Knižní tipy na ŘÍJEN: napište si o recenzi!

22. října 2012 v 18:19 | Lola-J |  Tipy
Pěkný den!

Jak jste se dnes měli? Doufám, že jste do nového týdne vkročili tou správnou nohou a nezaspali o pětadvacet minut jako já. ))Ne, den se vydařil, významnou roli pravé nebo levé noze nepřikládejte. :-)

Mám pro vás novinky. Před pár dny jsem dostala spoustu nových knížek. Na 4 si přečtete recenzi stoprocentně, z těch dalších si vyberte, na které chcete vidět recenzi. Hodím vám sem seznam všech knížek, které mám teď u sebe a které si všechny ráda přečtu. Podívejte se na názvy a popisky k nim, která kniha/knihy vás nejvíc zaujala?

Seznam mých nových knih:
 • DĚSIVÉ SPLYNUTÍ: Vidím to, co vrah - Jill Hathaway Teenagerka, která trpí poruchou spánk: ocitá se v těle jiných lidí a vidí jejich očima.
  Mé očekávání: malé propojení nadpřirozených schopností s krimi?

 • UPÍŘÍ DENÍKY: Souboj - L.J.Smith Upíří deníky jistě všichni znáte. Jak ale dopadne Elenina záchrana nesmrtelného ctitele, díky čemuž ohrozí svou smrtelnost? Zvítězí láska nebo žízeň po krvi?
  Mé očekávání: tyto díly jsou vždy plné zvratů a zajímavých rozhodnutí, uvidíme, jak se to odvine dál...

 • MLÁDÍ FURT V HAJZLU: Deník Nickova syna Scotta Twispa - C.D.PAYNE Pokračování o rodině Twipsů a Saundersů. Stěhování do luxusního domu v Hollywoodu nemusí být taková sranda, což zjistí i teenager Scott, který momentálně řeší podobné problémy v našem věku. ...chce dobýt svět šoubyzu a rozhodnout o svém milostném životě.
  Mé očekávání: Kniha je napsaná s tím typickým teenagerským nádechem z beletrie pro děti a mládež. Vypadá to na spoustu zábavy a mnoho vtipných situací. )

 • Pokrevní pouta - Richelle Mead Příběh s hlavními postavami Lissou Dragomirovou a Jill. Vampýrky se po neshodách na trůnu ve svém světě odeberou do lidského světa. Zjistí, že nejsou jediné, kdo k životu potřebuje krev...
  Mé očekávání: Trocha sci-fi někdy neuškodí. Jsem zvědavá, co nového spisovatelé vymysleli s touto tematikou tentokrát. Pokaždé nové schopnosti, nové problémy, nové krizové situace. Great adventure ?

 • Deník jedné mrchy (Vedle Maggs vypadá i Bridget Jonesová jako upjatá stará panna) - Suzanne Hawleyová Učitelka dramatic. výchovy na dívčí střední škole trpí od opuštění přítele depresemi. Píše si tedy vlastní deník, který je plný pestrých charakterů. Do varu ji přivádí mimo jiné i nový mladý irský školník. Maggs zažívá jednu trapnou příhodu za druhou. Neprohraje nakonec ona?
  Mé očekávání: Vypadá to na správně opepřenou knížku pro ženy s nadhledem. Pořádně nabroušený jazýček hlavní hrdinky Maggs jistě nejednou vyloudí úsměv na tváři. Vhodná knížka pro chvíle, kdy se chceme smát a nemáme s kým? Uvidíme. :-)

 • MAYSKÉ PROROCTVÍ - Christy Raedeke Šestnáctiletá Caithy začně přicházet na kloub významům znaků v obložení svého pokoje. Dávné mayské proroctví jí přisuzuje důležitou roli v osudu lidstva. Vezme na sebe nelehký úkol?
  Mé očekávání: Trocha dobrodružství na nedobrodružné - anezáživné cesty, například cestou autobusem do školy. Uvidíme, co se nakonec z téhle tajemné parády vyklube. :-)

 • Věk magie: Bájná pečeť - Bernd Perplies Reportér z 19. století je vtažen do světa magie proti své vůli. Bájná Atlantida, čarodějka, časový chaos...
  Mé očekávání: Pokroucené historické sci-fi, které jistě bude plné čtyř set stránkového napětí. :-)Která kniha vás zajímá?
Na kterou byste rádi četli recenzi? Uvažujete nad koupí některé z těchto knih? :-)
Jaké jsou vaše knižní tipy na říjen?

Přeji vám krásné zítřejší úterní vstávání a budu se na vás opět těšit!


Lola-J
 


Anketa

Byl/a jsem tu

Ano-klik)

Komentáře

1 veronica veronica | Web | 22. října 2012 v 19:29 | Reagovat

Dobré tipy ;) Možná si přečtu to Mayské proroctví, až budu mít čas. Já v poslední době nečtu nic jinýho než doporučenou četbu do školy :D Ale mým tipem na říjen může být určitě historický román Papežka Jana od Donny W. Cross, vřele doporučuji :)

2 Dorota Noon Dorota Noon | 22. října 2012 v 20:41 | Reagovat

Ahoj mám otázku kolik Ti je let???
Protože tyhle knížky jsou tak pro věkovou kategorii max 13 let.
Az na "Mládi v hajzlu" je to vsechno braková literatura.
Vetsinu z toho jsme četla a byli to nejhorsi knihy vubec... :-(

3 Lola-J Lola-J | Web | 22. října 2012 v 21:56 | Reagovat

[1]: Po tom románu se kouknu, díky za tip. :-)

[2]: Je mi 15.) Knížky jsem si nevybírala, ty jsem dostala (všechny najednou poštou, proto takový mix). Nicméně si myslím, že leccos může jistě stát za to. Přestože nepatřím k fanouškům upírských dobrodružství a magických výletů do časoprostoru a podobně... :D určitě se tam něco najde.
Ale díky za názor. Jsem zvědavá, jaký dojem zanechají ve mně. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.