The Sims 3 - Domácí mazlíčci

26. prosince 2011 v 18:19 | Lola-J (L.J) :)) |  Krásná.cz
The Sims - 4


Pro začátek musím říct, že je málo her, které svým virtuálním světem dokáží uchvátit natolik, aby to přilákalo spoustu hráčů. A The Sims je nejlepší z nejlepších, které se to povedlo. Už první "díly" této hry vyvolaly rozruch, zájem a nadšení mezi herními "veterány", kteří hltají každou další verzi s nenasytným očekáváním.

Žádná jiná hra v dějinách elektronické zábavy nedokázala vzbudit tak široký zájem jako právě The Sims. Od premiéry původní The Sims v únoru 2000 se jich prodalo více než 150 miliónů kusů. Celkově série vydělala víc peněz než dva historicky nejúspěšnější filmy Avatar a Titanic dohromady.


Abych pravdu řekla, ze hry jsem víc než nadšená, a to je důvod, proč jsem se rozhodla podělit se s tebou o zkušenosti s ní.

Některé věci sem budu psát podrobněji, protože se může najít někdo, kdo The Sims nikdy nehrál, ale článek si právě čte. Takže pokud tuto hru znáš, občas zopakuji některé věci, se kterými už počítáš. Pokud jsi ale nikdy The Sims nehrála, řeknu ti vše podstatné o této hře a jestli se ti hra zalíbí a rozhodneš se si ji pořídit, neměj z ničeho obavy. Ve hře by se totiž vyznal i úplný začátečník :-)

V této hře je samozřejmě možná tvorba rodiny - Simíků a kromě toho je možné rovnou do rodiny přidat dalšího mazlíčka jako člena rodiny: psa, kočku a nově i koně.

The Sims - 2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


Později už v průběhu hotové rodiny si budeš moct adoptovat i některá zvířátka.

Vlastnosti
U této verze se to oproti předešlým verzím liší. V této verzi máš přímo vypsaných několik vlastností, z kterých si vybereš jen určitý počet tebou vybraných vlastností. U dospělého Simíka může být až 5 vlastností a třeba u teenagera 4 vlastnosti. Na začátku hry tedy volíš věkovou kategorii určitého Simíka. Vlastnosti, které vybereš svému Simíkovi, ovlivní jeho životní dráhu. Tedy pokud má rád koně, pomůže mu to mít s koňmi dobrý vztah a stát se třeba šampionem v závodech na koních a tím si bude moct vydělávat.

U domácích mazlíčků je to podobné, vlastnosti však neovlivní logicky jeho kariérní vzrůst, ale třeba duševní vzrůst. Z nabídky jeho vlastností můžeš vybrat tři vlastnosti a díky nim třeba můžeš zabránit některým jeho - Simíkům ne zrovna vyhovujícím - potřebám (u koček třeba ničení nábytku). Dále je tam celá řada dalších vlastností, která ovlivní vztah k rodině, a tím se mazlíčci v průběhu hry i učí! Samozřejmě pokud nemáš ve vlastnostech svého mazlíčka, aby neničil díky svým potřebám nábytek, můžeš ho v průběhu hraní postupně učit, kam má chodit, aby uspokojil svá přání a - opět v případě koček - vyškrábal se na škrabátku, které mu budeš moct pořídit.

The Sims - 3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Kočky i psi jsou v tomto ohledu hodně hraví, koně spíše vyžadují hodně pohybu a nějaký výcvik. Nezapomínej ve hře ale ani na jejich další potřeby a vyhov jim (koně potřebují hodně pít, kočky se vyškrábat…).

Další zajímavostí je, že řídit můžeš i životy domácích mazlíčků a upravit jim srst dle svého výběru. O mazlíčky ale musíš samozřejmě pečovat stejně jako o své Simíky. Simíci mají možnost vyhledat si v novinách nebo pomocí jiných prostředků svou práci a vydělávat si. Takže pak máš možnost svého mazlíčka krmit, čistit a zajišťovat mu dobrou náladu. A když jde všechno dobře, mají dobrou náladu i Simíci.


Takový zajímavý tip pro zpestření ještě může být, že můžeš prodloužit různé fáze života, ale to už možná znáš z předešlých verzí.

Pro dobrou náladu jim také můžeš plnit jejich přání a sledovat jejich stavy: spánek, hlad, jiné potřeby… Při všedních činnostech se ve hře může dokonce Simík zdokonalovat (například příprava jídla).

The Sims - 1
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)


Pokud si tedy chceš vyloženě občas u počítače posedět, v televizi nic nedávají, všechny knížky máš dočtené, knihovna je zavřená nebo venku padají kroupy, je to báječný tip na zábavu. Můžeš se na nějakou hodinku přenést do virtuálního světa, kde kontroluješ a řídíš život svých Simíků, zajišťuješ jim přátelství s dalšími lidmi, staráš se o ně, společně s nimi si užíváš večírků, řešíš problémy… a když hru přerušíš a vypneš, začneš se těšit na to, až opět přijdeš a prožiješ další minuty se Simíky - třeba na stadionu, v práci, v soutěžích a v mnoha dalších aktivitách.

A to je asi vše, co jsem ti chtěla říct o této verzi. Možná že i tebe tato hra zaujala jako mě a třeba, pokud jsi zatím hru The Sims nehrála, se rozhodneš objevovat vylepšení v různých verzích hry také.

Pokud ano, držím palce a přeji příjemnou zábavu! :-)


A mimochodem. Simíky milují i celebrity. Třeba hvězdný pár Eliška Bučková a Václav Noid Bárta, nebo Monika Bagárová a Ben Cristovao, kteří nechyběli u křtu nejnovější verze hry Sims. A stylově dorazili i se svými mazlíčky.

Křest hry Sims - 2
(Foto: Oficiální zdroj)
 


Anketa

Byl/a jsem tu

Ano-klik)

Komentáře

1 Nameless Nameless | Web | 26. prosince 2011 v 18:21 | Reagovat

Jo, tohle hraju ráda :-)

2 Karol.B Karol.B | 27. prosince 2011 v 11:47 | Reagovat
3 Flatly♥ Flatly♥ | Web | 12. února 2012 v 10:19 | Reagovat

kde se to dá stáhnout? hledám to pořád a nikde nic:(

4 Roxy Roxy | 6. května 2012 v 16:42 | Reagovat

Nevíš prosimtě,jak mám ty zvířata rozmnožit? :/

5 sabuš sabuš | E-mail | 7. února 2015 v 13:41 | Reagovat

roky: musíš mít třeba 2 koně a ti dva spolu musí mít moc dobrý vztah :-)

6 sabuš sabuš | E-mail | 7. února 2015 v 13:42 | Reagovat

roxy*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.