Duben 2013

Deník bloggerky: Ze zákulisí SuperStar! - 1.část

27. dubna 2013 v 17:09 | Lola-J |  Píšu...

Konečně přichází na řadu článek výhradně pro můj blog - o tom, jak jsem se dostala na SuperStar, jak to tam vypadalo... zkrátka vše do detailu: od začátku až do konce! :-)

V Praze na Barrandově, ateliér - SuperStar

Dopoledne až odpoledne, 21.4.2013

Cestou do Prahy jsem se ještě zamyslela nad otázkami pro případné rozhovory. S M. jsme poslouchaly písničky, smály se internetovým postům, narazily na pár aktuálních článků o SuperStar a... opět se cpaly jídlem.
(Mé nové video ze dne v Praze + Ewa Farna, rozhovor. :)) ZDE - na YouTube.
Dorazily jsme, odložily si věci v bytě, načerpaly sil a šly nějak hezky zabít čas. Prošly jsme se po Praze, získávaly ze sluníčka novou energii a inspiraci. Ve městě se nám nepodařilo potlačit nutkání hodit do sebe něco hříšně nezdravého... Pobrečely jsme si smíchy a byl čas jet.

Večer

Za těch přiblblých úsměvů a spikleneckých pohledů, které jsme na sebe s M. po cestě házely, jsme se vydaly metrem na hlavní místo dění. Směr - ateliéry NOVY. Ještě několikrát jsem si pro jistotu přečetla instrukce z redakce. I sebemenší nervozitu vystřídal malý záchvěv hněvu, když se pak při přestupu nahrnulo do autobusu šílené množství lidí. Jestli si pamatujete scénu z Harryho Pottera, kdy se čarodějnický autobus rozjel a zase zastavil a Harry se připlácl obličejem ke sklu... v tom mém případě to vypadalo opravdu velmi podobně. :D

Jak jsme se dostaly dovnitř a obešly fronty lidí


Dorazily jsme k budovám Novy a blížily se k ateliéru, kde se měla natáčet SuperStar. I v pozdních odpoledních hodinách bylo horko a před očima nám narůstala velká množství lidí. Tak. A teď najdi ochranku.
Krásným velkým obloukem jsme s M. obešly ty udýchané davy diváků a blížily se ke vchodu, odkud nás nasměrovali do dalšího vchodu pro média a novináře. Byl schovaný někde za rohem a tam bylo už znatelně méně lidí. U vchodu stáli další dobří pánové... Jo, těžko vám někdo začne věřit, že v 16 letech máte něco společného se vstupem pro novináře.

Vysvětlila jsem vše podle instrukcí, odkázala jsem se na koordinátorku, která má na starosti novináře. A jediné, co se pohlo, byl jeho kolega, který šel někoho z toho oddělení najít. Nakonec se objevila i PR koordinátorka se slovy: "Á! Ty budeš ta blogerka." Podaly jsme si rychle ruce a představily se. "Jojo. Vše v pořádku, můžete jim dát pásky." A tak jsme s M. dostaly černé pásky a paní nás vedla do zákulisí.

V zákulisí SuperStar

Kupa lidí pobíhajících kolem... rozhlédla jsem se na jednu, na druhou stranu. Zahlédla známé tváře a už jsem zleva slyšela povědomý hlas, který patřil editorce webu Krásná.cz. Pozdravily jsme se a rychle prohodily pár slov. O tom, že se mrkneme na živá vystoupení a po skončení se vydáme zpátky do zákulisí, protože v tom okamžiku se ze všech stran nahrnou novináři a fotografové. Obecně si z této první návštěvy zákulisí pamatuji asi jen pár sekund, několik tmavých okamžiků. Pohled na maskérnu, lidi... Celý ten mediální ruch najednou na člověka příšerně dolehl.
Účinkující v průběhu reklamy, o přestávce.

Měly jsme se posadit do druhé řady pro novináře (před námi totiž bylo místo pro fotografy). Kolem bylo skoro prázdno, v horních řadách chodilo pár lidí a vybírali si místa, kam si sednout. Ještě jsme měli příliš hodně času do přímého přenosu. Za povídání jsme se rozhlížely s M. po sále, měly čas si v klidu prohlédnout poloprázdný prostor, nachystané osvětlení, kamery... Diváci se už začínali hrnout po schodech nahoru... a vybírat si místa k sezení.
Prostor kolem najednou vůbec nebyl tak velký, jak se zdá v televizi. I přesto se nás tam vešlo nějakých 800/1000.

Řady se začaly plnit. I pár fanoušků Jardy Smejkala hledali místo. Usadili se vedle nás - na lavičku s nápisem PRESS. Ovšem skoro okamžitě se objevily koordinátorky z Novy, které jim vysvětlily, že druhá řada je určená pro novináře. A to nechápavé gesto - ruka ukazující naším směrem - jednoho z fanoušků bylo doprovázeno otázkou: "A ty dvě jsou snad novinářky?"


Tak fajn, bylo by dobré si zvyknout a nepřistihávat se, jak na tu stranu vrhnu vždy udivený pohled, když se někdo na něco takového zeptá... Být teenager má i své (ne)výhody.

V příštím článku na tebe budou čekat zajímavá fakta, jak probíhalo samotné natáčení, co se děje v průběhu přestávek, co mohlo uniknout divákům u obrazovek, fotky... a spoustu dalšího! :-)

Dubnový LadyBox: V duchu řecké bohyně!

26. dubna 2013 v 17:20 | Lola-J |  Kosmetika
Krabička krásy je tento měsíc plná voňavé, luxusní péče o tělo i vlasy - s krásnou třešničkou "na dortu". Co všechno dubnové vydání LadyBoxu obsahuje?


Tento měsíc jsem i já otevřela svůj LadyBox. Jako vždy vypadal obal lákavě, proto jsem hned po doručení neváhala a šla krabičku otevřít - zjistit, co se skrývá uvnitř.


Uvnitř čekalo šest produktů nejrůznějších barev a vůní. Jeden sprchový gel, šampon a kondicionér, denní pleťový krém, peelingový masážní gel proti celulitidě a rtěnka laděná do intenzivních barev jara a léta! Ve stejný den, kdy jsem krabičku otevřela, jsem výrobky vyzkoušela. Vezmu to popořadě...

Sprchový gel - Anatomicals


V mé krabičce jsem nalezla tří set mililitrový sprchový gel s vůní kávy. Anatomicals je značka, která se specializuje na péči o tělo, proto jsem automaticky od tohoto výrobku očekávala něco zvláštního. A stalo se. Miluji vůni kávy - právě ta mě hned ovanula, jamile se jemná gelová textura začala měnit v pěnu. Ze začátku byla cítit příjemně nasládlá vůně kávy, hned poté však začala nabírat na intenzitě. Někomu se může po chvíli zdát vůně i maličko nahořklá, jako opravdová káva. A ten požitek stojí za to!

Šampon a kondicionér - Kiss My Face Whenever


Hned po otevření mě přivítal svěží závan citrusových plodů. Tu vůni bych přirovnala k nejsladší osvěžující citronové limonádě, jakou si jen dokážeš představit. Šampon měl jemnou texturu, která se příjemně nanášela na vlasy a pěkně pěnila. Potom jsem použila kondicionér, bílé barvy, se stejně příjemnou vůní a ještě pevnější konzistencí. Do vlasů se vetřel okamžitě. Po usušení už vlasy nebyly tolik cítit citronem, ale byly hebké, vyživené a dlouho zůstaly čisté.

Sprchový peelingový masážní gel - Eveline Slim Extreme 4D Diamond


A poslední etapou ve sprše byla peelingová masáž. Tento unikátní kousek značky Evelin byl založen na nejnovějších poznatcích z estetické medicíny. S jejich využitím ti gel může pomoct například v boji proti celulitidě. Peeling pokožku po dalších použitích začal vyhlazovat. Mikrokrystaly peelingu totiž nejen odstraňují odumřelé buňky, ale s pomocí kofeinu aktivně pracují i na spalování tukových tkání a zvyšuje tak i účinek zeštíhlujících krémů.

Pleťový krém - Swisso Logical

Jestli chceš mít jistotu, že jsi pro svou pleť udělala alespoň to nejzákladnější, každé ráno i večer jí dodávej energii, hydrataci a pružnost, aby zůstala dlouho mladá a krásná. V LadyBoxu jsem takový vzorek krému našla. Jak hlásí obal, jedná se o multiregenerační krém, který obsahuje výtažky z rostlin prospěšné pokožce. Krém má pevnou konzistenci a přitom jej na čistý obličej není tolik třeba. Roztíral se rychle, cítila jsem velmi jemnou, nevýraznou parfemaci, jež dodávala pokožce svěžest.

Rtěnka - MeMeMe

A co nesmí chybět žádné krásné bohyni? Přece pořádná svěžest, která navenek bude skutečně vidět!
Na řadu přišla po celé kompletní péči o tělo, pokožku, vlasy... i rtěnka - v originálních barvách! Odstín mé rtěnky nese název Elektra, což už společně s obrázkem navozujícím doby řeckých bohyň jasně signalizuje, že půjde o neobvyklou perličku. Jedná se o rtěnku s obsahem bambuckého másla, vitamínu E, které o rty dlouho pečují a vyživují je.

Rtěnka je skutečně syté, intenzivní barvy. Nebylo jí vůbec třeba hodně, protože rty nabraly hned na jasu. A tak mě i přes všechna nadšená očekávání stejně překvapil fakt, že barva skoro celý den až do večera vytrvala a zůstala na rtech, které rázem vypadaly hebké, hladší a plnější. Jestli máš v plánu oživit svůj jarní look, můžeš mít bezpečný spoleh na zmíněný odstín rtěnky, značky MeMeMe!

Převážně jde o produkty, které věnují důkladnou péči pokožce, tvým vlasům i oblastem s nedostatky. Aby ses i ty cítila krásná - jak zevnitř, tak i navenek.
Jestli se ti obsah zalíbil a stále ještě uvažuješ nad otevřením své vlastní krabičky plné kosmetiky,
doporučuji ti omrknout http://ladybox.cz/eshop/, což jsou oficiální stránky, na kterých si hned jednu můžeš objednat! :-)

Co říkáš na dubnový LadyBox řeckých bohyň? :-)


SuperStar ŽIVĚ: Účinkující to prožívají mnohem víc než diváci!

24. dubna 2013 v 16:00 | Lola-J |  Krásná.cz

Soutěžící i porota neprožívají jen samotná kola soutěže. Na určitou dobu se pro ně Superstar stává neoddělitelnou součástí života. A vidět tyto pocity zblízka je docela šokující...
Před pár dny jsem zavítala na přímý přenos dalšího finálového kola SuperStar v Praze. Tam nás opět čekalo nejedno překvapení (jako v každém kole, kdy se stane něco, co může diváky udivit, rozradostnit, nebo naopak maličko rozčílit).

Těsně před začátkem živého vysílání došla na svá místa porota. Ta s diváky ochotně komunikovala, vtipkovala, dělala obličeje a navozovala uvolněnou atmosféru. Soutěž tak začala ve šťastném duchu, veselá nálada panovala i mezi diváky, kteří měli (také během přestávek) o zábavu postaráno díky promyšlenému celovečernímu programu. Studiem se rozléhala hudba, nadějné hlasy a perfektní vystoupení vše rozzářilo. Všichni soutěžící vkládají do každého slova kus své duše, kus svého snu. Cítí to i porota. O to těžší bylo přibližovat se k pozdním hodinám, kdy se mělo rozhodnout o další cestě každého ze soutěžících.

Pozitivním, nečekaným momentem pro Jaroslava Smejkala se stalo to, že Ewa před ním poklekla a poprosila ho o duet. Ale ani zdaleka nešlo o žádný žertík. Porotkyně mi totiž po přenosu prozradila, že by doopravdy byla ochotná duet uskutečnit. O to větší poprask způsobilo, že to byl právě Jarda, kdo toto kolo opustil. Zpěvačka však stále doufá, že se zpěvu chytí a nepustí. Musím ale podotknout, že při rozhovoru se Ewa ještě několikrát rozbrečela. Kdo by to byl řekl, že v této soutěži bude existovat až takové citové vypětí?

Kamery křižovaly celým studiem a divák měl možnost vidět všechny detaily, v kteroukoli chvíli - například pokud zrovna během vystoupení divákovi u obrazovky unikla rozepínající se košile nebo několik různých reakcí soutěžících najednou. :-)

Ke konci se napětí přímo přenášelo z účinkujících na diváky a zpátky. Po vyhlášení se rozpoutala vlna emocí. I přesto byl na obrazovce vidět jen zlomek celého zklamání, když Jaroslav se svým osobitým hlasem nepostoupil. Zvláštní náhoda, že Ewa posílala finalisty k doktorce, která právě u něj našla problém s hlasivkami. Nicméně stále platí, že Jarda je společně se všemi soutěžícími už dávno na jedné úrovni. Jak sama Farna řekla, "nelze ze stejných bodů určit, kdo je horší a kdo lepší".

Lola na SuperStar - 2
Ewa se soutěžícími hodně soucítí. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky, Lola-J)

Po skončení se mi zpřístupnil backstage, takže jsem šla omrknout soutěžící v zákulisí. Najednou celá slavnostní atmosféra byla pryč. Soutěžící se mrtvolným tempem oblékali a se zastřenými pohledy chodili z místa na místo. Když jsem se zeptala Sabiny Křovákové, co na to říká, sotva dokázala mluvit: "Je to příšerný. Odchází někdo, s kým si vlastně nejvíc rozumíte, kdo je jeden z nejlepších. A vám taky nejbližších... Ono vám už taky po těch dvou měsících v jedné vile začne trochu 'hrabat'," dodala finalistka šeptem.

VÍCE V CELÉM ČLÁNKU NA KRÁSNÁ.CZ! - zde

V dalších článcích z této série se dozvíš o tom, jak hodnotí svou současnou pozici porotci, jak vypadá běžný den finalisty a jak se na ně dívá okolí. Sleduj pozorně, je na co se těšit!

Pro další fotky (později i video) už teď můžeš navštívit i facebookové stránky. :)Na otevření obchodu Tommy Hilfiger se celebrity rozpovídaly

19. dubna 2013 v 20:09 | Tisková zpráva |  Kolem a kolem...
Na čtvrteční slavnostní otevření nového obchodu Tommy Hilfiger v obchodním centru Nový Smíchov dorazilo mnoho známých tváří, mezi kterými byla moderátorka Emma Smetana, Miss České republiky 2004 Jana Doleželová, modelka Hana Mašlíková, stylista Filip Vaněk, moderátorka a herečka Michaela Maurerová a Česká Miss 2009 a také moderátorka Iveta Vítová.

Zdroj: Tommy Hilfiger

Právě Česká Miss 2009 se rozpovídala o svém stavu. :-) Místo toho, aby se přidala na vlnu těch, kteří horlivě sledují situaci kolem anorexie v modelingu, si užívá svých nových kil navíc. Tato česká blondýnka, která zanedlouho oslaví třicátiny, je totiž ve čtvrtém měsíci těhotenství.

"Bříško už mi začíná být vidět, mám zatím jen jedno kilo navíc, ale velikost džín 28 se už stává minulostí," prozradila Iveta. "Jména jsme s manželem řešili zrovna před pár dny. Máme vybrané zatím dvě až tři - jak holčičí, tak pro chlapečka. Kupodivu to bylo docela jednoduché - manžel to nechal na mně," směje se. Iveta má kromě svého muže velkou oporu také v mamince a kolegyni Kristině Kloubkové.

Ivetka kila neřeší :) Zdroj: Tommy Hilfiger

O své zkušenosti se rozhodla podělit i Míša Maurerová, maminka čtyřletých dvojčat: "Byla jsem ten typ, který studuje všechny mateřské příručky, ale pak jsem dostala radu, abych žádný rady neposlouchala a dala na intuici. Poslechla jsem a zjistila, že je nejlepší řídit se vlastním instinktem a pak je každá máma tou nejlepší, jakou v dané chvíli může být. Jednotlivé aktivity rozpočítáváte na vteřiny, ne na minuty," dodává.

Budoucí maminka Iveta však řeší pouze věci kolem samotného miminka, u kterého ještě ani není stoprocentně určené pohlaví. Minimální váhový přírustek proto nepřivolal ani žádné otázky ohledně nového šatníku. :-)

Kosmetika - Recenze: Lesk na rty od NYC, Liquid Lipshine

14. dubna 2013 v 9:49 | Lola-J |  Kosmetika
Zdravím a pěkné nedělní ráno všem. :-)
Mám tu z fb stránek blogu slíbenou recenzi na kosmetiku značky New York Colour, kterou jsem nedávno dostala. Jako první jsem zkusila lesk na rty. Jaký je?


Nové lesky na rty Liquid Lipshine mají odstíny od pleťové až po skoro krvavě rudou. Odstín mého lesku na rty se zdál být nějaké malinové barvy, takže jsem čekala, že na rtech bude trošičku tmavší. Jak se pak ukázalo, zdání klame. :-)

Aplikátor je poměrně dostatečně dlouhý, na rty se lesk nanášel rychle a bez problému. Rty okamžitě nabraly lesk. Není to ten typ lesku, kde musíte rty přetírat šestkrát, než se na nich lesk začne třpytit. Pro úzké rty je to jistě cesta k tomu, jak je trochu opticky zvětšit. Nicméně na rtech je vrstva cítit až trochu moc... To by mohlo mnohým vadit, protože sice dlouho drží, ale dost lepí a nestane se, že byste zapomněli na to, že na rtech nějaký lesk máte. Jinak tento lesk nijak obzvlášť nevoní. Na začátku voní klasickou nasládlou novotou, ale po další hodiny už není v podstatě vůbec cítit.

Jak už jsem výše naznačila, trochu mě přakvapilo, jak samotný lesk na rtech vypadal. Myslela jsem, že bude trošku sytější, ale spíš dokázal zjemnit normální barvu rtů.
Taky jsem zkusila lesk na dva časté způsoby, abych ukázala jeho pravou barvu v obou případech.
Každá z nás se totiž líčí trošku jinak. Některým z nás zasáhne make-up i na rty, některé lesk nanáší prostě na přírodní barvu rtů.
Verze s normální barvou rtů je na horní fotografii. Se zásahem make-upu na té spodní.

Připomínám, že jsem aplikátorem do tuby nelezla více než jednou! :D I přestoje vrstva lesku hustá, plná, ale "těžká".
Takže pokud hledáte něco, co vám rychle dodá zaručený lesk, vydrží dlouhé hodiny a zaručí pevnou vrstvu, máte jistotu, že Liquid Lipshine od NYC obstojí.

V celku hodnotím docela pozitivně. Nemám moc ráda příliš tmavé lesky na rty, preferuji jemnější barvy. Jediným takovým minus, na které jsem upozornila, byla právě znatelně lepivá vrstva.


Jaký na vás udělal lesk na rty od NYC?
Jaké jsou vaše zkušenosti a názory?

Příště od NYC - řasenka. :-)

Kosmetika - Mary Kay: Hebké ruce!

7. dubna 2013 v 9:09 | Lola-J |  Kosmetika
Jestli z vás už v poslední době také zima totálně vysála duši, je čas vrátit vše, co nám vzala - hydrataci, hebkost, jemnost a hlavně radost.
To pravé jaro může být i u vás doma!
Nedávno jsem vyzkoušela parádní sadu Satin hands od Mary Kay.
Mary Kay nepatří k nejlevnějším značkám, ale ani ne k těm nejdražším. :-) U výrobků je kladen důraz na komfort a dobrý pocit po použití.
O tom mě přesvědčily tři výrobky se sladkou vůní broskve určené pro péči o ruce.

Zvláčňující krém
Po umytí rukou je nechme stále vlažné. I mezi prsty vmasírujeme krém. Ten ruce zvláční. Používat jej můžeme i jako krém na noc.

Satin Hands Peelingový krém
Po umytí rukou použijeme peelingový krém s malými, jemnými zrnky, které pokožku do hloubky čistí a zvláčňují. Nelze si nevšimnout jemné textury, která okamžitě vzduch promění v ovocný sad. Poté opět smyjeme a důkladně osušíme ruce. Jsou nyní vláčné, hebké na dotek a zbavené nečistot.

Krém na ruce Satin Hands
Okamžitá záchrana a úleva po dni. Na suché ruce stačí nanést trochu krému a rozetřít. Pokožka se okamžitě zvláční a začne hydratovat.
Dokoonalý pocit z mladých rukou doprovází stále sladká vůně broskve.
Kůže povolí z napětí a je jemnější. Krém tak ruce hydratuje dlouhé hodiny.

Celá sada se s velkou péčí věnuje ošetření suché pokožky rukou. Zbavuje svědění a pocitu "čupinaté" kůže. Každý den vás tak může doprovázet nepopsatelně skvělý pocit po použití tří výrobků Satin Hands.Jsi z Brna a okolí a přála by sis vyzkoušet tyto produkty i osobně?
Můžeš získat zhruba 30minutovou konzultaci s poradkyní Mary Kay!

Pro bližší info mi napiš na e-mail, pošlu ti bližší informace včetně kontaktu na kosmetickou poradkyni, která tě provede od ranní péče o pleť až po péči o ruce. :-)
Heslo: Mary Kay