BRAVOweb: Jaký je klíč k úspěchu? - 1. díl!

8. ledna 2013 v 9:00 | Lola-J |  Tipy
V čem spočívá úspěch mnoha lidí? Proč jsou neustále šťastní a zdá se, že na co sáhnou, to se promění ve zlato?


Pro začátek je však nutné si uvědomit, že ne všechno, co se nám zdá jasné, samozřejmé a skvělé, takové skutečně je. Častokrát se lidé nechávají zmást a nevidí "pod pokličku". Každý člověk má své zvláštní starosti a problémy. Mnohé v životě musí obětovat a s mnohým musí bojovat, aby dosáhl toho, co skutečně chce. Ten výsledek, který vidíme, je jen malinký zlomek všeho, co stojí za hromadou práce, stresu, možných vyčerpání ... vzestupů a pádů.
Aby se každý z nás mohl radovat ze života a jít si svou šťastnou cestou, musíme se podívat na to, nad čím se zbytečně pozastavujeme, nebo na co naopak nebereme ohled vůbec.

Přítomnost x minulost x budoucnost
Lidé mají tendenci se často pozastavovat nad minulostí. Není špatné si uvědomit své chyby, ale většinou jen ztrácíme čas přemýšlením o něčem, čemu už scénář zpátky nezměníme. Příležitostí dostaneme ještě celou řadu v budoucnosti. Tak proč sedíme a přemýšlíme o tom, co už bylo?
Zůstat stát nevěstí nic dobrého; znamená to propadat se dozadu. Jestli něco chceš, musíš si za tím jít. Pokud máš chuť na 20 kopečků zmrzliny, musíš vstát a dojít si pro ně. Dělej pro to nyní maximum. Uvidíš, že tvé snažení samo vytěsní veškeré zbytečnosti z hlavy. Uvidíš, že mezi těmi zbytečnostmi skončí i tvé myšlenky na minulost ...
Další takový minus je, že někteří zasnění lidé se příliš rádi a příliš často oddávají svým snům. Ano, je jedině dobře, když máme své sny. Je to zavádějící, ale sny nemáme snít. Sny dávají našim cílům možné podoby, které musíme zrealizovat. Naučme se tedy rozlišovat snění o budoucnosti a skutečné plány, které ji mají vytvořit.

Vytrvalost
Ne nadarmo se říká, že kdo chce stavět vysoké věže, ten se musí dlouho věnovat základům. Jestli víš, že nejsi zrovna stálý typ člověka, nevěš hlavu. Stejně jako v běhu, můžeš trénovat ve svém osobním životě celkově. Začni malými cíly. Pořád si dávej něco za úkol a mysli na to, že sebe nezklameš. Uděláš proto všechno, co je třeba a poctivě. Nikdo tě nekontroluje - záleží už jen a jen na tobě.
Nemusí se ti hned začít dařit jako lusknutím prstu. Je možné, že se několikrát ošidíš a skutečně na něčem přestaneš pracovat tvrdě nebo to nevykonáš důsledně Báječně k tomu sedí citát: "Neselhal jsem 1000 krát. Našel jsem 1000 způsobů, které nefungují." Nenech se odradit neúspěchem. Pokud chceš umět chodit, musíš prostě párkrát spadnout a zjistit, jak na to.

Nezůstávej na místě a nehledě na nic si jdi za svým cílem. Je jedno, jaký je. Je tvůj a tvým úkolem je, aby byl reálný. Když si to uvědomíš, hned ti vše půjde snáze. :-)

Budu se na tebe těšit u příštího dílu!


Lola-J
 


Anketa

Byl/a jsem tu

Ano-klik)

Komentáře

1 Ell Ell | Web | 9. ledna 2013 v 18:19 | Reagovat

mě občas dělá problém ta vytrvalost :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.