Červenec 2011

Odkaz pro přihlášení z blog.cz

30. července 2011 v 16:29 | Lola-J (L.J) :)) |  Blog a souvislosti
Zdravím)Pozměněnou novinkou od BLOG.CZ je, že pokud nejsme přihlášení a chceme okomentovat články pod naším jménem, s naší ikonkou a s naším blogem, vždy se nám po kliknutí na PŘIHLÁSIT SE zobrazí černá malá tabulka, která pokrývá celou stránku.
Nyní je tento systém přihlašování pozměněn. Po každém klikutí na Přihlásit se nacházejícího se vedle kolonky s komentářem se přihlášení přepne na novou stránku, kde se můžeme v pohodě přihlásit. Tato malá změna vypadá zajímavě, nicméně se to tím trochu prodlužuje...
Odhlásit se ale nejde na podobném místě na stránkách každého z nás. To už si musíme zaskočit o5 na Blog.cz.

Co říkáte na tuto nepatrnou změnu vy?
Lola-J
Narozeniny s velkolepou oslavou

29. července 2011 v 12:29 | Lola-J (L.J) :)) |  Blog a souvislosti
Zdravím!)

Nadpisem se vůbec neřiďte...

Můj blog sice má už dneska rok, ale není to nic zvláštního.

1 rok života mého blogu... co se změnilo? Nic moc, návštěvnost kolísá, na designy nemám nervy, takže asi vrátím původní design (ten, kde si podávám ruku s figurínou a ta fotka je šíleně vytáhlá a barvy se taky trochu divně nastínovaly)... krom toho, že píšu pro Krásnou toho moc není, co by se blogu týkalo...
jedna věc by tu však byla - díky blogu jsem se vypisovala a poznávala spoustu věcí. To, že hraju v divadle a zároveň píšu mi pomáhá rozvíjet vyjadřovací schopnosti. V divadle se to obvzlášť hodí - měnit styl mluvy... :) Doufám, že s blogem založeným 29.7.2010 budu pokračovat co nejdéle))

(Přidávám jen pro "atmosféru" fotku z jedné z oslav u kamarádky)

Lola-J

Christina Grimmie, hvězda YouTube s úžasným hlasem

28. července 2011 v 9:29 | Lola-J (L.J) :)) |  Kolem a kolem...
Zdravím!)

Díky čtenářům blogu jsem se dozvěděla i o Christině Grimmie, která svým hlasem vždy uchvátí miliony párů očí na YouTube.
Z jejího kanálu na YouTube je poznat, že je to živá sedmnáctiletá ívka, která zpěv miluje. Tvrdí, že když hraje na klavír, nemá noty, hraje podle sluchu a na vlastní pěst.

Christina také o sobě píše, že je křesťanka, která plně věří ve Spasitele Ježíše Krista.

"Nikdy, když jedu autem, mi v rukou nechybí můj iPod." No řekněte, kdo by nechtěl poslouchat i své písničky na iPodu s vědomím, že jsou prostě skvělé? :)

V clevverTV se už o Christině mluvilo také a to s velkou dávkou pochvaly. :)
Narozdíl od dvanáctileté Maddi Jane, má Christina ke svým píšním vyloženě propracované klipy - jsou tam i takové.
Určitě navštivte kanál této sedmnáctileté superhvězdy na YT.
Co vy, slyšeli jste už o ní, nebo si teď její písně jdete poslechnout? Váš názor?...
Lola-J
Něco navrch - čl.

28. července 2011 v 8:49 | Lola-J (L.J) :)) |  Krásná.cz
Amatérské rychlofotografie, nevydařené počasí a překroucená komedie,
tak bych nazvala svůj článek.)

Maddi Jane jako hvězda YouTube

23. července 2011 v 19:49 | Lola-J (L.J) :)) |  Kolem a kolem...
Zdravím)

Už před delší dobou jsem narazila na videa a odkazy na Maddi Jane, která sklízí úspěch nazpívanými písněmi ve svém podání od jiných zpěváků a zpěvaček jako je Jessie J, Adele, Bruno Mars...
Tak jsem se rozhodla o ní napsat článek.)
Oficiální kanál této talentované dívky ze Států naleznete ZDE.
Má za sebou řadu úspěchů a mnoho kladných ohlasů. Mně osobně se mnohé písně v jejím podání dost líbí. Má skvělý hlas.
Většinou zpívá písničky, které se jí zrovna líbí.
V roce 2010 se ukázala i v televizi, kde se předvedla před diváky - jak jinak než opět s úspěchem. :)
Tahle nedávno dvanáctiletá hvězda to určitě dotáhne daleko, zatím se zbývá jen těšit, jaké další plody přinese její talent.
Přeji jí hodně úspěchů, má na to, tak by byla škoda, kdybychom o ní ještě neslyšeli.)
Slyšeli jste už o Maddi? Jaký je váš názor?
Lola-J

TEST na Krásné.cz - NSV?

20. července 2011 v 15:39 | Lola-J (L.J) :)) |  Krásná.cz
Zdravím!)

Dnes byl na Krásné.cz zveřejněn můj další článek... nebo spíš test. :)

TEST: Nebojíš se vyjádřit?


Článek na Krásné: KKÚ-ŽP

14. července 2011 v 9:50 | Lola-J (L.J) :)) |  Krásná.cz
Zdravím!)
Možná jste si všimli, že mám nový design. Ten předtím už měl vousy, takže blog potřeboval změnu. Ještě udělám pár úprav a bude to hotové... :)

Včera byl na Krásné zveřejněn můj další článek

Klíč k úspěchu - žij přítomností!


Nejsťastnější člověk světa...

10. července 2011 v 7:49 | Lola-J (L.J) :)) |  Píšu...
Zdravím!)
...naprosto všechny čtenáře - naprosto. Momentálně to nejsou žádné tipy... Já sem musím napsat!

Víte, já...

Jsem ten NEJšťastnější člověk pod Sluncem!

Před chvílí za mnou přišel táta a vzbudil mě s unaveným ale šťastným úsměvem. Říkám si, "Proč mě teď budí?! To nemám právo na plnohodnotný spánek...?" a pak mi dal do ruky něco jako pohlednici, která měla modrou barvu a bylo na ní napsáno: Blahopřejeme!
Uviděla jsem animovaný obrázek miminka a uvnitř byl fialový otisk nožičky. Hned vedle bylo napsáno jméno a příjmení. Filip. Mám brášku! došlo mi. Narodil se dnes 10.7. ve 3:45 a váží něco kolem tří kilogramů.

(Já teda vážila tři a půl...byla jsem větší buřtík) :D Škoda jen, že mi zmizely ty nadýchané tvářičky a nabrala jsem podivné formy párátka s kopečky po stranách. Jo, mám boky. Nesnáším je. Může za to pánev, žádné přebytky tam nemám, ale holt mi za poslední rok ty kosti narostly. Co se dá dělat, rostu.

No, ale ještě se vrátím k tomu "objevu"... myslela jsem, že se mi to jen zdá. Bylo to tak neuvěřitelné. Ani jsem je vnoci neslyšela odcházet... a to mívám v noci celkem vnímavý sluch, takže doma nikomu neradím mě budit...zatímco můj bratr, kterého už tady u sebe mám skoro devět let, spí i když na něj někdo mluví nebo s ním třese. Závidím mu jeho krásný a tvrdý spánek. Samozřejmě v tom dobrém. :)

Takže teď mám dva brášky a jednu nevlastní sestru v Irsku(nechce, abych si vůbec MYSLELA, že je nevlastní...).
Znám rodinu tady o dvě čísla dál - je jich dohromady sedm v jednom bytě! A všichni jsou ehm..vlastní?
Víte, nelíbilo by se mi moc, kdybych měla být jedináček. Teď je to jiné. Ano, bývala doba, kdymi můj mladší (ne NEJMLADŠÍ.. hahaha) bratr lezl trochu na nervy, ale žádné dítě si neprojde v rodině okamžikem, kdy by chvilku v klidu posedělo a nebavilo se po svém. :)
Moje bývalá spolužačka má dva bratry, ale nikdy jsem od ní neslyšela, že by je za něco chválila nebo řekla "Mám ho/je ráda! :)". Sama mi později řekla, že malé děti nemá moc v lásce. Tak to máme odlišný názor. Podle mě je u dětí nejdůležitější nezanedbávat výchovu - věnovat se jim, snažit se je pochopit, mluvit s nimi o různých věcech, pomalým způsobem s nimi mluvit o životě, problémech, radostech, způsobech jak kdo vede život...
Jedině rodiče dokáží dítě uchránit před tím, co by sami nechtěli, nebo by nechtěli aby dopadli nějak hůř než oni sami. Je to všechno součást výchovy a toho, nakolik rodič dítěti naslouchá, kolik mu dává prostoru, o čem s ním mluví, jakou radost s ním sdílejí...

Lola-J
(krásný zbytek dne a já se jedu za hodinku/dvě kochat pohledem na mého nového brášku) :)


Článek na Krásné: JLSSR,NK?

9. července 2011 v 8:40 | Lola-J (L.J) :)) |  Krásná.cz
Zdravím, opět píšu.
Ve středu byl zveřejněn můj další článek:

Je lepší svěřit se rodičům, nebo kamarádce?

Důvěra
(na fotce moje spolužačka a skvělá kamarádka :) )

Vše začíná snídaní)

5. července 2011 v 9:19 | Lola-J (L.J) :)) |  Zdraví
Zdravím!
...a dobré ráno)
Toto bude článek o tom, jak začínáme den, co nás jím provází a proč. :)

Změna je život - aneb já jsem pořád tady

4. července 2011 v 18:59 | Lola-J (L.J) :)) |  Píšu...
Zdravím, mládeži! :)
(úprava článků provedena, vše je teď OK)
Mám to ale hodné rodiče, teda chci říct, jsem to ale přesvědčivá dcera... s mopem v ruce jsem okouzlila rodiče a oni jeli na nákup. Naštěstí mám úklid za sebou a sedím tu, abych napsala článek. Měli jsme asi tak před dvěma hodinami jet o5 na chatu. Nechce se mi opouštět ten můj komfort (udělám krok a mám v ruce hned vše co potřebuji: tzn. deník, knížku, pár neroztříděných sešitů, zásuvky překypující haldami papírů a spoustu věcí nezbytných pro mou existenci. :D )
Ne, v pokoji to vypadá daleko chaotičtěji, protože jsem jaksi po tom konci školního roku nestihla roztřídit zdaleka všechno (ani náhodou - hned po škole jsem nesměla v pokoji nechat jediné zrnko prachu, aby mě naši mohli unést s čistým svědomím na chatu.)
Bože, je to podivný pocit nebýt vynervovaná z toho, že neuvidím na lavici kupu testů a že s mou kamarádkou nebudeme umírat strachy a třást se při pomyšlení na to, že za chvíli do třídy nakráčí naše optimistická třídní a stejně optimisticky vyfásne nějakou přepadovku.
Ten život je tak krutý. Než se nadechneš, nestihneš se ani otočit a letíš zase časem dál. Jedna změna za druhou...
Není pravda, že všichni žijeme nějakou rutinou života: škola - písemky, víkend, škola, prázdniny - nádech, výdech, oddech, škola...
To opravdu ne. Záleží jen na nás, jak se na tento svět díváme.
Fajn, takže bych si právě měla říkat: "Páni! To je změna, sedím doma u počítače místo toho, abych se učila nebo jela na chatu nebo se právě cpala vysokokalorickými sendviči...!"blablabla... Ne, takhle by to nešlo. Prostě nesmím podlehnout vědomí, že je KAŽDÝ ROK TO STEJNÉ. Není.
Tento rok se stala spousta zajímavých věcí. Poznala jsem obrovskou spoustu skvělých lidiček, takže mi nezbývá, než se těšit na následující dny...hodiny...minuty...vteřiny...setiny.
No nic, jdu se zabavit opakováním učiva.
Sacré bleu. Dobře využiji času, který mne dělí od únosu rodičů mezi hrůzostrašně bílé a monotó...ne, velmi krásné stěny naší skvělé chaty, na jejíž střechu bude opět pršet a já budud s radostí odpočítávat hodiny/minuty/vteřiny do setkání s kamarádkami a pak do dovolené... a do dovolené za svou sestrou do Irska... :)
Změna je život, kdo ví, třeba bude v Irsku tak moc pršet, že se vrátím převlečená za vodníka. To bude skvělý efekt... a skvělá ZMĚNA ;D
(Fotka níže... když mě prvně fotila sousedka fotoaparátem, který není její :D)
(Ještě k těm"změnám"...plánuju udělat nový design. Tento tu je už 100 let...)

Lola-J


Home1/Home2

3. července 2011 v 19:39 | Lola-J (L.J) :)) |  Píšu...
Zdravím! :)
*musela jsem něco opravit, teď je vše v pořádku*
Jsem opět zde. S podivnou náladou.
Opravdu jsou prázdniny a čekají mě nějaké ty výlety včetně super "výletu" za mou nevlastní sestrou, která dostudovává Vysokou školu e. Právě je v Irsku, tak se tam moc těším...
Mrzí mě však, že tento školní rok skončil, ale nedá se nic dělat, dá se jít jen a jen vpřed. :)
Právě díky náladovému počasí přejíždím z mého milovaného domova do chladné chaty a zpátky. Na chatě je fajn, že se můžu projít vklidu po zahradě, nebo posedět na terase a s knížkou vruce oddychovat. Doma jsem ale...no - doma.
Našim to ale očividně nevadí jezdit sem a tam po třech dnech. Nevadí, stačí mi, když se vyzbrojím klidem, mp3, knížkami a...ehm, pár sešity, abych neměla ten provinilý pocit, že vůbec nemyslím na školu. Ne, nezbláznila jsem se, prostě...je fajn mít nějaké ty knížky po ruce a zavzpomínat na školu. (Jakoby uběhlo 50 let...)
Na další školní rok se těším. Na kamarády, na spoustu nových zážitků... a dokonce i na ty děsivé přijímačky. Fakt že jo. (Ne, nepřipálila jsem se na sluníčku... :D....možná jen trošku...když pořádně svítilo :D )Ale dost o škole, jinak tu roním slzu. :D
Něco na zymšlení?... Právě se mi hlavou honí moc myšlenek na to, abych je dokázala vyjádřit, takže nic zářivého...
Jen, děcka - žijte zdravě, méně se hádejte a držte pohromadě!
Ozvu se znovu hned, jak mi bude život přát... :D
Užívejte si začátek prázdnin i přes tohle "nádherné" počasí. Jak jsem si vzpomněla z jedné předpovědi počasí na jedné TV stanici:
"Život stál, stojí a bude stát za to, za každého počasí!"

Lola-J