Září 2012

Fashion: sweater TOPSHOP - for Autumn

30. září 2012 v 10:59 | Lola-J |  Móda
Doufám, že vás příliš nezmate to háčkování svetru. Teplo je v něm dost - ovšem pokud se neprocházíte po ulici, kde jen lehký vánek cítíte na kůži tisíckrát jinak. :-)
Právě proto, že už zítra začíná říjen, si myslím, že takový svetr je nyní velice na místě. Teploty nejsou ani moc nízké, ani moc vysoké, takže pohodlí by snad mohlo být pro daný den vaším heslem číslo jedna.

Pod svetr jdou skvěle různá tílka a kombinování s doplňky a kalhotami je snad téměř neomezené. Jsem strašně spokojená s tímto výběrem.)
Svetr - TOPSHOP (Dublin, Irsko), džíny - BDG Cigarette jeans
Den s Biodermou - setkání českých blogerek

29. září 2012 v 23:19 | Lola-J |  Akce
Krásný večer všem!


Jak už někteří víte, dnes se konalo jedno z těch úžasných setkání s blogerkami. Minule to bylo v červnu, a v tomto zářijovém se nás už selo více. Den zorganizovala manažerka Jana z Biodermy, která nám také představila obrovské novinky, o kterých vás ještě budu informovat. :-)


Hned musím říct, že na taková setkání se pokaždé těším, protože vím, že poznám lidi, kteří mi budou rozumět. Mým dojmům, názorům, problémům. Máme spoustu společných zkušeností a dokážeme si navzájem poradit. O to příjemnější je pak poznávat nové blogerky. :-)
Bohužel některé chyběly, ale ty nemoci se holt šíří rychle a velmi zákeřným způsobem. Všechny pevně věříme, že na ty další se nás už sejde plný počet.)

Hlavní "základnou", kde se konalo dnešní setkání, byla přední škola líčení v ČR Surface. Právě odtud můžeme poznávat v časopisech a médiích nejlepší české vizážisty. Proto jsme byly velmi nadšené, že se nám naskytla příležitost nahlédnout do profesionálního světa kosmetiky.
Na kurzy se může přihlásit kdokoliv, kdo chce odhalit tajemství správného líčení a všech potřebných pravidel pro dokonalý efekt. Koho by nebavilo chodit do školy, když se tam učí tak skvělé věci! :-)

Já osobně jsem se dozvěděla mnoho úžasných faktů a triků, které všem až tolik známé nejsou. Jelikož jsme ovládáni neustálým nátlakem z parfumerií a reklam na slibné krémy. Ovšem o tom se dozvíte více už brzy na blogu! :-)
Po "kurzu líčení" jsme se odebraly na oběd do báječné italské restaurace.
Překvapily mě ceny, ale o to více chuť jídla, na které se muselo zjevně velmi, velmi dobře pracovat. :)
Když jsme se vrátily zpátky, čekala nás Janiččina prezentace o nové řadě a nových výrobcích. Vše jsem si pečlivě zapsala, abych vás mohla detailně informovat a přiložit nějaké fotky. Věřím, že vás nové schopnosti a ta ohromující čísla, která doprovázela vývovoj těchto výrobků, nadchnou stejně jako mě. :)

Otázky pro mě - Fain Mishell

28. září 2012 v 17:59 | Lola-J |  Lola-J ve světě
Přidávám další rozhovor se mnou do rubriky Lola-J ve světě. Pokud máte nějakou otázku na mě, možná už odpověď najdete v článcích tohoto typu.

Otázky v tomto rozhovoru pokládá blogerka Fain-Mishell.
Upozorňuji, že jedny z těch prvních budou trošku delší. Ovšem brzy ještě přidám rozhovory, kde je toho méně a i odpovědi jsou stručnější. Mnoho se toho později začalo opakovat...

Obsah rozhovoru (shrnutí otázek):
 • počátky v blogování
 • jaký mám na sebe názor
 • o blogerech
 • kluci
 • modeling a já
 • plány do budoucna
 • vysněné povolání?

Jinak vám zatím přeji krásný den a pěkné počtení ještě například u dnešního nového článku o módních doplňcích na novém BRAVOwebu. :-)

Lola-J
Rozhovor v celém článku.

Rozhovor s blogerkou *.*Lucc*.* : Nesnáším kopírování článků!

27. září 2012 v 16:20 | Lola-J |  Blogeři
Zdravím všechny!

Máme tu další rozhovor z rubriky Rozhovory s blogery. Tentokrát se nám představuje blogerka Lucc, kterou zajímá móda!

1) Ahoj, když člověk přijde na tvůj blog, vidí nápisy jako móda, krása a podobně. Na co všechno se tvůj blog zaměřuje?
Ahoj,nejvíce se zaměřuje samozdřejmně na módů a krásu,ale je zde hodně článků tipu: Mé zápisky,někdy napíši něco na Téma týdne,prostě to co mě napadné.

2) Měla jsi předtím jiné blogy?
Ano,měla jsem už hodně blogů. Ze začátku to byly blogy o kusovkách,kde jsem nic nemusela psát,později jen mé zápisky a nakonec je z toho tento blog.

3) Zaměřovala ses před tímto blogem na módu?
Nikdy předtím jsem neměla blog o módě,ale v mém životě ano. Už jako malá,když mi mamka nachystala nějaké oblečení do školy,pokud se mi ta kombina nelíbila tak jsem si ji na sebe neoblékla,kdyby co bylo :D.

Pokračování v celém článku.

Jak se zbavit pigmentových skvrn? Přípravky na jejich odstranění!

24. září 2012 v 20:00 | Lola-J |  Kosmetika
Jak odstranit pigmentové skvrny? Dnes vám z vlastních zkušeností poradím v tomto článku. Ukážu vám výrobky, kterými se pigmentových skvrn po slunci dá rychle a účinně zbavit!

Co jsou pigmentové skvrny?
Zákeřné skvrnky na kůži, které se objevují nejčastěji už v llétě nebo po skončení slunečného období. I volně v průběhu roku s nimi můžeme mít problém; například na obličeji, na rukou, v oblasti krku a dekoltu...

Jak odstranit pigmentové skvrny:
Pigmentové skvrny se jednoduše občas vytvoří a my chceme docílit toho, aby naše pleť byla sjednocená - měla jednu barvu. Jak se dozvíte už níže, odstraňování a vytrácení se pigmentových skvrn probíhá za účasti nezbytného vitamínu C.
Podíváme se na jednotlivé části dne. Na co kdy nesmíme zapomínat, jaké přípravky nebo séra proti pigmentaci existují, ukážeme si, jak dlouho takový proces trvá, než se pleť sjednotí.

Ranní čistota

Proč se ale neodličovat a nepročišťovat si pleť vodou, která by zároveň měla zesvětlující účinky?
Ideální volbou je micelární voda White Objective H2O. Ať už spěcháte, nebo chcete, aby vaše pleť byla do detailu vyčištěná a probíhal na ní proces zbavující pigmentových skvrn. W.O. H2O dokonale odlíčí i oblast očí, je velmi tolerantní k citlivé pokožce a optimalizuje zesvětlující účinek. Tímto to však všechno pouze začíná a zdokonalí připravovaný efekt, kterého docílíte pravidelným a správným používáním potřebných přípravků, o kterých se budeme dále níže bavit.

Denní a noční péče
- ideální bude pečovat o svou pleť přes den i přes noc. Hned si ukážeme, jaké jsou možnosti a podle toho se rozhodnete, co by vám bylo nejbližší a co byste využili asi nejlépe.

Denní

Pro boj s pigmentovými skvrnami je speciálně vyvinut White Objective Denní krém. Ten seženete v 30 ml lahvičkách v lékárnách.
Opravdu je velmi vhodný na den. Krém totiž obsahuje jedinečné složení, které má filtry proti UVA-UVB záření ve dne. Tím se zabrání také tomu, aby v průběhu toho, kdy přípravek působí na místa na vaší pleti, se netvořily skvrny nové.
Odstraňuje hnědé skvrny a brání jejich návratu. Tento krém je absoltně vhodný i pod make-up, takže se jím stačí namazat a pak se nebát použít před odchodem make-up. Krém je po nanesení absolutně neviditelný a plně přizpůsobený dennímu použití.

Další skvělou "vychytávkou", která je už k dostání v lékárnách, je W.O. pero. Velmi kompaktní pero, vhodné do kabelky a pro použití podle potřeby kdykoliv v průběhu dne.
Toto pero mě obzvlášť potěšilo. Každý den ráno totiž mám v koupelně Denní krém. Ale pokud jej nestihnu nanést, zapomenu na něj nebo v průběhu dne vím, že se mi vše z obličeje smyje, mám skvělou možnost sáhnout do kabelky a přetřít si krémem postižená místa.
Přes den taktéž chrání proti záření a díky "peelingovému" účinku kyseliny glykolové velmi rychle a intenzivně pracuje na procesu zbavování se pigmentových skvrn. Má neviditelnou konzistenci, takže je naprosto vyhovující všem podmínkám, které jen budete přes den mít.

Noční

Noční péče o pleť vyžaduje dvě věci - čistou pleť a krém nebo sérum proti pigmentovým skvrnám. Všem vřele doporučuji Sérum obsahující patent W.O. značky BIODERMA, které používejte vždy po odlíčení a očištění pleti White Objective H2O.
Balení obsahuje samotnou lahvičku séra na pigmentové skvrny, pumpičku a ampulku s vitamínem C.
Žádný strach! Na krabičce je také detailní návod, jak otevřít ampulku a použít vitamín C v krému.
Sérum tak v této kombinaci kvůli dlouhotrvajícímu efektu zbavuje melaninových pigmentů na pokožce a kromě zesvětlování zabraňuje opakování, má tedy i preventivní účinek.

Všechny tyto výrobky jsou k dostání v lékárnách. Jedná se o novinky mezi světovými jedničkami. Výsledky jsou vidět už v rozmezí dnů, nikoliv týdnů nebo měsíců!

Jaké máte zkušenosti s odstraňováním pigmentových skvrn?

Look back: Blogerský meeting - fotky

22. září 2012 v 19:39 | Lola-J |  Fotografie
Zdravím!

Přidávám poslední fotky z červnového srazu blogerek.)
Můžete si připomenout z předchozího "dílu", o co že to vlastně šlo (kde najdete i odkazy na články, ve kterých popisuji vtipné příhody nebo můj "teroristický" look)). :-)

Výborný cheesecake! ♥

Šaty - Perla Nera (český klub FashionDays)


Zhruba půlnoc - všechny jsme totálně vyřízené. :-)

Bylo to jako na nějakém blogerském sněmu. Takové večerní zasedání s lidmi, kteří se pohybují přibližně v té stejné oblasti a rozumí vám; ví, o čem mluvíte. Byl to nezapomenutelný večer, zkrátka takový skok do toho druhého světa, než jaký vidím každý jiný den.

Kdybyste mě měli potkat o půlnoci, vypadala bych nějak... takhle?! )))))) Hah.

Adélka. Ještě nějakou chvíli jsme si povídaly a pak jsme prostě... usnuly. Holt náročný den plný relaxace je náročný den! :D :-))

Hned ráno jsme se už ale začaly balit. Na řadě pak byla snídaně a posléze odjezd.


A to byl konec toho báječného víkendu!

Otázky pro mne - Daniela Burke

21. září 2012 v 15:29 | Lola-J |  Lola-J ve světě
Opět přispěji do rubriky Lola-J ve světě, kde můžete nalézt také odpovědi na některé své možné otázky z rozhovorů od čtenářek. Tady je další z nich od slovenské blogerky Daniely. :-)
Odpovědi jsou možná trošičku obsáhlejší, ale postupně se častými otázkami zkracují, protože více je obsaženo v těch počátečních, jako je například tento.)
Pozn.: Otázky jsou ještě předprázdninové, takže leccos už nemusí být aktuální)

Obsah rozhovoru (shrnutí otázek/témat):
 • potěšení v blogování
 • závist vůči blogování?
 • reakce mého okolí na blogování
 • jak se dostanu ke slavným lidem/rozhovory s nimi
 • plány do budoucnosti
 • poznávají mě čtenáři?
 • jaký postoj mám ke Krásné.cz jako blogerka?
 • co si myslím o svém bloguRozhovor v celém článku


Fashion TIPS: Cream for the moment!

16. září 2012 v 10:19 | Lola-J |  Móda
Další týdenní dávka módních tipů navržených obchodem YoShop.cz je tady! :-)
Komu by se občas nehodila kombinace "černá-bílá"? Jistě mnohé může zachránit - nebo taky příliš zjednodušit. Proč tedy nesáhnout i po krémových barvách, černé, která zeštíhluje nebo tmavě modré, která vyzařuje eleganci?
Tento outfit zdánlivě začně připomínat zázračně úspěšné prosluněné dny. Obsahuje šaty, lesklé doplňky a světlé barvy.
Pro každou z nás, která se chce cítit sebejistě v daný den a je připravena to světu ukázat, bude nejlepší začít nevtíravě jeným střihem tmavých šatů. Velmi elegantním hitem je právě tmavě modrá.
Smysl pro vše, co děláte, dodá pásek ve tvaru mašličky nebo dlouhý šátek, který se můžete uvázat tak, že ze předu necháte koukat malé konce.
K barvě šátku nebo opasku nyní volte kabelku a boty. Zachovávejte při tom zlaté dlouholeté pravidlo bot a kabelek. Snažte se co nejvíce o stejné barvy, aby se celkový dojem nepokazil pouhým "střídáním" barev.
Nyní jsou na řadě důležité doplňky. Nejlépe uděláte, když je zvolíte ve stříbrném stylu s jemnými "perličkami". Nejlepší výběr bych vám doporučovala právě značky Morellato, která navrhuje doplňky přesně pro tento typ moderních žen. Kulaté tvary těchto doplňků zjemní váš charakter, ovšem zároveň okolí přesvědčí o vaší cílevědomosti.
Další velmi elegantní, a přitom velmi mladě zářící, outfit je vhodný pro všechny ženy i dívky, které chtějí okolí připomenout, že jejich duše je mladá a přitom velmi schopná.
Otevřte celý článek a dozvíte se víc.

Meeting blogerek - (fotografie z weekendu)

14. září 2012 v 15:09 | Lola-J |  Fotografie
Rozhodla jsem se, že v předposlední části vám mohu na blog hodit už jen fotografie.
Pokud chcete, můžete se dozvědět o začátcích mé cesty až po parádní oběd, kde se dozvídámme, co nás o víkendu mělo čekat. A co se nakonec dělo, to vám napoví už samotné fotky. :-)

Příjezd, oběd...

Přemáhala jsem smích, špatný moment. :D


Naše kartičky od pokoje s Adélkou. :D)

Na pkoji)) Fotka v zrcadle, hahah!)*

Adélka - šťastná z županu a hotelových bačkůrek! :-))

Whirpool♥

S Aloe vera ve vířivce.

Připravené na večeři.)


Bubbles - on my body and on my face!

6. září 2012 v 19:49 | Lola-J |  Kosmetika
Krásný večer!♥

Před chvílí jsem se vrátila z adapťáku s mými spolužáky, tak vám tu na blog hodím i nový článek. :-)
Ráda bych s vámi malinko nahlédla do toho, co jsem si s sebou z kosmetiky vzala. Jako vždy jsem s sebou pobrala všechny přípravky proti akné, černým tečkám, bez kterých se v tomto období prostě neobejdu, a tak dále. Mohla bych vám je představit klidně poději, jestli chcete.
Teď vám ale ukážu moji malou "pěnivou edici" pro kompletní čistotu obličeje i těla. Řeknu vám, proč mě dané výrobky zaujaly a jaké z nich mám pocity.

Atoderm Gel douche (sprchový gel)

Pravá sprcha neexistuje bez onoho příjemného komfortu. Ten vám zaručí konzistence sprchového gelu, aroma nebo až konečný pocit z vaší pokožky. U většiny lidí hraje velkou roli především aroma, podle kterého se prvně začnou rozhodovat. Atoderm Gel douche na mě takto zapůsobil velmi dobře; necítila jsem žádné přeslazené příměsi, naopak mě překvapila jemnost a nevtíravá vůně svěžesti, která jedním slovem UKLIDŇOVALA.
Pro mě je velice důležitý také konečný stav pokožky. Obvykle jsem mívala strašné zkušenosti: lákavé aroma z tropů a po sprše a uschnutí se škrábu na rukou, na nohou, na zádach. Zkrátka je vidět, že některé sprchové gely pokožku zjevně vysušují, a proto začíná svědit.
Když jsem použila Atoderm, vábila mě jemná vůně. Nakonec jsem se cítila, jako bych na sobě ještě předchvílí měla příjemný med. Pokožka mě nesvědila a byla velmi hladká.

Sébium Moussant (pěnivý gel)

Tahle bublinková paráda je určena pro péči o naše obličeje. Jestli nesnášíte vody, čisticí ubrousky nebo se cítíte ulepeně z tonika, je ideální řešení, nejen pro vás, čisticí pěnivý gel. V lékárně je ze zelené řady Sébium, která pečuje převážně o mladistvou pleť, akné, mastnotu, černé tečky...
Dovnitř se nedostane žádná špína, bakterie... velmi pohodlné použití nabízí pumpička, díky které to s dávkováním nikdy nepřeženete.
Na celý obličej a i krk mi stčil jeden malý stisk. Jako teenager musím přiznat, že toto byla moje nejlepší zkušenost s čisticím přípravkem vůbec. Jistě to taky znáte, když vstanete a místo čela máte lesklou žárovku a na nose mastnota také rozhodně nechybí. Právě z těchto důvodů jsem si na už na obličej opláchnutý vodou nanesla Moussant. Po obličeji jsem jej pěkně roztírala krouživými pohyby. Začala se tak vytvářet pěna. Měla jsem z toho výborný, osvěžující pocit. Všechnu pěnu jsem si pečlivě, i s veškerou mastnotou, smyla a osušila obličej.
Pleť byla rázem čistá a jak se čeká u make-upu na to "rozzáření" - u mé pubertální pleti to bylo po tomhle přípravku přesně takové. :-) Tahle věcička mě skutečně nadchla, v lékárně je ke koupi za 339 Kč. Opravdu pokud vám nesednou tonika, ubrousky a bůhvíco ještě, používejte pěnu, ono totiž vážně není žádná sranda chodit celý den se zanícenou a mastnou pletí, na to myslete.
DOTAZ: Chcete někdy příště náhled do mé kosmetické ošetřovací taštičky ve věku teenagera?

ROZHOVOR: Nika Roovy o svých knihách a tajných snech!

2. září 2012 v 12:19 | Lola-J |  Blogeři
Krásný den, milí čtenáři!

Máme tu první zářijový rozhovor, a to s blogerkou Nikou. Její blog se zaměřuje na knihy, které sama také píše. Své návštěvníky sytí svou literární tvorbou, o které se zmiňuje i v rozhovoru.
Shodujete se v něčem? Zaujala vás tato blogerská pisatelka? Otevřte celý rozhovor a navštivte její blogové stránky! :-)

Outfits of the week: As a flower after summer!

1. září 2012 v 12:49 | Lola-J |  Móda
Krásné odpoledne, slečny! :-)

Máme tu další týdenní dávků parádních outfitů navržených obchodem Yoshop.cz!
Dnes jsem se probudila a vyhlédla z okna. Pochmurné počasí, stejně jako fakt, že... je opravdu září. Nebyla bych to ale já, kdybych se neusmála a nějakým podivným způsobem nezačala den. Takže jsem až z pokoje do kuchyně skákala, všelijak se otáčela a v půlce mé otočky jsem loktem zapnula konvici, aby se v ní vařila voda. A zamyslela jsem se: bylinky nebo ovoce?

Není nic lepšího, než zaplout do letošního trendu květin a jemných barviček, které dodají na sebejistotě a zároveň vás rozjasní. Proto se dnes podíváme na krásný romantický styl, jako je na obrázku výše.
Otevřte celý článek, ať nic nepropásnete (včetně dalších outfitů)! :-)

Co dělat proti striím a jak vytvarovat postavu

1. září 2012 v 9:19 | Maminka Natálka |  Maminčina rubrika: Kosmetika
Krásnou sobotu všem maminkám!
Jestli vás také trápí strie, ochablá pokožka a další podobné problémy, mám pro vás na dnešek článek o tom, jak jsem si s těmito problémy poradila já.

Zkušenosti se zpevňováním postavy a bojem proti striím jsem měla před i po porodu.
V době těhotenství se toho moc nadělat nedá, ovšem když se Filípek narodil, šlo se konečně naplno cvičit. Zároveň tu však zase byly strie a ochablá pokožka: v oblasti bříška, boků...

Každý den jsem si večer vyhradila trochu času pro cvičení: zaměřila jsem se především na břicho a stehna. Každý den 20 minut bylo skvělých. Abych své pokožce však stoprocentně navrátila původní pružnost, vyhledala jsem krém, který by průběžně mé tělo zpevňoval.
Chtěla bych se tedy s vámi podělit o zkušenost s krémem ABCDerm Mama zpevňující, který je k dostání v lékárnách za cca 569 Kč, což je parádní cena pro 200 mililitrů krému.
Krém pomáhá tvarovat postavu i v důsledku náhlých změn tělesné váhy.
Zvolila jsem jej hlavně proto, že nejen pokožku vyrovnává a zbavuje strií, ale u výrobku je dbáno na to, aby zvyšoval tvorbu kolagenových a elastinových vláken, které, jak víte, jsou hlavními kroky k pružnosti.

Hned na začátek bych chtěla podotknout, že používat jej je jedna radost.
Jak se dá očekávat, krém je určený pro každodenní používání (1x - 2x denně). Úžasná je textura krému: vmasírovává se do pokožky velmi jemně a na ní také zůstává. Nemám poté pocit "ulepených" a mastných prstů. Navíc velmi příjemně a svěže voní, takže o to je vždy můj pocit lepší.
(Konzistence krému ABCDerm Mama zpevňující)

Krém si vmasírujeme jemnými krouživými pohyby všude, kde potřebujeme: břicho, stehna, boky... a některé maminky se budou muset vyhnout jizvám po císařském řezu.
Používat tento krém bychom měly každý den minimálně po dobu jednoho měsíce, tak se pokožka řádně vyživí a zpevní.I problematickým partiím se navrátí přirozená pružnost a odolnost.