Listopad 2012

Otázky na mě - Bejsysimpson

30. listopadu 2012 v 21:59 | Lola-J
Pěkný večer. Přidávám rozhovor, ke kterému mi nedávno pokládala otázky blogerka z blogu Bejsysimpson.
Přeji příjemné čtení.))
L.
Jak si se dostala k blogování? Určitě tvé začátky nebyly úplně jednoduché a tvůj blog se nestal ze
dne na den slavným,nebo ano?
Blog.cz jsem si našla přes internet. Když jsem byla mladší, chtěla jsem psát o tom, co mě zajímá, přidávat fotky, novinky ze světa... Postupně můj příležitostný koníček po škole přerostl v opravdovou zálibu, které se věnuji denně - i když na blogu nejsou články třeba naprosto KAŽDÝ den.
A tak na blog zavítávají čtenáři s podobnými zájmy nebo jen tak ze zvědavosti... píšu pro všechny a jsem za to ráda.

Jak si se dostala ke spolupráci s Krásná.cz a k chození na různé akce?
Web začal s nějakým určitým počtem. A hned to první oficiální kolo náběru kolem jara/léta 2011 jsem pak byla v blogerském týmu.
Říkala jsem si, že je to skvělá možnost prohloubit zájmy blogera. Takže jsem psala a psala... a začala zjišťovat, jaký dokáže blogerský svět být.
Různé akce jsou odměnou za psaní...))

Jak tě napadlo závest na tvém blogu rubriku Maminčiny zápisky?
Rubriku jsme s maminkou zavedly někdy v létě kvůli testům, receptům a podobně. Teď když začal školní rok, toho bylo poměrně dost najednou pro všechny, ale i nadále tam chceme mít články o jídle, vaření, kosmetice... zkrátka takové PLUS k mým blogovým příspěvkům navíc pro čtenáře. :)Chystáš nějaké změny ohledně designu nebo článků na tvém blogu?
Design - těžko říct. Nejsem vyloženě přeborník přes designy a dlouho se mi hledá ten "správný". Bílá se zlatou mi zatím vyhovuje, tak uvidíme za pár měsíců... :) Jinak se samotným obsahem - i nadále chci psát o všem, co se mi v životě objeví a přispívat novinkami ze showbyzu, kterých mívám plnou schránku z nejrůznějších českých zdrojů, které mají pod křídly české a slovenské hvězdy.
A na Vánoce bych chtěla čtenáře odměnit nějakou pěknou soutěží o hodnotné ceny. :)) !!!

Celkový design jsi si tvořila sama nebo ti ho někdo dělal?
S tímto designem mi dopomáhal i sestřin přítel. :) Nejsem vášnivá grafička a přebornice přes všechny možné verze Photoshopů, Photoscapů, Photofiltrů a bůhví čeho ještě.. :D :)


Tvůj blog je převážně o kosmetice nebo se mýlím?
O kosmetice ráda píšu, protože péče o pleť se týká nás všech. Ale častokrát přispěji i článkem z oblasti módy, životního stylu a podobně. :)

.Ještě jedna poslední otázka.Dáváš přednost drogérkové nebo zahraniční kosmetice?
Takto bych to určitě neporovnávala... každopádně u kosmetiky se musí spoléhat na onu kvalitu a názory zkušenějších. Mnohdy se třeba v Česku nevyskytne zrovna určitý typ kosmetiky, kterou například využívá mnoho světových vizážistů... a spoustu dobré kosmetiky přijde právě ze zahraničí.

Monika Bagárová propadla newyorskému kouzlu

28. listopadu 2012 v 18:20 | Tisková zpráva |  Kolem a kolem...
Monika Bagárová v NY. Zdroj: soukromý archiv

Novou lásku našla za velkou louží. Tam se v krátké době podívala už podruhé. A důvody jejího dvoutýdenního pobytu rozhodně nebyly jen pracovní.

"Nečekala jsem to, ale úplně jsem propadla jeho kouzlu," prozradila rodačka z Brna, Monika Bagárová, jakmile se vrátila ze svého dalšího pobytu ve Spojených státech.
Už tento rok v létě v New Yorku strávila tři týdny na studijním jazykovém kurzu. Tentokrát však měla
víc času na poznávání města a setkání s přáteli. Ale stihla i pár pracovních schůzek, výlet do Kalifornie "...a samozřejmě nákupy," směje se zpěvačka.

"Mám před sebou natáčení nového klipu, koncerty, křest vánočního duetu 'Biela noc' s Robem Opatovským, křest mého prvního kalendáře, je toho opravdu hodně, takže odjet s prázdným kufrem by byl hřích!" prohlásila Monika, která se vrátila s kufrem o pár kilo těžším.

No která z nás by s ní nesouhlasila? :-)

Zatím jen Monika prozradila, že na klipu opravdu pracuje, proto také podstoupila transparentní samoopalovací nástřik Vita Liberata Diamond. V klipu ji doprovodí street dance tanečníci z Hip Hop Fakulty, kteří mají na svém kontě spolupráci s Black Eyed Peace, Jay-Z, Snoop Doggem nebo Kanye Westem.

Když pleti vládne toto počasí...

24. listopadu 2012 v 23:50 | Lola-J |  Kosmetika
Blíží se konec listopadu a s ním už přicházejí nejrůznější nálady počasí. Ty nejsou většinou příjemné - a obzvlášť pro naši pleť.

Rty - sice potřebují hydrataci, ale olíznutím se nic nespraví: jak je známo, to se odpaří a rty popraskají ještě víc. Když jdeš ven, rty přetři balzámem, jelením lojem, aby při přechodu z mrazu do tepla a zpátky nepopraskaly a aby měly ochrannou vrstvu.

Ruce - Na naše ruce má neblahý vliv umývání rukou mýdlem. Pochopitelně to dělat musíme, ale protože mýdlo naše ruce vysušuje a zbavuje je ochranných vrstev, musíme jim dopřát hydratační krém. Nejlépe na konci dne, kdy nikam ven nepůjdeme, aby nezačala kůže svědit, být vysušená... nejlépe každý den, aby tvoje ruce ve třiceti nevypadaly na ruce osmdesátky.
TIP, dobrá zkušenost: Doporučuji Atoderm krém na ruce, 129 Kč - je neparfemovaný a skvěle vyživuje. Nebo taky Garnier regenera

Obličej - s obličejem je to také často dost zákeřné. Opět obzvlášť v zimě může být vysušená, tedy dehydratovaná, tvrdá a se zarudlými místy. Dokud se to ještě nestalo, i o svou pleť pečuj. Každý den, nejlépe ráno a večer ji pochopitelně zbavuj nečistot, i když na sobě nemáš make-up, nečistoty tam budeš mít vždycky. Doporučuji ti používat nějakou micelární vodu (pro suchou nejlépe Hydrabio H20 - k dostání v lékárnách), která reguluje sekreci mazu a zároveň tvou pleť nevysušuje a nemusí se oplachovat VODOU.
Pokud se však už nyní vyskytl problém se zarudlými místy, doporučila bych u sebe nosit Sensibio DS+ krém, cena cca 324 Kč.
Na malé viditelné cévky, které přichází právě se změnami počasí. Pocit "šupinaté" kůže a možné pálení může být jedním z dalších příznaků problémů s pletí. Je třeba pokožku zklidnit a aktivně bránit návratu problému.
Na denní používání jednoznačně doporučuji tuto 40mililitrovou tubu krému.
Nanáší se na suchou a čistou pleť, velmi jemně se roztírá a okamžitě se vstřebává. Nezbytný pomocník v tomto období.

S jakými konkrétními problémy, co se týč pleti, právě v tomto období bojujete vy?
Jak? Co byste doporučili a co rozhodně NE?

Otázky pro mě - Ditt caramel

17. listopadu 2012 v 19:59 | Lola-J |  Lola-J ve světě
Pěkný večer!
Jedná se o rozhovor, který vyšel ještě v minulém školním roce. Otázky pokládala blogerka Ditt Caramel. Některé části jsou aktualizovány.
Přeji příjemné čtení a krásný víkend!
Lola-J

1)ahoj :) Takže hned první otázka bude směřovat na začátky tvého blogaření.Proč sis vlastně založila blog ? a Jaké byly tvé původní plány s blogem ?
Ahoj. :)
Svůj současný blog jsem si zakládala s tím, že nějakým způsoběm čtenářům pomohu a společně budeme na nějaké věci prostřednictvím článků přicházet, bavit se a podobně.

2)Jsi ráda blogovou celebritou ? Čekala jsi vůbec,že bude tvůj blog tak oblíbený ?
Jsem vděčná za to, že můj blog čtenáři navštěvují a já mám pro koho psát a přidávat články na pohodové čtení. Jediným mým cílem bylo, aby články na zamyšlení nebo pro zábavu i tipy nebyly marné, ale aby je někdo četl. Hodně jsem chtěla, abych s blogery komunikovala, radila se, zapojovala je do článků, abych šířila i jejich názory a to se zřejmě povedlo. :)

3)Kde bereš inspiraci na články ?
Často ze životních situací - pak vyplyne nějaké ponaučení pro mě a já bych se o to chtěla podělit se čtenáři. Častokrát mě ovlivní i povídání si s někým blízkým, v mém případě určitě s mámou. I za krátkou chvíli po celém tom týdnu ze sebe vysypu všechny možné pocity, přání... a kdo jiný než vlastní rodina vás ochotně vyslechne a poradí vám?... Snažím se tak často uvažovat a mnohé z toho se přesune do článku... .)

4)Navštěvovala jsi nebo navštěvuješ nějaké jiné blogy,které se ti líbí?Jestli ano,které ?
Určitě. :) Těch blogů je víc a nejsou nijak slavné nebo zvláštně zaměřené. Jsou různorodé, plné myšlenek, barev a různých nálad. Častokrát jsou to blogerky, se kterými si prostě začneme psát kvůli kosmetice nebo kvůli rozhovorům, i společným zájmům, designům apod. :)

5)Ví tvoji kamarádi a rodina o tvém blogu ? Co na to říkají ?
Ano, ano ví. :) Rodina mě podporuje a zajímají se o to, jak to jde... Kamarádi určitě ano. :-))) Také asi všichni spolužáci. Nikdo to nebere nijak špatně, nikdo k tomu nemá důvod, ale najdou se holt za těmi, co mě obklopují, i takoví, kteří si o mně někde v koutku neodpustí nějakou jízlivou poznámku. Zažila jsem už i blogovou "válku", o které jsem neměla ani tušení, kdyby mi o tom některý ze známých neřekl. Nicméně já nebloguji, abych s někým soutěžila, někteří to bohužel vzali za špatný konec a mysleli si, že mě musí překonat. Zní to skoro jako šílenství...! Ale to se dalo čekat, nijak mi to však nevadí, protože je to moje určitá náplň života. Je to koníček jako každý jiný. Takže internetový svět je podle mého mezi mými přáteli celkem dobře přijat. :) Jsem ráda za každou podporu ať už prostřednictvím sociálních sítí i osobně, nesmírně si toho vážím.

6)Chtěla jsi někdy Blog zrušit ?Jestli ano,proč ? a co tě přinutilo ho nezrušit ?
Možná někdy hned úplně na začátku, když jsem ještě pořádně nevěděla, co od blogu čekat... ale v současné době určitě ne! :)) V poslední době totiž vidím, že to má určitý smysl.

7)Co nového plánuješ do budoucna na svém blogu ?
Brzy se zase vrátím k testům a začnu zveřejňovat ještě poslední rozhovroy s blogery, o které si čtenáři napsali v rubrice Blogeři.
Dále na Vánoce chci čtenáře odměnit hodnotnými cenami. :-)
Bude toho ještě dost... zajímavé akce, novinky!.. :-)


Celeste Buckingham zítra představí nový singl NEVER BE YOU!

11. listopadu 2012 v 10:49 | Lola-J |  Kolem a kolem...
Předpoklady pro úspěch v zahraničí splňuje Celeste na výbornou - a to potvrdil nejen její hlas znějící z rádií, ale také přijímací komise jedné z nejprestižnějších hudebních škol světa, Belmont University v Nashvillu, kde od září studuje.
Foto: Lukáš Dvořák, Zdroj: SLAVICA
Po slaveném úspěchu s klipem k singlu Run Run Run sází Celeste i na nový klip k singlu Never Be You.Teaser už zveřejnila na své fb stránce: www.facebook.com/pages/Celeste-Rizvana-Buckingham/194727173883320
Celý singl zazní premiérově v českém éteru v pondělí 12. listopadu na rádiu Evropa 2, nový klip exkluzivně odvysílá o den později hudební stanice MTV.
Novinka Never Be You vznikla ve slovensko-americké spolupráci -již osvědčené producenty Martina Šrámka a Andreje Hrušku z bratislavského studia Littlebeat doplnilo duo Aaron Harmon a Jordan Reyes z BoyGenius Studios.
Celeste totiž nevsadila na další singl z vyvedeného debutu Don´t Look Back a šla rovnou překvapovat všechny posluchače další novinkou.

Celeste vystoupí v listopadu hned několikrát, kvůli čemuž na pár dní ze školy odejde. Už se moc těší na všechny své fanoušky - a oni jistě na nové písně!)

Další otázky na mě - LadyMilka

5. listopadu 2012 v 20:19 | Lola-J |  Lola-J ve světě
Pěkný večer, mládeži!
Přidávám rozhovor, ke kterému mi pokládala otázky WerunkaWarna nebo taky jinak LadyMilka.

Jediná taková neaktuální otázka je ohledně Hlasu, který už proběhl; vše pozměněno podle aktuálnosti.
Jinak přeji zábavné čtení a těším se na vás zase příště!))

P.S.: Jak se vám dnes vstávalo? .)) --> ČLÁNEK.1.)Jak by jsi uvedla svojí blogovou karieru ?
Začínala jsem jako každá jiná blogerka. Postupně jsem se více zaměřovala na to, co mě baví. Zjistila jsem, že to jsou slohovky, a tak jsem psala, psala a psala. Nemyslím si, že se to nějak extrémně změnilo, ale rozhodně jsem ráda, že mám čtenáře, kterým mohu články pomoct, poradit... a to mi opravdu přináší radost. :)


2.)Co si myslíš o ladyvanilce ?
Zrovna u Míši si cením upřímnosti. Hodně si toho vážím, protože takových lidí je málo. Většina se jen neustále přetvařuje a falešně někomu leze do zadku. S Míšou se v mnohém shodujeme, jak jsem zjistila. Na Slavících jsme se poznaly a jsem ráda, že jsem s touto usměvavou holčinou strávila večer. :)


3.)V čem vytváříš grafiku ?
V PF i Malování, nejsem vášnivá grafička. Dohromady z obou programů využívám celkem asi 4 funkce. :D:)


4.)Jaké članky píšeš nejraději ?
Takové, které mě provází aktuálním obdobím. Je to různé. Ale asi ze všeho nejraději... to nedokážu říct. Každý článek je něčím jedinečný, nový a přirůstající mi k srdci... :)


5.)jakou používáš kosmetiku ? kterou by jsi doporučila ? a proč ?
Na zdravou pleť jednoznačně Biodermu. Biodermu jsem poznala kupodivu až na začátku tohoto roku na jedné akci v Praze. Od té doby ji používám a jsem maximálně spokojená - nikdy se výrobky této francouzské značky neminou účinkem. Jinak make-up atp. Dermacol, Rimmel, ale i Avon. :)

6.)Jaké jsou tvoje oblibené koníčky ?
Určitě v první řadě - jednoznačně psaní. Dále plavání, windsurfing... a má obzvlášť oblíbená činnost je hraní v divadle. Miluju divadlo. Také bych sem zařadila moderování. Asi od páté třídy jsem začala moderovat ve škole i v divadle. Pak 2 roky po sobě školní Akademii. Na základce jsem ještě moderovala tento rok náš ples. ... a jídlo Hahah. :)


7.)Co naopak nedělaš rada,nebo nesnašíš ?
Přímo NENÁVIDÍM faleš.


8.)Jaký se ti líbí styl kluku ?
Zaujme mě typ kluka, který je něčím osobitý, zajímavý. Je upřímný a nehraje si na "frajera", co nosí džíny v půlce svých vlastních půlek. Dokáže mě vyslechnout a nebojí se se mnou podělit o své názory a pocity...takhle nějak bych to shrnula. :)


9.) Tvoje oblibená barva ? a proč ?
Bílá - rozjasňuje mysl (někdy až moc! :D). Zlatá - taky taková jasná :) Černá/růžová. :)


10.) Co si myslíš o mojem blogu ?
Koukám, že máš nový! :) Myslím, že je pěkný. Děláš zajímavou grafiku, děláš, co tě baví a takový blog považuji za správný!! :))

11.) Jakou si měla naštevnost když jsi začínala a jakou máš ted ?
Malou. Teď se určitě zvětšila a moc mě těší, že nepíšu jen tak pro nikoho.12.) Myslíš že se diky krasna,cz dostaneš na hlas čr a sr ??
Přístup bych tam měla. Jestli tam pojedu? To nevím. Je to až v Praze... :)
(Byla jsem v zákulisí brněnské autogramiády, video-REPORTÁŽ ZDE)

13.)Co by jsi skazala novým začatečníkum na blog.cz ?
Pokud si zakládají blog, ať jej dělají pro své osobní potěšení. Jinak to nemá smysl. Ve skutečnosti se sám bloger o mnohé ochuzuje, když se mu nevěnuje, protože by ho to bavilo. Každému sedne něco jiného, v čem dá prostor sám sobě.:)


14.Jak by jsi se charasterikovala ?
Jsem cílevědomá. Když řeknu, že něco udělám, tak pro to dokážu jít naplno. Ráda poznávám nové lidi. Jsem takový životní běžec, který rád sdílí všechny okamžiky s lidmi kolem. :)

TEST: Krémy proti akné

3. listopadu 2012 v 17:29 | Lola-J |  Kosmetika
Zdravím!)
Rozhodla jsem se své zkušenosti přenést do článku a popsat vlastnosti určitých výrobků, které je možné použít v boji proti akné. Poradit, jak je používat a jestli je možné krémy nějakým způsobem i kombinovat. Společně se podíváme na plusy a minusy a určíme si, pro koho jsou jednotlivé výrobky nejvhodnější.

Sébium AKN

BIODERMA je známá tím, že si s problémem nejen poradí, ale především pokožku léčí a bojuje proti návratu problémů.
Sébium AKN je popravdě můj nejoblíbenější výrobek ze všech dnešních, o kterých se ještě dočtete níže.

Většinou nás trápí červeně svítiví "kamarádi", kteří vylezou v naprosto nevhodný den, nebo větší místa (na čele), kde se zanícené výrustky radostně rozmnožují. A právě na denní používání je výborný krém AKN. Stačí malé množství a na rozsáhlá problémová místa začíná působit okamžitě.
Pokud cítíte menší štípání v těch oblastech, je vše v pořádku. Krém účinně začíná pokožku vyrovnávat a nechává "usychat" samotné akné. To už nemá podmínky pro šíření a do dvou dnů vymizí.
Opravdu mne překvapila ta rychlost, do týdne každodenního používání je pleť téměř absolutně čistá.
Používám jej především na noc. Je sice vhodný i přes den, ale pokud používáte make-up, může se vám stát, že se krém začne "rolovat".

Clearskin - Avon

Tento krém má spíše gelovou texturu. S kosmetikou od Avonu nemám vyloženě špatné zkušenosti, ale častokrát mi u ní připadá, že mnoho nedostatků u svých produktů přehlíží.
Tato 15 mililitrová tubička mi přijde srovnatelná se Sébiem AI. Štípe teda pořádně, pokud ho nanášíte přímo na problémová místa. Ale výsledek taky není špatný. Akné mizí někdy do týdne; záleží už samozřejmě na době používání a rozsáhlosti problému.
Jenom bych vám nedoporučovala ho nanášet tehdy, když víte, že někoho potkáte, někam půjdete... krém po zaschnutí mírně nabere bělavého odstínu, takže ať si nevyslechnete tisíc udivených otázek, proč máte po celém obličeji tolik zubní pasty... Hah.

Sébium AI

Jak jsem psala, tento krém a Clearskin mi přijdou téměř na stejné úrovni.
Jen bych dodala, že Sébium AI má krémovou texturu a po rozetření po pokožce se vstřebává a není vidět. Je naprosto idální na používání během dne. Další plus si u něj však připisuji za to, že AI mi vydržel mnohem déle než Clearskin od Avonu. Obě tubičky jsou totiž 15 mililitrové, ale u výrobku výše jsem krému spotřebovala několikanásobně více než od Biodermy.

Sébium Sérum

Sébium Sérum není vyloženě jen proti akné. Toto sérum obecně reguluje tvorbu kožního mazu, pečuje o mastnou i smíšenou pleť. Sérum je peelingové, což v tomto případě znamená, že díky peelingovému efektu zjemňuje a vyhlazuje pleť. Pokud vám navíc chybí přirozený jas a nedokonalostí tohoto typu máte více, bude ideální každý den sérum používat. Zkrátka je to můj nepostradatelný denní pomocník, s kterým dorovnávám veškeré zbytkové problémy a prohlubuji účinek krémů výše.
Co se týče množství: udivilo mě, jak malé kapičky stačí na roztírání po pleti. Tubička má 40 mililitrů a už nějaký ten měsíc se snad zdá být bezedná...

Podle dnešního popisu vám snad některý z krémů sednul a možná jej vyzkoušíte.
Jaké zkušenosti máte s krémy na akné vy?

Přeji vám krásný sobotní večer, mládeži!)