Červen 2011

Článek na Krásné: MVN!

30. června 2011 v 12:39 | Lola-J (L.J) :)) |  Zdraví
Zdravím!))
Dnes se objevil opět nový článek...
Obličej
(Na fotce moje kamarádka a "spřízněná duše" :D :))
Tento článek:
ZDE Make-up vše nezachrání!
je o tom, že ne všechno se dá vyřešit make-upem. Mnohé z nás s tím mají určitě zkušenosti. Tak je lepší vědět, co by pro to šlo ještě udělat... :)
*

Ocenění

30. června 2011 v 11:59 | Lola-J (L.J) :)) |  Píšu...
Zdravím, mládeži! :)
Tak dnes významný den - předávání cen (vysvědčení).
Do školy jsem vyrazila s kytkami a ospalým úsměvem. Ale jak jsem se blížila ke škole, začala jsem být kapku rozmrzelá. Co mě čeká? Dojemné řeči a fakt, že se musím rozloučit s fajn lidmi. Nechtěla jsem, aby tento rok skončil, ale stalo se.
Po příchodu do třídy se na mě vrhla má spřízněná brunetní duše a začala mi vykládat o svých šílených snech (když jsme u sebe přespávaly, sama jsem se přesvědčila o tom, že je to trochu děsivé, ty její sny).
Po jejím zdlouhavém vyprávění o vrhaných hadech a podivných igelitech na rukou jsme začaly spolu smutně uvažovat o tom, jak hrozné budou prázdniny. Shodly jsme se, že poprvé za život chceme místo prázdnin školu - smát se přehnaným výrokům některých učitelek, bavit se o novinkách ze života, společně předstírat strach z písemek...
Pak konečně přišla naše třídní učitelka. Chtěla nás dojmout "vzletnými větami", ale řekla nám, že momentálně se jí na to těžko přichází, že má spoustu starostí v osobním životě. Pak nám řekla, že má nehorázné štěstí, že má vnoučka. A že jsme nejspíš její poslední třída, protože za rok a sedm měsíců odchází do důchodu.
Je to hrozně fajn učitelka. Vždycky, když jsem něco potřebovala, pomohla mi, poradila se se mnou. Bere mě vážně...
A pak přišlo ocenění jednotlivých žáků. O každém řekla větu/dvě a pak došla řada na mě...
Řekla: "Lolu jsem už moc, moc, mockrát chválila. Je dobré, že se účastní různých soutěží, jako je Moje Veličenstvo kniha, J.A.Komenský a my...(atak dále atakdále), jsem ráda, že tu máme taky takovou žákyňku. Její svědomosti si cením..." pak se nějakým nedopatřením dozvěděla o Krásné a udělala z toho bůhvíco. No, bezva, máme za třídní vědmu... ale mám ji ráda. Je to fajn učitelka...
Taky říkala, že se mi snad splní můj sen: Žurnalistika a povolání moderátorky. Přece jenom jsem moderovala pár školních akcí a příští rok budu moderovat jednu další školní událost, na které se třídy budou snažit předvést v tom nejlepším světle... to bude sranda. :D
Taky se zmínila o tom, že já a pár dalších dostaneme další Pochvalu. Pak mně a mému spolužákovi předala takové žluté papíry od naší matikářky o účasti v mezinárodní matematické soutěži...
Rozdala nám vysvědčení...naštěstí mám samé jedničky (no aby ne s průmerem známek z 2. pololetí 1,11!) :D.
A úplně na závěr jí Danča připomněla, že na začátku roku si každý napsal na papír své cíle. Složené papíry jsme dali učitelce a ta nám řekla, že na konci roku si je rozděláme a podíváme se...
Přinesla je a rozdala nám je.
Všechny cíle se mi podařilo splnit: Dobré známky (ideální samé jedničky), uspokojivý průměr, účast v soutěžích, ochota udělat vše hned. Dojalo mě to... (Někdo však tento papír zmuchlal a se smíchem se s ním snažil strefovat do koše.)
Tohle bylo pro mě tím největším oceněním, v tomhle jsem sama sebe nezklamala. Naopak.
Zde Pochvalný list....
*
Ať se děje cokoliv, zachovejme chladnou hlavu a usmívejme se. Pokud něco opravdu CHCEME a nebudeme jen líně chodit dokola, podaří se nám to. :)
A co vy, vaše vysvědčení? Jste spokojení?
Dávali jste si také nějaké menší "předsevzetí" nebo cíle..? :)
Lola-J

Úspěch za úspěchem

28. června 2011 v 16:49 | Lola-J (L.J) :)) |  Píšu...
Zdravím, mládeži! :)
(Včera jsem napsala dva články, dnes jeden a to je možná vše do konce týdne.)

Konec školního roku už stojí na prahu a já kupodivu nechci - za celých osm let - aby skončil tento úžasný školní rok. Stalo se tolik úžasných věcí. Poznala jsem ohromnou spoustu fajn lidí na své škole. Rychle jsem zapadla, krom toho mám své vysněné a pilně odpracované známky (průměr všech známek z druhého pololetí - 1,11), mám skvělé kamarádky, spoustu zážitků. Díky škole jsem toho zkusila mnoho. Nejvíc za osm let. Jsem hrozně, hrozně nadšená. Podařilo se mi spoustu věcí. A když přece jen se mi něco nevydařilo přesně do tečky tak, jak jsem si to představovala, nejsem zklamaná. Mám spoustu nových zkušeností...všechno je tak nové, skvělé... kéž by tento rok nikdy neskončil.

Dnes se všechny třídy sešly v tělocvičně na rozloučení s nejstaršími žáky, kteří odchazejí. Krom toho se tam uvedla jména žáků, mezi kterými jsem byla já a moje kamarádka - z naší třídy. My a žáci z jiných tříd (po dvou) jsme dostali velký list s Pochvalou za... a dále bylo zkrácené hodnocení žáka. Také jsme dostali čokoládu a propisky s názvem naší školy. Ještě sem dodám fotku té pochvaly. Danča, která tam se mnou stála u předávání Pochval mi pošeptala, že to vypadá jako svitky pergamenů z Bradavic.
Bože, proč jsou vždycky podobné akce tak dojemné?! :D
Na konci se rozloučili naši nejstarší žáci tím, že se řeklo, kam se kdo dostal. Dál byl pronesen text k závěru roku. A potom se předávaly růže učitelkám, ředitelce a zástupkyni školy.
A úplně na konec měl vystoupení náš "taneční tým". Repráky bohužel zlobily, a tak ani ne o minutu později se ozval šílený praskot a rámus. Repráky zkolabovaly a nikdo nevěděl, co má dělat. :D O pár vteřin se ozval skřípot reproduktorů a za tohoto stálého skřípění se dotancovalo. Holky ze třídy ještě dvacet minut trpěly záchvaty smíchu... :D
Těsně před obědem se Danča napásla čokolády - jak chytré... pak na obědě snědla sotva sousto. Společně jsme vyletěly z jídelny a utíkaly směrem domů. Dlouho jsme si povídaly o našich zážitcích z celého roku a nad spoustou jsme se smály. Dlouho. Pak jsem došla domů a - opravdu nevím, co to do mně vjelo - začala jsem listovat sešity a vzpomínat. Hrůza, jak kdybych byla na pohřbu sešitů. :D
S Dančou jsme se domluvily, že u mě v nejbližší době přespí a celý ten rok si pěkně připomeneme.
V příštím roce nás taky určitě čeká spoustu zážitků, které už teď nestíhám zapisovat do svého deníku, ale přesto bychom chtěly nějak tento čas prodloužit.
Nedá se nic dělat... ale aspoň je se na co těšit. Pořád.
A co váš školní rok? Je úspěšný, průměrný...? Těšíte se na další školní rok?

Lola-J

Vylepšení fyzičky i mysli)

27. června 2011 v 21:09 | Lola-J (L.J) :)) |  Zdraví
Zdravím! :)
Píšu už podruhé za tento den. Tento článek je na téma "Jdme do formy". Cílem tohoto článku je shrnout všechna PRO běhu.
Jak často se pohybuješ? Dopřáváš svému tělu dost pohybu?

Občas je to otrava, ale koukni se na to takhle:
Když neběháš, nebo neděláš jiné sporty, po kterých máš ten skvělý pocit, že jsi pro sebe něco udělal/a, tvoje tělo ztrácí formu... Netrčme doma a dopřejme našemu tělu to, co si zaslouží.
Sport nejen že podporuje naši fyzičku a udržujeme se v dobré formě, ale je tu i pocit, který z toho máme. Ten poci, že jsme pro sebe něco udělali je skvělý. Při běhu se uvolňují hormony štěstí.)

Kdo ví, kolik bude příští školní rok sportovních aktivit?

Dostaň se do správné kondice a nebudeš nervózně přešlapovat. Je mezi námi mnoho takových, kteří nejsou žádní cvaldi, ale nemají dostatečně vytrénované ruce/nohy. A to je to, co je potřeba nejvíce procvičovat.
Každý den pár kliků - postupně přidávej a budeš mít lepší a lepší výkony.
Sedy-lehy jsou naprosto skvělé obzvlášť pro břišní svaly. V tomto věku na sobě můžeme pozorovat spoustu změn, mezi které holt patří i přibírání na váze.
Při běhu se nabízí skvělá šance, jak mít štíhlé a ukázkové nohy. Určitě vytáhni ze skříně nějaké elastické šortky - pohodlné - a vyraž ven. Zaběhej si asi na hodinku - alespoň jednou týdně.

Já běhám s kamarádkou každý pátek a musím říct, že je to opravdu moc fajn pocit, když vím, že jsem pro sebe něco udělala. A to, že není čas se dá přejít, čas bude, jen si ho musíme udělat, pokud opravdu chceme.)

A naprosto úžasným přítelem je kolo. Takový výlet s kamarádkami by byl naprosto skvělý.

Tak jdeme do formy! :)
Lola-J

Čl.na Krásné: PV

27. června 2011 v 16:30 | Lola-J (L.J) :)) |  Krásná.cz
Zdravím! :)
V sobotu se objevil na Krásné můj další článek. Název:

Popisovala jsem to tak, jak to vidím kolem sebe. S mnohými jsme se na začátku shodli, každý však zná jiný typ lidí a nikdo není žádná kopie.
Můžete si tento článek přečíst, jestli chcete. Budu jedině ráda.)


...Ještě dnes nebo zítra (asi zítra) napíšu))
Mějte se krásně a dobře užívejte času, mládeži! ;D :)
Lola-JČlánek na Krásné: Vylepšení známek

22. června 2011 v 21:09 | Lola-J (L.J) :)) |  Krásná.cz
Zdravím vás! :)

Dnes přibyl na Krásné.cz můj další článek.

Název: Vylepši si známky na poslední chvíli
Přiznávám, že je už ve většině případů trochu pozdě na úpravu známek (dnes nám učitelka z dějepisu vyhrožovala, že známky může ještě zhoršit - k velkému zklamání ostatních je nemůže zlepšit. To je život..), ale i tak byste si mohli
TENTO ČLÁNEK třeba přečíst. Za ohodnecní budu ráda :)

Moje známky vůbec neřeším, neustále to vypadá na jedničku a vypadá to, že už z ničeho žádnou známku nedostaneme. Takže průmer mých známek z druhého pololetí v tomto ročníku zůstává 1,11.
(Zvykla jsem si na to dobrácké poplácání po zádech nebo naoko uražený pohled doplněný krátkým oslovením: "Šprte.")
Když mi někdo řekne šprt, nemyslí to ve zlém. Nemám žádné nepřátele a doufám, že ani mít nebudu. Vzhledem k tomu, že jsem tento rok na této škole nová, jsem zapadla celkem rychle. Mám teď spoustu kamarádů a dobré známky. Tento přelom roku 2010/2011 je zatím asi nejvýznamnějším v mém životě. Stalo se tolik věcí!...
Navíc je hrozně amusant, že je mou nejlepší kamarádkou Danča. Spolužačka, která mě na začátku roku ze samého nitra srdce nenáviděla. Díky výměnnému pobytu, kterého jsme se zúčastnily jen my dvě z naší třídy, jsem se s ní spřátelila. Ale to je dlouhááá historie. Takovou kamarádku jsem nikdy neměla. Měla jsem spoustu kamarádek, se kterými se doteď stýkám a je mi s nimi hrozně fajn... ale takové pochopení a péči v případě čehokoliv jsem ještě od kamarádky nezažila.
Teď si navzájem chodíme na návštěvy, smějeme se společně našim "vzácným" pubertálním chvilkám, které by se hodily pro reklamu do cvokárny, děláme spolu projekty, řešíme navzájem spoustu problémů z Našeho světa teenagerů...
Život je takový, jaký si jej napíšeme.
Nedoufejme však v to, že opět vyjde slunce. My to musíme VĚDĚT. :)

...A co vy, vaše vysvědčení? :)

Lola-J
*Přibydou články do nových rubrik!!!*

20.6.2011 aneb jedničky..?

20. června 2011 v 19:19 | Lola-J (L.J) :)) |  Píšu...
Zdravím vás, mládeži!
Dnes jsem přidala něco i do jiné rubriky...tento článek nebude nijak extra na zamyšlení a podobně... Jenom popíšu, co se stalo a stane.
Začnu školou...
V pátek jsme psali závěrečnou písemnou práci z matematiky. Nikdy jsem zvlášť neperlila, tento rok se však díky Bohu stál zázrak.(!)
Krom toho, že mám njlepší průměr ze všech známek z druhého pololetí (1,11) jsem tento rok pochopila definitivně, co mi to učitelky vtloukávají do hlavy. Takže známky z matematiky vypadají takto: Samé jedničky až na dvě dvojky.
V pátek jsme tedy psali ten test a po testu jsem se cítila trochu divně, protože jsem o tom mluvila se spolužáky a většinou mě přesvědčovali, že jejich výpočty jsou správné, protože...a teď byla kupa důvodů. Obvykle se nenechávám zviklat davem, ale v pátek jsem znejistěla. Ostatně, i kdybych mohla dostat pětku, stále mi bude vycházet průměr blíž k jedničce.
Dnes to přišlo...
Učitelka nakráčela do třídy a stejně optimisticky vyfásla testy těm, co je nepsali. Pak nám ztišeným ledovým hlasem sdělila, že průměr ze známek z testů je 3, 1. Bylo pár pětek, o něco víc trojek, ještě víc trojek, pár dvojek a jedna jediná jednička. Pár mých matematických konkurentů (2) se začalo potutelně usmívat, zatímco já umírala strachy... nakonec zbyl poslední test na mě... MĚLA JSEM JEDNIČKU! 23 BODŮ Z DVACETI TŘÍ!! JEDINÁ ZE TŘÍDY!
Nemohla jsem tomu uvěřit. Teď už jsem pro změnu umírala úlevou a štěstím.
Všichni byli sticha. Učitelka si nás volala podle známek, aby nám je zapsala. Vstala jsem a měla jsem co dělat, abych si zase nesedla. Tak moc jsem byla vystrašená. Šlo mi totiž o to, že kdybych ten test zkazila, učitelka by mě podcenila.

Pár spolužáků po mě vrhlo pohledem a kamarádsky mi řekli: Šprtka. Ale nemysleli to zle. Je to bezva kolektiv... byla jsem strašně ráda. Uvědomila jsem si, že je to už po druhé, co mám nejvíc bodů ze třídy. Minulé pololetí, když jsme psali test z matiky, jsem měla sice dvojku, ale nejvíc bodů ze třídy. Bomba.
(Po škole mě odchytla moje kamarádka a dala mi krásný náhrdelník s mým jménem z Chorvatska. Stálo tam Lolinka psacím - udělané z drátku a připevněné na růžový...ehm...teď mi vypadl vhodný název... :D něco jako plastikový provázek...až si vzpomenu, třeba se opravím :DD)
Domů jsem pádila jak šílená, protože vám tu chci sdělit ještě něco jiného...
Chystám vylepšení rubrik a větší množství článků.
Krom toho přidám nové rubriky ROZHOVORY A REPORTÁŽE, KRÁSA A ZDRAVÍ.
Rozhovory, které jsou právě v rubrice ROZHOVORY přesunu do rubriky BLOGEŘI, protože jsou to rozhovory opravdu s blogery.
Do KRÁSY A ZDRAVÍ přidám články, které chystám. Zítra je upravím a možná že už ve čtvrtek se tu objeví! :)
A teď...Další jedničkou v tomto dni je, že chystám menší reportáž, protože ve středu půjde ke mně hned po škole moje výýýjimečná a šííílená kamarádka Danča. Společně se proběhneme a uděláme tu reportáž, poté to společně upravíme a já to zveřejním. O čem to bude?
Nechte se překvapit. :)
Dál s Dančou nafotíme "pár" fotek k jednomu článku, který se pak pravděpodobně objeví na Krásné.cz - jestli se rozhodnu, že to bude dostačující pro článek tam. Pokud ne, zveřejním to tady, nebojte, o to nepřijdete.
Mějte se skvěle, žijte zdravě, učte se!...I když už není možnost, že? - Po uzavření znáámek.. :D

Lola-J

Šortky?...Léto 2011 :)

20. června 2011 v 18:50 | Lola-J (L.J) :)) |  Móda
Ahojky)

Jsem zde. Tento článek je věnovaný šortkám na toto léto.))

Jsou děsně trendy, tak se v nich určitě blýskni!
Vyber si nějaký originální střih, slaď s bohatými barvami léta a vyraž okouzlit okolí svým nápaditým stylem.

V parnech není zrovna praktické mít silonky. Navíc, pokud jsi bílá už od přírody, ten rozdíl trochu poznat půjde ;)
Radši si při první příležitosti vytvoř zlatavé opálení. Docílit tohoto opálení můžeš
samoopalovacím krémem.
Dávej si pozor!
Pokud nechceš být Flekatá královna, rozhodně si nezapomeň všude a DŮKLADNĚ krém rozetřít.
Toto rychlé opálení se však dá lehce a nchtěně smýt(!).

Z.: CoreSHOP.cz


Z.: LadiesFashion.cz

Zkusit můžeš nějaké šortky s pružným pasem nebo nějakým volnějším střihem...

Co Tvoje šortky? Máš už nějaké?... :)
Co upřednostňuješ více? Šortky nebo šaty/sukni?...))

Typický letní měsíc...

16. června 2011 v 21:09 | Lola-J (L.J) :)) |  Píšu...
Zdravím vás, mládeži!))
Jsem o5 zde.
Rozhodně to není "Typický letní měsíc", jak se můžete dočíst v názvu článku. To rozhodně ne.
V tomto měsíci - červnu se stala spousta zajímavých věcí.
Jak už jsem psala v předchozím článku, intuice a správný odhad mě dovedl k rozluštění "záhad".
Dále se v červnu stalo to, že je 100% jisté, že poletím za svou zřídkakdy viděnou sestrou do Dublinu v srpnu. Jsem moc a moc ráda.
Dále jste si možná už někteří všimli, že se na Krásné objevil můj článek - jako od jejich oficiální blogerky. Za to jsem také ráda.
V ČERVNU jsem se dozvěděla, že mi vychází samé jedničky na vysvědčení. A to není všechno, spočítala jsem si jen tak z nudy (asi jsem se OPRAVDU HODNĚ nudila) spočítala průměr ze všech známek z druhého pololetí...
Výsledek? 1,11.
Překonávám se. Doufám, že to tak půjde i dál.
Se svou nejlepší kamarádkou z nové školy jsme se rozhodly pro velkou spoustu akcí na léto, takže si to určitě pořádně užijeme! :)
Můj deník, který si pravidelně píšu, je opravdu přeplněn zápisky hlavně z měsíce ČERVNA.
Taky jsem si všimla mých psychických změn. Uvažuji trošku jinak, než třeba před rokem (naštěstí mám s čím porovnávat - ještěže si ty zápisky píšu). Stresové situace zvládám mnohem, mnohem lépe. S klidem zachovávám chladnou hlavu a uvažuji. Začínám chápat podstatu životních zkušeností...
Ale to už by stačilo, musím si dát pauzu. Příliš přemýšlím.
Víte ale co je zajímavé? Ve škole, kam chodím visí obraz J.A.Komenského (který se narodil ve stejný den jako já - ...pochopitelně v jiném roce :D), něco mě na něm fascinuje...Asi jsem se připálila na sluníčku nebo tak nějak...
V mnohých věcech s ním musím souhlasit. Byl to zajímavý člověk....
Fajn, už bych fakt mohla přestat s těmi shodami a zamyšleními. :) :D

MENŠÍ INFO: V BLÍZKÉ DOBĚ ČEKEJTE REPORTÁŽ!!!! :) O čem? Nechte se překvapit.

Přeji vám pěkný víkend, protože v pátek hned po škole jedu pryč. Ale v pondělí bych se měla znovu ozvat.
Mějte se fajnově a do tohoto každodenního života, který je plný úplně rozdílných dnů - jen stačí otevřít oči a přesvědčit se - chladnou hlavu a zdravou radost a chuť do života! :)

*A samozřejmě díky, vám, kteří na toto úmorné čtení mých myšlenek máte nervy* :D :) :)

Červnové novinky...

6. června 2011 v 21:49 | Lola-J (L.J) :)) |  Píšu...
Zdravím vás - všechnu mládež...i NEmládež :D :)
Jsem o5 zde.
Tento článek je o mých myšlenkách a pocitech, ale hlavně... o ČERVNU)

1.6.2011 byl opravdu zajímavý den.
Ne jen že to byl Den dětí, ale i den, kdy mě ovládl pocit, že zvládnu VŠE.
Znáte ta rána, kdy se vzbudíte a máte pocit, že utáhnete holýma rukama těžce naložený kamion nebo letadlo...?
Přesně takové ráno jsem měla 1.6. Opravdu zvláštní pocit. Vzbudím se s úsměvem na rtech a zjistím, že jsem se vzbudila o dvě a čtvrt hodiny dříve, než mám. Cítím se čilá - hrozně. Spát se mi nechce, ale přinutím se aspoň trochu klimbat. Když mi konečně zazvoní budík, vylítávám z postele jako stíhačka a vyrážím na střetnutí s dnešním dnem. Každý den je neobyčejný, proto je správné ho začít tak, abychom si byli jisti, že je tento den jedinečný a patří pouze nám.
Ve škole jsem perlila, ale to není podstatné.
Na volnou hodinu nás zůstalo šest. Ve třídě jsme se "hlídali" sami - takže jsme byli bez dozoru - a stala se zajímavá věc.
Nebudu jmenovat, ale jedna z mých spolužaček se mi svěřila s podivným pocitem z jednoho kluka z naší třídy. Všimla jsem si, že neustále se ochomýtá kolem, směje se jejím poznámkám, jako by slyšel nejvtipnější vtip století... zkrátka ji to trochu děsilo.
Když kluci odešli prověřit šatnu, K (kamarádka) mi řekla, že ten kluk si něco pro sebe zabrblal: něco v tom smyslu, že je na fotce strašně hezká (zrovna jsem ji fotila - fotku však neviděl) a blablabla...
Už jsem to nevydržela. Tím, že bylo 1.6. mě ovládl pocit, že se mi dnes vydaří všechno. Nikdo a nic mě nezastaví. Vyletěla jsem na chodbu a naproti už šli kluci.
A co myslíte? Samozřejmě jsem měla pravdu. Ten nový kluk skutečně K nabaloval a po asi třicetiminutovém hysterickém chechtání se přiznal.
Fajn, se spokojeným úsměvem, že mám 100% pravdu jsem se nevědomky vydala za K, která utíkala ze třídy. Strašně se smála a já si uvědomila, že opravdu UTÍKÁ ZE TŘÍDY. Zabouchla jsem dveře od třídy a běžela za ní. Běžela tou dlouhou chodbou jako...no, myslela jsem si, že to napálí rovnou do zdi, avšak vzápětí zabočila a v rekordním čase vyběhla schody. Rychle jsem za ní doskočila a viděla, jak se opírá o zeď a rozdýchává to. Přitom se dusí smíchy, brunátní a svíjí se jako žížala. Hrozný pohled. :D
Nicméně jsem ji uklidnila a ona...mi poděkovala! :) Super, traky další + do mého dne. Řekla mi, že jsem toho od začátku šk. roku, co jsem nastoupila hodně změnila: Zařídila jsem, aby se mnou chodila na němčinu o ročník výš. Také jsem si všimla, že na začátku roku byla tichá a málo se projevovala... Poděkovala mi, že už nemusí znejistit atd. atd. Pak mě obejmula a vrátily jsme se tak akorát na poslední začínající hodinu... :)
Doma mě však také čekala nemalá překvapení.
Sestra už zařídila letenky do Irska. Moc se těším... :)
A na e-mailu jsem měla také nemalé překvápko. Byla jsem děsně ráda... však o tom ještě napíšu)
Červen vypadá opravdu, opravdu slibně))
A co vy? Co váš červen?)

(BTW. Promazávám starší články - tento blog je nyní zaměřený hlavně na myšlenky ze života...))
Ještě oživím málo zaplněné rubriky...)
(A zde - níže - fotka, kterou jsem dělala, když jsme byli na chatě :) )