu.
Pak přišel na řadu oběd. Sbalily jsme si věci, převlékly se a šly krásně zajíst ten báječný víkend!

3. část: Sraz blogerek - wellness BIODERMA

21. května 2013 v 23:20 | Lola-J |  Lola-J ve světě
Jsem tu s třetí částí ze série "Golfový víkend s Biodermou". :-) Doufám, že proti různorodým příspěvkům se stejnou tematikou nic nemáte. Následuje nával fotografií z wellness v golfovém areálu Kaskáda a večeře s večerním bowlingem.


Po prezentaci o novinkách jsme nakoukly do svých tašek a většina z nás už hned na pokojích testovala. Namířeno jsme měly v županech a luxusních papučích do wellness. :D Mluvilo se o bazénu, sauně a možná i whirpoolu. Já vám řeknu, jak to dopadlo: v bazénu jsme skotačily, v sauně se rychle propotily, my odvážnější jsme skočily do ledové vody a nakonec jsme se na otočku (na 56 sekund) stavily ve vířivce.A pak jsme ještě chvíli plavaly až jsme doplavaly a byl čas jít. A připravit se na večeři. Popadly jsme naše stylové župany a vyrazily zpátky na pokoje. Hned jak jsme se převlékly a oschly, jsme se setkaly na terase za recepcí s výhledem na celý nádherný, zelený areál určený nadšeným golfistům. Ten nás čekal další den ráno. Sluníčko ještě svítilo, objednávky na pití se začaly vršit a blogerky - klasicky - fotily. :) Ke stolům jsme se vrhly s talíři a pořádně kalorická večeře mohla začít!A nezapomněly jsme se i vyfotit. :D S Miou z Kissbooku. :))

S blonďatou Martinkou. :P :))A doufám, že poslední částí, přispěji už zítra. :-)

2. část: Blogerský víkend s BIODERMOU 2013

20. května 2013 v 15:30 | Lola-J |  Lola-J ve světě
I dnes sem hodím další fotky. Je jich opravdu hodně. :)


V tomto článku jsem skončila u vydatného oběda se všemi super blogerkami a obsáhlých konverzací. Pokračovalo to tím, že jsme se zvedly a odešly do místnosti, kde už měla Janička nachystanou prezentaci o nových produktech. Zazněly informace o zajímavých novinkách, poznatky, o které se s vámi ráda podělím už v blízké době... :) Zkrátka takové sezónní povídání o produktech, problémech s pokožkou a o řešení.Pokračování v dalším článku. :-)

1. část: Sraz blogerek 2013 - Golfový víkend, BIODERMA

19. května 2013 v 19:39 | Lola-J |  Lola-J ve světě
Víkend s Biodermou byl tady - a tak se české blogerky na pozvání sjely do našeho prosluněného Brna. :-)
Bylo na co se těšit: na novinky, dlouhé debaty a spoustu zážitků... Zkrátka zasloužený výstup z šedé, zaběhnuté rutiny!

Předpokládám, že všechny fotky najednou nenacpu do jednoho článku. Takže zatím bych ráda na úvod popsala, co se vlastně zhruba dělo. Popřidávám své fotky a v dalších článcích přidám i ostatní fotky (nejen svoje) a poodkazuji, abyste pak u dalších příspěvků už byli naprosto v obraze. :-)

Tak abych se k tomu vůbec dostala!

Po příjezdu do Kaskády Golf resort Brno jsme si šly odložit věci na pokoje a utíkaly jsme už hladové na oběd. Sesedly jsme se u stolu a čekalo nás oficiální přivítání manažerky Janičky z Biodermy.
Pak jsme si vybraly jídlo a začaly debatovat. Upřímně se vždy těším na takové živé "sesednutí" blogerek, kdy se dostaneme od blogu přes osobnosti showbyzu až po otravné seniory v městské hromadné dopravě. :P Ne vážně; jednak je to skvělý způsob, jak se po dlouhé době, ve společnosti lidí se stejnými zájmy, odreagovat - a jednak se právě díky tomu mám konečně možnost dokopat k tématům, o kterých jsem před nějakou dobou přemýšlela a ještě si v nich neudělala tak docela jasno.


A takhle nějak jsem se těšila na oběd já. :-)
Můj oběd ↓


Druhý typ hl. chodu + dezertu jsem cvakla u Beátky:
Co se dělo dál?
Na blogu budu přispívat dalšími posty, odkazy na pokračovací články s fotkami přidám sem. .-)

Chci spát a vidět lidem do hlav.

11. května 2013 v 16:39 | Lola-J |  Píšu...
Provází mě naprosto nepopsatelný pocit. Neznamená ani tak smutek, jako spíše skryté štěstí.


Poslední dobou to nemám zase tak úplně v rukou. Jednou se rozhodnu, že půjdu spát dřív. Ale nakonec se začtu do něčeho takového, jako je zsv, napadne mě kupa dalších otázek a pak jen... "To už je 23:55? Nevadí, do půlnoci mi ještě zbývá 5 minut. Rychle usnu a zítra spánek nějak doženu."

V posledních dnech ale dlouho přemýšlím, i když se snažím prostě vypnout a spát. Za 10 minut se přistihnu, jak jsem zase myšlenkami jinde. V průběhu dne totiž není skoro vůbec čas řešit svůj vlastní, osobní život.
Radši se ani nedívám na hodinky. Přetáhnu si peřinu přes hlavu a pak se přetočím na stranu. Asi po třetí otočce můj mozek konečně uzná za vhodné si dát šlofíka. Paráda!

Uprostřed toho, kdy se mi zdá o tom, jak se mi plní různé sny a čekám na to, co se stane dál, mi zvoní otravný budík. Automaticky mi vystřelí ruka k polštáři a prst budíček naučeným pohybem vypne. Do jedné minuty jsem na nohou. Fakt jo. Dokážu sama sebe totiž uklidnit milou lží, že odpoledne mi nic nezabrání zavřít se v pokoji a usnout.

Co je ale fakt, že se mi občas daří dopřát si spánek ještě před 11. A mám radost z toho, že všechno za ten den můžu stihnout. Že škola jde dobře a nepřekvapí mě. Blogu se můžu věnovat docela pravidelně. A svoje malé "předsevzetí" ohledně stravy odpoledne a večer taky dodržuji. Všechny akce se mi taktéž daří stihnout. A tyhle věci obecně, můžu prohlásit, že mám pod kontrolou. Vlastně, kdybych to vzala všechno kolem a kolem, je asi všechno ideální.

Ale...
Onen pomyslný kámen na srdci tvoří lidské vztahy. Asi to nejtěžší na světě vůbec.

Jsem často rozhozená z toho, jak se někteří lidé tváří jednu chvíli poměrně lhostejně - a v další chvíli zjistíte, že to tak vůbec není. A naopak. Nicméně o tom všichni mlčíte. Jako by to bylo nějaké tabu. Možná je. Nějakým nedopatřením se lidé přestali ptát. Jeden druhému dávat upřímné odpovědi.

Zůstala mi kupa vzpomínek. Vše je jinak. Kdo ví, jestli se chvíle v našem životě někdy zopakují, zlepší... Nebo se vše děje proto, aby v budoucnosti mohlo být líp?

Má všechno svůj důvod?


NOVA - V zákulisí Superstar. Deník bloggerky 2

11. května 2013 v 14:10 | Lola-J |  Lola-J ve světě
Druhý článek ze série Deník bloggerky (SuperStar):20:19
"Kluci, nachystat. Za minutu," ozval se hlas a rozlehl se po ateliéru. V televizi právě běžely reklamy, upoutávky a medailonky soutěžících. Všichni diváci už seděli na místech. Ještě předtím se nám věnoval jiný moderátor, který v televizi nevystupuje. Upozornil diváky na to, co se v průběhu večera bude dít. Fanoušci si svítili modrými růžky, navlékali si svítící náramky a kloboučky s logem SuperStar.
"10 sekund."

Přímý přenos
Na medailonky jsme se podívali také na obrazovce. Potom ateliérem začaly křižovat kamery. Jedna byla po naší pravé straně, jedna z dalších byla o něco níže a byla ovládána tak, aby se pohybovala dopředu, dozadu, přibližovala se k soutěžícím... Když bylo třeba finalisty zabrat rovnou na pódiu, vyběhl kameraman, který div sám nezanikl pod celou tou technikou.
Bylo fajn si prohlédnout všechno kolem, nezávisle na kameře. Měli jsme vše před očima jasně a živě.

Přestávky
Moderátoři ohlásili návrat za pár minut po reklamě. Někteří diváci si skočili pro občerstvení, porotci šli do zákulisí, na pódium přišel opět moderátor, který zabavil diváky. Ty mladší nechal na pódiu i zazpívat, někteří diváci pak měli možnost získat různé upomínkové předměty, taky trička s logem SuperStar a podobně...

Po natáčení - po 23:00...
Po vypjatých momentech vrcholícího kola soutěže všichni vstali a tleskali. Pak se diváci začali hrnout ke schodům a scházeli dolů. Po cestě si odnášeli i malé občerstvení od sponzorů soutěže.
Hned před schody byly obří dveře, kudy procházely davy lidí. My s M. jsme ale vybočily do jiné strany, kde už stály náctileté fanynky a v cestě jim stála ochranka. S M. jsme ukázaly označení na zápěstí, a ochranka nás pustila dál.
V zákulisí bylo skoro ticho. Pobíhalo tam pár novinářů, sem tam se mihl někdo ze soutěžících, moderátoři i porotci. Pak mi bylo řečeno, že můžu vyjít na pódium, kde už probíhaly rozhovory s účinkujícími, fotografové mezi nimi pobíhali a ze všech stran neustále zářily blesky.

Rozhlédla jsem se po ateliéru. Lavičky už byly prázdné, pódium stále ještě "žilo".
Pak došla řada i na mě, s Ewou jsme tedy začaly rozhovor. Na to, jaká předtím i v průběhu něj byla atmosféra, se můžeš podívat na mých fotografiích, které pořídila M.

Kolem stále pobíhali fotografové a po skončení rozhovoru Ewa zavtipkovala ohledně svého věku a ještě popřála hodně štěstí samotným soutěžícím. Skoro všichni včetně novinářů a zbývajících účinkujících se seskupili v části pódia u schodů. Krátce jsme se zasmáli. A to už bylo po půlnoci, tak byl čas vyrazit. Pak se nás editorka zeptala na večer, rozloučily jsme se a těšily se na další akce.

V šatně ještě bylo pár soutěžících. Někteří působili jako zvadlé květiny, Kristýnka ale kontrastovala s okolím a často se jí na tváři objevil dojatý úsměv. Tam jsme také prohodily pár slov se Sabinou Křovákovou - viz článek, ZDE.

Když jsme ale vyšly tím postranním vchodem, venku nás překvapily čekající davy diváků a fanoušků. Jakmile vyšel některý ze soutěžících, ve tmě se fanynky rozkřičely a chtěly podpisy a fotky. S M. jsme se protlačily a obešly je. Teď jen trefit zpátky, jít spát... :-)

Byl to skvělý zážitek!

A jak zhruba vypadal samotný rozhovor, se můžeš mrknout v tomto videu (Odkaz na YT: zde):

Fotografie - Lola-J.blog.cz, nepovolené kopírování bude hlášeno a řešeno.

EWA FARNA, rozhovor na Krasna.cz:

Lola-J.blog.cz
Lola-J.blog.cz
Jaroslav Smejkal, vypadl z kola 21.4.2013 - FOTO
Lola-J.blog.cz
Lola-J.blog.cz
Lola-J.blog.cz


Pořádná fitness snídaně?... Mix It!

5. května 2013 v 12:49 | Lola-J |  Zdraví
Už tě nebaví záplavy běžných cereálií v obchodech? Je na čase vyzkoušet něco zcela nového. Něco, co ti do života vnese příjemnou změnu, která tě doopravdy bavit bude!


Proč naše generace právě tolik bojuje s obezitou? Problém je v tom, že často lidé ani nesnídají, vše "dohánějí" v pozdních hodinách, kdy už je tělo zcela dávno po startu. Každý den je ale třeba začít správně, zdravou snídaní.

Přemýšlela jsem nad tím, co přesně bych měla jíst ke snídani, aby mě její obsah nakopl, abych z ní měla radost a nepřipadala mi jako nějaká nutná součást zaběhnuté rutiny. Bylo by dobré mít ze své snídaně pocit, že je v ní pokaždé co objevovat. Pokaždé na co se těšit. Bohužel ne všichni takto svou snídani vnímají.
Někteří se řídí pravidlem, že dopoledne do sebe mohou nacpat snad cokoliv. A podle toho také vypadají jejich snídaně: hromada bílého pečiva, sladkosti, v lepším případě sem tam i kousek ovoce nebo zeleniny či nějaký jogurt.

Možná jsi už slyšela o stále oblíbenějším webu Mix.it, kde si můžeš vybrat z obrovského množství müsli, kaší, ořechů a dalších dobrot. Namixovat si můžeš ovoce, vločky, podívat se taky po hotových směsích, z nichž některé byly vytvořeny i ve spolupráci s odborníky - a také samozřejmě samotnými spotřebiteli, přesně podle jejich chuti.

Na své si přijdou rozhodně i všichni mlsní ďáblíci. :-)Je na čase trochu změnit zvyky a podívat se po něčem nápaditějším a originálnějším. A tak jsem se na Mix.it dohledala. Nakonec jsem si vybrala hotové Mixit s názvem "Cvičme v rytme!", které bylo zhotovené ve spolupráci s webem zaměřeným na cvičební programy a fitness. Přišel mi v krásném veselém mixiťáckém tubusu. Byla jsem zvědavá, jestli takové bude i samotné müsli.


A pak jsem pochopila, proč si ho všichni kolem tak vychvalují - jednotlivci i celé rodiny! Jsem jedna z těch, kteří si v jídle hodně vybírají. A pokud vás také zajímá, co to vlastně běžně jíte, měli bychom si připomenout, že velké společnosti do nás házejí co nejméně nákladné a hlavně trvanlivé zboží. Aby takové bylo, je nacpané všemi možnými látkami, konzervanty, které ho v takovém stavu pak udržují. Za kvalitou se člověk musí vydat po jiné cestě a trochu zapátrat.

Po otevření tubusu na mě vykouklo očekávané müsli v igelitovém pytlíku. Následně je možné ho přesypat do samotného tubusu (jež byl pro skladování potravin také schválen).
Konečně jsem si směs nasypala do misky a zprvu ochutnala jen tak, bez mléka nebo jogurtu. Obsah müsli tvořily ovesné a ječné vločky, další křupavé lupínky, slunečnicová, sezamová, dýňová a jiná semínka. Dále lískové, kešu a para oříšky, plátky mandlí, sladkého ananasu, manga, borůvek a bohatého množství brusinek. A musím říct, že smekám, jelikož často se mi sušené ovoce dokáže pěkně zprotivit. V mém mixu byly kousky ananasu jemné, šťavnaté, mango se mi poprvé nezdálo hořké, ale sladké.


Byly to upřímně nejlepší kousky ovoce, na jaké jsem kdy v müsli narazila - nikdy jsem totiž nemohla vystát ty strašlivé "kompotové" chutě sušeného ovovce. A velmi mě překvapilo, že zde chutnalo úplně jinak, než jaké jsem ho znala. Dohromady to vše tvořilo neodolatelnou explozi letních osvěžujících chutí s příjemným ořechovým nádechem.
Pak jsem směs zkusila s bílým, nízkotučným jogurtem.Tato moje porce mě dokázala bezvadně nasytit, během chviličky probudit a připravit na nový den.

Snídaně může být i skvělá zábava! I obvyklé ranní dávky méně zdravých jídel jdou přece bez problému nahradit zdravější a plnohodnotnější snídaní. Zvlášť, když si sama můžeš navrhnout, co budeš snídat! Takže teď utíkej s chutí rozpohybovat své tělo a začít cokoliv!
Kdo by nechtěl být fit? :-)

ZDE

Omrkni to ZDE - právě teď! :-)

Zaujala tě snídaně z Mix.it? Zkoušela jsi už něco?


Vlastně NE tak úplně dokonalé přání...

3. května 2013 v 18:09 | Lola-J |  Píšu...

Často když mi hlavou proletí vzpomínky, usměju se, nebo se naopak pohoršeně zahledím do dálky. Pravda ale je, že nic není náhodou, všechno má svůj důvod... Ale to jsou jen okamžiky, zlomky sekund. Přesto to ovlivní vaši budoucnost. Přemýšlím nad ní mnohem víc.


Co ze mě bude, až vyrostu?
Nedávno jsme měli ve škole hodinku povídání o Facebooku. Pochybuji, že tichý uspávací hlas toho pána někdo tak dobře slyšel, aby si odnesl z hodiny alespoň půlku informací. Nicméně v průběhu toho jeho výkladu, kdy mluvil o flow, jsem došla na to, že mám sklony k workoholismu. Ne, nebyla to pro mě novinka.
Ale trochu jsem se nad tím pozastavila.

Mám kolem sebe spoustu lidí, z nichž s mnohými jsem vlastně skoro denně v kontaktu. Každý z těch dospělých - alespoň z nějaké části - mi je takovým malým vzorem, inspirací pro mou budoucí práci. Mám nějaký určitý sen, cíl. Sbírám zkušenosti, snažím se to nacpat do svého života už teď. A jsem za to ráda - a kdybych měla ještě více času, s radostí ho tomu všemu budu dál věnovat.
V životě je také rodina. Kamarádi. Okolí, se kterým máte nějaké společné zájmy. A lidi, se kterými ani nejste přátelé. Prostě se ve vašem životě objeví, udělají tam s prominutím bordel, a pak zase mizí... Smutné. Směšné.

Zdroj: internet

Rozhodla jsem se odstartovat novou, jistější etapu života. Ve které se konečně dokopu ke zdravějšímu a rozvážnějšímu stravování (jde mi především o odpolední hodiny až noc). A vůbec, zbavím se všech problémů v mém životě postupně.

U jedné extrémně zdravé večeře mi hlavou běhaly strategické myšlenky - od těch, které se týkají mé fyzičky, přes vztahy a blog až po studium a budoucí povolání.

Skutečně jsem se zarazila, když jsem si uvědomila, s jakými myšlenkami jsem před nějakou dobou žila. Dokázala jsem se obětovat mnoha nesprávným lidem. Tolik času, tolik energie... Ne všichni to mohli ocenit. Nevadí, teď jsem dostala čas si to všechno uspořádat. Srovnat. A definitivně se rozhodnout.

Zdroj: internet

A vraťme se k mé hlavní otázce. Teď už totíž vím, co mám dělat s tím vším, v čem jsem měla zmatek - v lidech, a tak vůbec... Mezitím jsem však žila v představě, jak se za pár let odstěhuju, budu mít větší prostor, čas a pořádek v životě. Všechno bude super, vystuduji, vklouznu do světa, kde vše záleží na vašem vlastním úsilí, s časem pak budu mít i svou rodinu, spoustu příbuzných, radostí... zkrátka dokonalý, naplněný život!

Pak se mi v hlavě vyrýsoval docela až "děsivý" scénář: strohá žena v černém business kostýmku, s odporným ulízaným blonďatým drdolem na hlavě a brýlemi... takové ženy, která se oddala nějaké její představě o ideálu víc než její šanci prožít reálný život.

Uvědomila jsem si, že ta sladká vidina samoty a její sebejistoty se mi ani trochu nelíbí. Že časem bych mohla přijít o vše, co je mi blízké, promrhat vlastně celý život hnaním se za něčím, co je... nic. To "nic", o kterém si pořád myslím, že ze mě udělá snad nejšťastnějšího člověka na světě. Což si mimochodem myslím stále. (Je těžké takhle mluvit o věcech, které jsou mimořádné, nevšední... a pro mě cenné.)
Ale čeho tím dosáhnu VE SKUTEČNOSTI?

Ne, neříkám, že se chci vzdát svých snů a možností. To ani náhodou. Budu se jedině ve všem víc snažit, zlepšovat, abych si pro to doopravdy došla. Ale až budu vážně dospělá, nechci, aby tyto myšlenky zůstaly jen vzpomínkami na planou polemizaci o životě.

Nechci ve 40 zjistit, že kolem nemám vlastně nikoho. Jen odškrtnuté políčko s nějakým přáním.

Chci po boku mít lidi, se kterými se budeme moct o všechno navzájem dělit. Abych měla to, o čem jsem vždycky snila. Ale i to, bez čeho člověk existovat nemůže. Abych zároveň měla radost ze sebe a svých blízkých. A já se sakra budu snažit, aby to tak bylo.


Kousek z jedné mé školní fotky...

Teď jsem ale naštěstí tady. Je mi sice jen 16, ale nezapřu, že o tom, co jsem tady z části popsala, často přemýšlím. Člověk nechce ztratit jedinou sekundu, minutu, hodinu či den. A proto doufám, že se za pár let vydám správným směrem.
Život je dar. Je dán náhodně a jen někomu.

Je třeba si ho vážit. :)

Jaké je vaše přání, o kterém často přemýšlíte?


Kosmetika: Bioderma, Sébium Global a AI korektor (2 v 1)

1. května 2013 v 21:59 | Lola-J |  Kosmetika
Můj dnešní článek bude taky tak trochu "2 v 1". :-) Jestli si pamatujete, nedávno Bioderma přišla s dvěma novými produkty z řady Sébium. Sébium Global - na celkové problémy s akné. A Sébium AI korektor - krytí a pomoc v odstraňování akné.

Vyzkoušela jsem oba, teď se s vámi podělím o zkušenosti:

Sébium Global


Tato novinka je vyvinuta pro řešení a zbavení se všech příčin vzniku akné. Obsahuje spojení patentu Fluidactiv® a Bakuchiol. Upravuje tvorbu kožního mazu tak, aby pokožka zůstala zdravá, ale nezanesená. Působí protizánětlivě a antibakteriálně díky obsahu glukonátu zinku a enoxolonu. Pokožku nakonec rozjasní, vyhladí a zbaví nepříjemného pocitu z akné na pleti.

Krém má velmi příjemnou texturu. Byla cítit také velmi jemná parfemace, všimla jsem si, že voní jinak než předchozí produkty z této řady - zdá se mi víc svěží. Krému nebylo potřeba moc (na to už jsem si u Biodermy zvykla). :-) Krásně se roztíral, dostal se všude. Ještě chvíli jsem cítila jemnou vůni, ale po chvíli se krém dokonale vstřebal a začal působit. Po pár dnech pravidelného používání se výsledky začínají projevovat. Přišlo mi, že ty nejproblémovější oblasti už nebyly tolik vidět a začaly se hojit. Ovšem pokud porovnám, z mého hlediska dva nejsilnější, krémy proti akné: Sébium AKN a nový Sébium Global, jednoznačně rychleji u mě působí na nejproblémovější místa na obličeji Sébium AKN. Zjistila jsem, že si čtenářky u něj právě stěžují na to, že docela dost štípe - zkrátka mají pocit, že jim tento krém nesedne. V tomto se oba krémy liší. Sébium Global je v mnohých ohledech ještě šetrnější k pokožce a také dlouhodobě působí na pleť, po odstranění akné ji vyhlazuje a zbavuje hrbolků. Sébium AKN zase velmi rychle vysuší nejpostiženější místa, ranky se zatáhnou a pleť už není tolik mastná. Ale ne všem může sednout.

(Popravdě, já v krizových případech používám Sébium AKN, - za štípání jako blázen - červená místečka začnou rychle s jistotou mizet a na srovnání pleti a dlouhodobou péči Sébium Global, který se dál o pokožku stará až do úplného zmizení problému, pleť zanechá matnou a relativně čistou a poté ji ještě preventivně chrání - všemi silami, jaké jsou jen u teenagera možné.)

Sébium AI Korektor 2 v 1

V řadě pro mastnou a smíšenou pleť se objevila novinka. Možná vám něco řekne Sébium MAT. Sice kryl nedokonalosti mladistvé pleti, ale s nanášením jsem už moc spokojená nebyla.
A jak rafinovaně překrýt a vyléčit každou nedokonalost pleti ve dvou jednoduchých krocích? :-)

V jedné tubě se nachází zelený odstín na zmírnění začervenání s obsahem glukonátu zinku a výtažku z mořské řasy Laminaria Ochroleuca a přirozený pleťový odstín na překrytí a zmatnění - obsahuje Křemičitanový pudr, Oxid železitý a Dioxid titan, což zabraňuje tvorbě zánětlivých vyrážek a uhrů. Pleť je i dlouhodobě hydratovaná.

Součástí 30 mililitrové tuby je i zrcátko. Nabízí se tedy i skvělé řešení kompaktnosti - kosmetická pomůcka je tedy vhodná do každé kabelky. :-)

Nejdříve jsem tedy na začervenalá místa lehce nanesla matující zelenou směs. Je to velmi jemná zelená barva, takže na normální pleti jde vidět jenom trošičku. A pod make-upem, čili krycím korektorem, už není vidět vůbec. Což se mi velice líbí. Nejedná se jen o obyčejnou potřebu zakrýt nejviditelnější nedokonalosti pleti.
Tuba je skutečně promyšlená - s ohledy na mladou pokožku teenagera. V průběhu dne pracuje na odstraňování problému, kryje začervenání a s precizností překryje všechny vady.

Samotný make-up mě velmi potěšil. Na tubě je opět napsáno světlý, což zhruba odpovídá skutečnosti - není ani tolik tmavý, ani naštěstí porcelánově bílý. Myslím, že zrovna na toto období je odstín víc než vyhovující.

Roztíral se bez problému a rychle. Nezačal dělat žádné žmolky, ani se nijak neroloval. Pleť poměrně dlouho zůstala matná a krytá. Efekt byl z mého pohledu velmi uspokojivý. :-) Mám ho na sobě každý den a zatím jsem s ním asi nejspokojenější ze všech krycích vychytávek nejvíc.

Tak s chutí do péče o pleť - teď to bude jedna radost! :)